Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strefa biegaczy, triathlon


Rekomendowane odpowiedzi

No pewnie tak :decayed: ja narazie biegam z pulsometrem i z komorka bo tam endomondo mam :wink: Kumpel biega w maratonach to ma taki z gpsem :decayed: i chyba miliard rożnych funkcji taki kombajn ze masakra :decayed::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest jakiś "zegarek", który ma opcje trenera i jak to wygląda w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest jakiś "zegarek", który ma opcje trenera i jak to wygląda w praktyce?

tak, każdy prawie zegarek powyżej kilkuset zł ma już takiego trenera, i masz dużo różnych funkcji, łącznie z interwałami, info o tym, że za wolno lub za szybko, info odnośnie tętna itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest jakiś "zegarek", który ma opcje trenera i jak to wygląda w praktyce?

tak, każdy prawie zegarek powyżej kilkuset zł ma już takiego trenera, i masz dużo różnych funkcji, łącznie z interwałami, info o tym, że za wolno lub za szybko, info odnośnie tętna itd

jak nagrasz sobie zamiast trenera głos swojej kobiety krzyczącej to od razu level up :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy was to typowy amator - od miesiąca biegam ciagle ten sam dystans, ale w sumie celowo, gdyż chodze intensywnie na siłowniei nie chce spalić mięsni. biegam po siłowni ok 15-20minut, ale frajda jest. Bezpośrednio po siłowni to czlowiek ledwie się rusza, a tu jescze bieganie. Super uczucie.

Ile trzeba biegać w ciagu tygodnia, aby byc gotowy na przebiegniecie półmaratonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, każdy prawie zegarek powyżej kilkuset zł ma już takiego trenera, i masz dużo różnych funkcji, łącznie z interwałami, info o tym, że za wolno lub za szybko, info odnośnie tętna itd

a jak np "okazuje" kiedy zwalniasz? daje jakieś sygnały, bo w tel mam ustawione powiadomienie o odległości i tempie ostatniego odcinka-co mi ułatwia bieganie i kontrolę nad odległością i tempem, biegnę, słucham muzyki i co kilometr mnie powiadamia o odległości i tempie, a jak to jest w takim np Garmin Forerunner 310 XT? ktoś ma jakieś doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy was to typowy amator - od miesiąca biegam ciagle ten sam dystans, ale w sumie celowo, gdyż chodze intensywnie na siłowniei nie chce spalić mięsni. biegam po siłowni ok 15-20minut, ale frajda jest. Bezpośrednio po siłowni to czlowiek ledwie się rusza, a tu jescze bieganie. Super uczucie.

Ile trzeba biegać w ciagu tygodnia, aby byc gotowy na przebiegniecie półmaratonu?

jak przebiegniesz 15km, przebiegniesz też półmaraton

---------- Post dopisany at 08:39 ---------- Poprzedni post napisany at 08:37 ----------

tak, każdy prawie zegarek powyżej kilkuset zł ma już takiego trenera, i masz dużo różnych funkcji, łącznie z interwałami, info o tym, że za wolno lub za szybko, info odnośnie tętna itd

a jak np "okazuje" kiedy zwalniasz? daje jakieś sygnały, bo w tel mam ustawione powiadomienie o odległości i tempie ostatniego odcinka-co mi ułatwia bieganie i kontrolę nad odległością i tempem, biegnę, słucham muzyki i co kilometr mnie powiadamia o odległości i tempie, a jak to jest w takim np Garmin Forerunner 310 XT? ktoś ma jakieś doświadczenie?

Garmin Forerunner 310 XT jest rozbudowaną wersją Garmin Forerunner 305, a 305 jest o połowe tańsza, jeżeli nie musisz pływać ze zegarkiem to bierz 305 i będziesz zadowolony.

Piszczy jak jest za wolno lub za szybko i wyświetla komunikaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin Forerunner 310 XT jest rozbudowaną wersją Garmin Forerunner 305, a 305 jest o połowe tańsza, jeżeli nie musisz pływać ze zegarkiem to bierz 305 i będziesz zadowolony.

Piszczy jak jest za wolno lub za szybko i wyświetla komunikaty.

ok- o takie info mi chodziło:wink:

---------- Post dopisany at 19:18 ---------- Poprzedni post napisany at 19:16 ----------

Ile trzeba biegać w ciagu tygodnia, aby byc gotowy na przebiegniecie półmaratonu?

trzy razy wystarczy:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzwa :decayed: ja nie mam moze to zalezy od fona bo ja mam e52 :kwasny::kwasny: i nie mam :thumbdown:

Mam:bieganie, jazde na rowerze,kolarstwo, koalrstwo górskie, łyzwiarstwo, nartorolki, narciarstwo biegowe, narciarstwo zjazdowe, snowboard, kajakarstwo, kitesurfing, wioslarstwo, zeglarstwo, windsurfing, fitness walking, golf, wedrowanie, bieg na orientacje, chodzenie , jazda konna. :kox::kox::kox: a bieżni nie ma:doh::doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy was to typowy amator - od miesiąca biegam ciagle ten sam dystans, ale w sumie celowo, gdyż chodze intensywnie na siłowniei nie chce spalić mięsni. biegam po siłowni ok 15-20minut, ale frajda jest. Bezpośrednio po siłowni to czlowiek ledwie się rusza, a tu jescze bieganie. Super uczucie.

Ile trzeba biegać w ciagu tygodnia, aby byc gotowy na przebiegniecie półmaratonu?

kiedyś biegałem 6-7km na trening, tam było tempo 5-8x1000m na stadionie w kolcach + parę rytmów i na trzeba było wrócić do akademika z plecakiem i kolcami na plecach ;)

zatem, można dużo wycisnąć ... aczkolwiek trzeba się uczyć i kontrolować, jeden połmaraton zakończyłem w szpitalu polowym pod kroplówą (odwodnienie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat zegarków jest na czasie :wink: więc podłączę się z zapytaniem o coś takiego Ultrasport GPS Navrun 500 , używał z was ktoś lub miał do czynienia ??

Generalnie po kilku opiniach na necie wydaje się być ciekawą alternatywą dla Garmina, a dodatkowo znalazłem go w dosyć sporej obniżce i się mocno zastanawiam, no i nie wiem brać czy nie brać, oto jest pytanie :eusathink: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat zegarków jest na czasie :wink: więc podłączę się z zapytaniem o coś takiego Ultrasport GPS Navrun 500 , używał z was ktoś lub miał do czynienia ??

Generalnie po kilku opiniach na necie wydaje się być ciekawą alternatywą dla Garmina, a dodatkowo znalazłem go w dosyć sporej obniżce i się mocno zastanawiam, no i nie wiem brać czy nie brać, oto jest pytanie :eusathink: ?

najważniejsze, że łączy sie z gps, ale poczytaj albo porównaj jaki ma odbiornik gps, czy zbliżony do garmina, chodzi o to , żeby nie tracił zasięgu. Jaka cena za niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, przeszukałem solidnie neta i znalazłem głównie pozytywne i dosyć dobre opinie, powiem więcej z porównań ponoć(??), wypada lepiej niż Garmin 110-ka, dla przykładu na runner's world'ie gość go ma i porównuje z Garminem Ultrasport navrun 500 GPS Watch Review - Gear - Runner's World .

Znalazłem też profesjonalne bezpośrednie porównanie ze 110-tką i też Ultrasport wypada dobrze, oczywiście z mojego pkt widzenia za tą cenę Ultrasport GPS Navrun 500 - Heart-Rate Computer With Chest Strap: Amazon.co.uk: Sports & Outdoors, bo jeśli miałbym płacić 190gbp to raczej wybrał bym Garmina.

Tak szczerze najpierw zastanawiałem nad inną opcją, bo ostatnio kilka tyg wstecz kupiłem w super cenie Adasie Supernova Glide 2, one posiadają miejsce na ten czip "micoach" i myślałem o jego zakupie,ale po przeanalizowaniu zysków i strat doszedłem do wniosku że wolę jakiś uniwersalny zegarek z gps-em, bo zawsze ma on więcej zastosowań.

Nie tylko do biegania, ale też na rower, czy "trekking", podsumowując zamówiłem tego Ultrasporta, dałem za niego niecałe 75 gbp, bo miałem jeszcze do wykorzystania kupon z Amazona na -10%, czyli jakieś ok 370 pln zł.

Jak go dostanę i przetestuje to zdam relację, jeśli oczywiście ktoś jest zainteresowany :wink:.

P.S

Jeśli ktoś jest zainteresowany to na Sweatshop. co.uk jest ostatnio strasznie dużo dobrych "deal'i" , z tego co wiem to oni chyba też wysyłają do PL, Soleus 1.0 z GPS'em wychodzi po rabatach ok 40gbp, za przesyłkę nie wiem ile, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. Garmin 110 jest taka sobie, to podstawa, kumpel z nim biega, w dziwnych sytuacjach traci gps,ma tylko podstawowe funkcje. Ja mam 305, zmieniłbym kilka detali ale ogólnie jestem bardzo zadowolony. Zegarek to zegarek, lepszy od androida , nike + czy micoach. czekamy za testem zegarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. Garmin 110 jest taka sobie, to podstawa, kumpel z nim biega, w dziwnych sytuacjach traci gps,ma tylko podstawowe funkcje. Ja mam 305, zmieniłbym kilka detali ale ogólnie jestem bardzo zadowolony. Zegarek to zegarek, lepszy od androida , nike + czy micoach. czekamy za testem zegarka

Nie no Forerunner 305 jak dla mnie to super maszyna i przyznam szczerze ze bardzo mi sie podoba, tylko jego cena juz troche mniej :kwasny: , choc z drugiej strony wydajemy tyle na solidny sprzet.

Ja szukalem czegos do powiedzmy 500-600 zl, martwi mnie natomiast czas dostawy tego Ultrasporta, generalnie kiedys mialem podobna sytuacje i produkt dostalem po tygodniu, ale na wszelki wypadek napisalem do Amazona z prosba o dokladne jego sprecyzowanie.

Jest jedna recenzja porownawcza wlasnie do 305-ki Amazon.co.uk: Arheddis Varkenjaab "inflateable"'s review of Ultrasport GPS Navrun 500 - Heart-Rate Com... i jak na moje potrzeby wyglada to obiecujaco, pomijajac oczywiscie szate graficzna, etc, jak bedzie okaze sie w praniu, oby dobrze :rolleyes:....

Sent from my A511

P.S

Mała aktualizacja dostawa najwcześniej za miesiąc, teraz mam orzech do zgryzienia i muszę się zastanowić czy tyle czekać :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie-na Endo jest nowa opcja -można zaplanować odpowiedni trening np pod jakiś bieg, opierając się na dotychczasowych osiągnięciach zarejestrowanych na endo, tylko nie wiem, czy to jest na zwykłej wersji też, czy tylko na Premium :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...