Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BLB] Duży przebieg ,kołatania spod maski

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam duży dylemat moje audi ma przejechane lotko ponad 300.000tys km i słychać lekkie kołatania na wolnych obrotach,nie mam pojęcia co to jest i do tego mam duży przebieg czy warto jest wymienić w nim silnik czy pozostać przy starym ? proszę o pomoc poniżej zostawiam linki z wideo które pokazują jak chodzi silnik i jedno nagranie z dochodzącym stukaniem

to nagranie - http://www.4shared.com/file/hmToPPLq/Audi.html

i dalej filmiki :

http://www.4shared.com/video/d1oClcjz/MOV00457.html

http://www.4shared.com/video/sKvVg093/MOV00458.html

Opublikowano

Witam

A tyle się pisze by nie otwierać silnika na PD podczas pracy. Ehhh. :wallbash: Jak to BLB to nie ma sie co dziwić ze coś trzaska. Jest o tym masa na forum i wszystko wiadomo na ten temat.

Pozdro

ZC

Opublikowano

przepraszam ze zadam glupie a czemu nie mozna otwierac silnika podczas pracy?? chodzi o to ze nie mozna klapy podniesc podczas pracy silnika???

Opublikowano
  • Autor

ale nic się z tego nie dowiedziałem moge od kogoś uzyskac jakiejś informacji na zadane pytanie ?

Opublikowano

Audi po 300tys kołytania? Stary chyba 600tys..

BLB? to i tak dlugo jak 300tys....

Opublikowano
  • Autor

Moje pytanie brzmi czy warto inwestować w ten silnik z takim przebiegiem po u wczesnym zlikwidowaniu kołatania czy warto go wymienić na jakiś inny używany z mniejszym przebiegiem prosiłbym o dłużą wypowiedz najlepiej jakiegoś fachowca który zna audi i wie co to silnik BLB i zna jego wady i zalety proszę o profesjonalną poradę w tej sprawie z góry dziękuje poniżej załanczam link z filmikiem prosze o pomoc

http://www.4shared.com/video/Ncfi2XHt/MOV00459_2.html

Opublikowano

Audi po 300tys kołytania? Stary chyba 600tys..

BLB? to i tak dlugo jak 300tys....

Długo ???? normalny przebieg z tym silnikiem kilka osób które znam mają większy i śmigają

Opublikowano

Moje pytanie brzmi czy warto inwestować w ten silnik z takim przebiegiem po u wczesnym zlikwidowaniu kołatania czy warto go wymienić na jakiś inny używany z mniejszym przebiegiem prosiłbym o dłużą wypowiedz najlepiej jakiegoś fachowca który zna audi i wie co to silnik BLB i zna jego wady i zalety proszę o profesjonalną poradę w tej sprawie z góry dziękuje poniżej załanczam link z filmikiem prosze o pomoc

http://www.4shared.com/video/Ncfi2XHt/MOV00459_2.html

Podnosiles obroty na jalowym? tak jakos jakby wieksze byly.

Opublikowano

Moje pytanie brzmi czy warto inwestować w ten silnik z takim przebiegiem po u wczesnym zlikwidowaniu kołatania czy warto go wymienić na jakiś inny używany z mniejszym przebiegiem prosiłbym o dłużą wypowiedz najlepiej jakiegoś fachowca który zna audi i wie co to silnik BLB i zna jego wady i zalety proszę o profesjonalną poradę w tej sprawie z góry dziękuje poniżej załanczam link z filmikiem prosze o pomoc

http://www.4shared.com/video/Ncfi2XHt/MOV00459_2.html

Witaj - tutaj nie ma takich :) Może poza paroma typu jaro4444 reszta tak jak i ja to użytkownicy tych samochodów i spece internetowi (wiedzą tyle ile wyczytali). Możesz dowiedzieć się jedynie ze auto z tym motorem powinieneś już zezłomować i kupić 1.9 z 2000 roku. Na nim polatasz milion km.

A na serio zabierz autko do serwisu, niech ktoś kumaty zerknie bo z filmików będziesz miał tylko ślepe strzały.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?board=41.0

Opublikowano
  • Autor

OK to tak jednak zrobie dzięki wielkie za porade wreszcie ktoś mi konkretnie doradził

Opublikowano

Ja bym zainwestował w podremontowanie tego i kolejne 300tys trzaśniesz, a wymienić silnik to można jak ci korba bokiem wyjdzie, i tak nie wiadomo co kupisz może też być zajechany

Opublikowano

Moje pytanie brzmi czy warto inwestować w ten silnik z takim przebiegiem po u wczesnym zlikwidowaniu kołatania czy warto go wymienić na jakiś inny używany z mniejszym przebiegiem prosiłbym o dłużą wypowiedz najlepiej jakiegoś fachowca który zna audi i wie co to silnik BLB i zna jego wady i zalety proszę o profesjonalną poradę w tej sprawie z góry dziękuje poniżej załanczam link z filmikiem prosze o pomoc

http://www.4shared.com/video/Ncfi2XHt/MOV00459_2.html

Witaj - tutaj nie ma takich :) Może poza paroma typu jaro4444 reszta tak jak i ja to użytkownicy tych samochodów i spece internetowi (wiedzą tyle ile wyczytali). Możesz dowiedzieć się jedynie ze auto z tym motorem powinieneś już zezłomować i kupić 1.9 z 2000 roku. Na nim polatasz milion km.

A na serio zabierz autko do serwisu, niech ktoś kumaty zerknie bo z filmików będziesz miał tylko ślepe strzały.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?board=41.0

Są tu tacy tylko ile mozna pisać o tym samym ciągle i wciąż. Wystarczy tylko poszukać lub poczytać. Np. na 1 stronie masz przynajmniej 2 tematy opisujące co robi sie z BLB. I na pewno nie jedz do serwisu bo tak nic sie nie dowiesz a i zapłacisz majątek.

Pozdro

ZC

Opublikowano

No właśnie w tym problem że wszystkie usterki tych silników zamyka się w jednym temacie tj pompy oleju i wałków. Dlatego doradzam jednak koledze wizytę w serwisie nie konieczne autoryzowanym i oględziny kogoś kto zna te motory. A nie szukanie diagnozy na forum.

Jak znajdzie problem to wtedy napewno i odszuka tutaj rozwiązanie.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Opublikowano

Zacznij od sprawdzenia gumek w sprzęgle klimy. Najlepiej zdejmij na chwilę pasek multiklinowy i odpal motor. Będziesz wiedział czy to silnik czy osprzęt hałasuje.

"Szuranie" sugeruje hałasy z napędu wałków, ale to można stwierdzić robiąc to co powyżej napisałem.

Opublikowano

Ja miałem podobny problem, z moim BLB głośno hałasował. Na początek było to napinacz paska wieloklin-owego, później wymiana sprzęgła alternatora, i tak jak Kolega "jaro4444" Sprawdź sprzęgło klimatyzacji, pewnie gumki sa starte i opiłki hałasują np? Jak ja zajrzałem do sprzęgła klimy byłem w lekkim szoku, bo gumki był starte w drobny mak a elementy sprzęgła zrywnego hałasowały w środku.

Opublikowano
  • Autor

dzięki za poradę a i przy powolnym ruszaniu słychac jak coś stuka ale to nie jest przegub ten sam dżwiek dochodzi ruszając do tyłu jak i do przodu czy to może byc związane z tą klima i z dzwiękiem dochodzącym z silnika ?

Opublikowano

dzięki za poradę a i przy powolnym ruszaniu słychac jak coś stuka ale to nie jest przegub ten sam dżwiek dochodzi ruszając do tyłu jak i do przodu czy to może byc związane z tą klima i z dzwiękiem dochodzącym z silnika ?

Jak mi padło sprzegiełko w klimie to jak puszczałem tylko sprzegło i auto ruszało bez gazu to własnie było słychac to stukanie, żeby byc 100% pewnym ściągnalem pasek i była cisza czyli szybka wymiana gumek i spokój :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

witam jednak to klima ma związek z tymi hałasami a mianowicie jak włoncze klimę problem znika nie ma żadnych hałasów i przy ruszaniu również tak jak wyżej napisałem a jak ją wyłączę to hałasuje od nowa co to może być co trzeba w takim rasie wymienić ?

Opublikowano

jeśli to kompresor to gumki lub napinacz paska 6pk a 300000 to ma chyba ze 70lub80% audi i vw tdi

Opublikowano

Potwierdzam zacznij od sprężarki klimy......

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.