Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Czy da sie zrobic cos takiego (temperatura OIL)


boberek

Rekomendowane odpowiedzi

zobaczcie

znalazłem cos takiego

to jest AUDI RS4 B7

ale moze da sie to zakodowac to jakos :)

zaznaczone żóltym kwadratem

dafaffb140b4e19a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli sygnal temperatury idzie bezposrednio do zegarow to niby tak.

tylko czy zegary z B7 beda gadac z elektronika z B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zebary chyba sie za bardzo nie różnią ja znalazłem przypadkiem na yputube filmik i zobaczyłem ze w ostatniej lini jest cos takeigo wiec moze warto sie zainteresowac :) i moze sie uda cos takiego zrobic w B6

no mi sie wydaje równiez ze chyba sygnał idzie do zegarów

jak w golfie MK III jak miał MFA to mozna było odczytac temperature oleju

wiec moze u nas tez jest podałczony kabel

warto chyba sie tym zainteresowac[br]Dopisany: 25 Styczeń 2008, 11:56 _________________________________________________http://pl.youtube.com/watch?v=IK1UWWABEKE tu tez jest RS4 i tez to ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja sie domyslam ze RS4 to ma ale ja tez chce cos takiego tez mieć :P

tylko czy sie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik temperatury oleju mamy... :mysli: kurcze boberek namieszales mi teraz bede sie nad tym glowil :naughty: - fajna sprawa

ktos rezal problem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi byc chyba tylko w FIS od RS, bo np. przy automatyach wyswietlane sa tam biegi. Ale u mnie jest tam wolne miejsce :thumbup:

Ale rzecz rzeczywiscie godna uwagi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest osoba na forum, która to ogarnie mam nadzieje...

zwie się CTV :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no włałaśnie w AUTOMATACH są tam wyswietlane biegi

a w B6 i B7 z kolorowym FISem jest wolne miejsce

a czujnik temperatury jest chyba pod miską

bo tak podłaczałem zegar w golfie to brałem sygnał z dołu miski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcecie powiedzieć, że niepotrzebnie kupiłem zegar defi za kupe kasy ?? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładne masz kubki :P wiec wiesz nie wiem czym sie martwisz jakis teraz ładny kurnik dokupisz i bedzie pieknie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko ty szukasz :P ja tez buszuje ale jakos narazie bez skutku :([br]Dopisany: 25 Styczeń 2008, 14:23 _________________________________________________no a moze ktos kto ma RS4 albo S4 i ma taka funkcje

moze poporstu podepnie vaga i odczyta kodowanie

to bedzie chyba duzo łatwiejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko ty szukasz :P ja tez buszuje ale jakos narazie bez skutku :([br]Dopisany: 25 Styczeń 2008, 14:23 _________________________________________________no a moze ktos kto ma RS4 albo S4 i ma taka funkcje

moze poporstu podepnie vaga i odczyta kodowanie

to bedzie chyba duzo łatwiejsze

nie wiem czy widzicie tę różnice... Ale RS4 to benzyna,a nie diesel :) Zupełnie inne liczniki mają

Boberek, to tak jakbyś chciał zakodować wycieraczkę tylną dla sedana i chciał żeby działało.

Oczywiście nie mówie, że Twój plan z "pojawieniem się temperatury oleju na wyświetlaczu" nie jest mozliwy.

Tylko "zakodujmy tak jak w RS4" to zła droga :)

Tam najwyraźniej jest jeszcze coś potrzebne ;) ale ciekawy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

79f5017289899317.jpg :thumbup:

Znalazlem urzadzenie ktore , na FISie czy to B5 czy B6 czy B7 odczytuje wartosci , temp oleju , predkosc , napiecie i boost w barach lub psi.

Dodatkowo z tego co sie dowiedzialem , jest szansa zczytac z eepromu od rski (tylko trza by taka skombinowac) , wiadomo do kogo sie zglosic hehhe , dane wartosci , ktore sa odpowiedzialne za wyswietlanie wlasnie temp. oleju , i brakujace stringi wpisac do eepromu licznika B6 i powinno chulac.

Bede jeszcze szukal czy da rade to zakodowac za pomoca Vaga.[br]Dopisany: 25 Styczeń 2008, 15:01 _________________________________________________I jeszcze znalazlem manual z rozpiska do EFU jak kodowac aby sie wyswietlalo na FISie olej itp. :)[br]Dopisany: 25 Styczeń 2008, 15:13 _________________________________________________http://www.twindata.de/efu/manual.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm pre_pl no ja nie mówie ze mamy zakodować jak w RS ale przydało by sie znalesc wartosc która za to odpowiada

i spróbowac poszukac czy w TDI da rwade to zorbic ja jeszcze na tyle nie ogarniam tego az tak strasznie wiec licze na ciebie i innych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo z tego co sie dowiedzialem , jest szansa zczytac z eepromu od rski (tylko trza by taka skombinowac) , wiadomo do kogo sie zglosic hehhe , dane wartosci , ktore sa odpowiedzialne za wyswietlanie wlasnie temp. oleju , i brakujace stringi wpisac do eepromu licznika B6 i powinno chulac.

Nie da rady tak zrobić.

Raz, że liczniki są zakodowane, nie wiadomo, co jest gdzie zapisane, i nie ma możliwości, ot tak sobie wpisywania zawartości w linijkach do wsadu. Skutkuje to ładnym napisem DEF albo ERROR, czy coś innego, dodatkowo blokada samochodu. Zbyt proste by to było.

Nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...