Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Grupowy CHIPTUNING w EcuProject nowa lista


AMON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie

ja tez juz po :kox: Pomimo poczatkowych problemow jakie mialem we wtorek (moje autko jednak sie nie nadawalo - zapieczone kierownice i nieruchoma sztanga - 58 KM :decayed:), calonocnej walce aby rozkrecic i rozruszac szange wkoncu moglem stanac dumnie na hamowni i powiem ze jest fajnie, autko naprawde odczuwalnie ozylo i zrobilo sie mega lekkie :)

Jedyna przypadlosc jaka zauwazylem to ze wczoraj w nocy przy otwartych oknach delikatnie mi turbawka swiszczy, niby nic ale zastanawia mnie to, bo w sumie gwizd jest proporcjonalny to ilosci obrotow. W ciagu dnia przez ruch uliczny wogole tego nie slychac wiec jak sie spodziewacie jest to stosunkowo cichy dzwiek. Czy wywalony KAT i zslepiony EGR moze powodowac takie efekty bo slyszalem ze te rzeczy moga byc przyczyna czegos takiego?

Oto co wyszlo :tongue4:

69226087.jpg

Acha i jeszcze jedno - rozmawialem z chlopakami z ECU i prawdopodobnie to ostatnie grupowe chiopowanie w takiej cenie wiec warto sie spieszyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz,Ewelina,calkiem,calkiem te wykresy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do RVN-i widzisz lukasz- mowilem ze bedziesz mial spory bonus od fabryki-moglem sie zalozyc wtedy to bym jakiegos browara wygral :> tak na marginesie to szybko ogarnales ta turbawke chyba ci wjechalo na ambicje te 60km :> pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak uslyszlaem ze mam tylko tyle to mnie zamurowalo - przyjezdzam po pol roku delegacji, gdzie autem tylko dziewucha jezdzila i takie cyrki...

A piwko bys przegral - wkoncu na hamowni w Twojej obecnosci wyszlo ze nie trzyma serii - tylko 58 KM :polew:

Turbawke robilem na parkingu w centrum handlowym bo padalo wtedy jak s#%@#21n :wallbash: Ludzi mieli ze mnie niezly ubaw :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę z opóźnieniem wklejam ale dopiero wczoraj przesłali mi wykres na maila moja wina nie miałem żadnego nośnika podczas chipowania

przeglądając inne wykresy wygląda na to że każdy ma o wiele więcej mocy niż fabryka podaje chyba że hamownia coś nie tak wskazuje w co raczej wątpię co o tym myślicie :mysli:

druga rzecz co mnie też nurtuje to wskazania spalania na fisie przy normalnym przyspieszaniu przekracza 20 i dochodzi nawet do 25l wcześniej było max do 18l no i jak zapalę zaraz wskazuje 6,5l było 1,2l

biorąc średnią nie z fisa tylko po wlanym paliwie i przejechanych km nie widzę jakiejś różnicy w spalaniu ale sam widok takiej cyfry :thumbdown: nie wiem co jest powodem

proszę o wypowiedzi jak u was po tym zabiegu :hi:

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie potwierdzony problem z lancuszkiem na pompie oleju :wallbash: który raczej przekreśla szanse na strojenie. Opcje mam ograniczone do swapa silnika albo pompy oleju nowszego typu. Czasu mi dużo nie zostało, nie wiem czy będę w stanie to zrobić do wtorku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Goral65 jaki masz przebieg w aucie ? Czy przed chipem zdjemowali pokrywe silnika i sprawdzali w jakim stanie jest walek rozrzadu ?

coś ponad 200tys nic nie sprawdzali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, no to polecam sprawdzic w dobrym serwisie, bo moze sie okazac, ze dlugo sie nacieszysz nowa moca ...

napisz coś więcej miałeś już jakiś problem albo czy sprawdzałeś i przy jakim przebiegu i jaki był stan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie sam sobie tego nie wymyslilem :) padajace walki rozrzadu to bolaczka kazdego 1.9 , niestety kazdy silnik jakies minusy ma, pojechalem do zaufanego mechanika, kory specjalizuje sie w audi , malo tego oczywiscie jest rowniez czlonkiem klubu A4 :), sprawdzil mi dokladnie silnik, zeby stwierdzic czy w ogole tuning jest sens u mnie robic, przebieg mam 173 ( na 99% nie krecony ), i niestety juz w dwoch miejscach na walku bylo widac lekkie zuzycie, stwierdzil, ze nie ma sensu robic chip tuningu w takim wypadku, tylko najpierw porzadnie przygotowac auto mechanicznie, a nastepnie robic tuning :)

walki psuja sie rowniez od wymiany oleju co 30tys jak to maja nasi sasiedzi w zwyczaju, takzenie wiem jak u Ciebie byl wymieniany byc moze walek u Ciebiejest ok, a jamamnp. krecony przebieg z 300tys:) trudno powiedziec jednak z tego co mi wiadomo walki scieraja sie w kazdym silniku 1.9

aha pytales czy mialem problem, nie nie mialem absolutnie zadnych objawow zuzycia, silnik tez ladnie chodzi, dobrze przyspiesza, ale po otwarciu niestety szara rzeczywistosc, zabiore sie za ta usterkepo zimie od razu zrobie rozrzad i bede chipowal

pozdrawiam

dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem już PO ... efekt ~160km/365nm

jak narazie wrażenia na "+"

AMON a co u ciebie ? jak efekty ? zadowolony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem w poniedzialek :),chcialem sie podzielic wrazeniami jak otrzymam wykres,wszystkie pendrivy pogubilem i nie bylo na co zgrac :kwasny:(wrzuce wykres jak otrzymam na emila),u mnie wyszlo 164km a niutonow :no: pamietam wiem ze powyzej 300,autko po wizycie na hamowni od razu przegonilem po autostradzie i podoba mi sie nowa moc,autko jest rzeskie,lekko sie wkreca na obroty,ale nie powiem zeby bylo teraz demonem :evil: predkosci,jest dobrze i poki co mi to wystarcza :> ,poza tym bylem zadowolony z wynikow serii - 140km takze koniki nie uciekly gdzies po drodze ,zwlaszcza ze przebieg juz nie maly,ogolnie jestem zadowolony z wizyty w EcuProject,chlopaki daja rade i maja ''luz'' wypisany na czole :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ja jestem po

zaczęło się od słów "słaba seria" bo wypluło w pierwszym podejściu 160 km :no: ale chłopaki poważnie porozmawiali z niunią i wypluła 168 km - miło

Po robocie przyszedł czas na sprawdzenie wyniku i to miłe i nie miłe zaskoczenie

- silniczek w bardzo dobrym stanie zadbany

- graty śmigają że hej wsio na około może i nawet 200 km

ALE .......... wtryski :thumbdown: bida bida bida :sick3: ledwo dyszą i na więcej niż 184 nie dało rady 10312263.jpg

różnica odczuwalna szczególnie jeżeli chodzi o elastyczność na wyższych biegach - reszta w fazie testów ale mimo wtrysków jestem bardzo zadowolony :good:

dziś montuję jeszcze forge007 - wie ktoś jaką sprężynę zastosować ? wsadzona jest chyba zielona a mam jeszcze żółtą i niebieską i o ile mnie pamięć nie myli powinna być zółta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymalem juz wykresik na emila,takze wklejam,mysle ze jest dobrze :>

a4awx164.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

:good: :good:

AMON, można by się kiedyś spiknąć i porównać jak to u nas w 1.9 chodzi :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

good good

AMON, można by się kiedyś spiknąć i porównać jak to u nas w 1.9 chodzi naughty

heh :> Jasne,mysle ze przy najblizszej okazji mozemy sie spotkac na kresce :naughty: i zobaczyc jak to idzie teraz :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...