Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Allegro, wygrana aukcja a przedmiotu nie ma.


Dev

Rekomendowane odpowiedzi

witam

dzisiaj zakupiłem w opcji Kup Teraz pewna czesc do auta

po 20 minutach dzwoni do mnie gosc i mi mówi że temat nieaktualny

i że tą czesc juz sprzedał

troche sie wkur...wiłem bo szukałem tego dziadostwa ładnych pare miesiacy

a teraz pedał wystawił mnie rufa do wiatru

czy oprócz negatywa dziad moze poniesc jeszcze jakieś konsekwencje ??????

dzieki za info

pozdrawiam

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem troche regulamin Allegro

jeżeli gosc wystawił przedmiot i został on zakupiony to jest to to samo co umowa kupna-sprzedazy

teraz to on ma ból głowy bo ja mu nie odpuszcze i sprawa skonczy sie w sądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to właśnie wygląda. To jest umowa. Gość ma się z niej wywiązać.

Gruba sprawa jak chcesz się bawić w sąd bo to będzie trwało i trwało... Chwal się co chciałeś kupić, na co polowałeś przez długi okres a teraz taka lipa. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca zgodzę się z tobą devastation <- a co będzie w przypadku jak koleś odpisze do Allegro że towar został uszkodzony podczas magazynowania albo zaginął czy też wymyśli inną dobrą historyjkę.

Trzeba pamiętać że komentarze na Allegro działają w dwie strony a do tego dowolność wpisania treści i określona ilość znaków :decayed: więc na twojego negatywa on odpowie tym samym.

W/g mnie taka sprawa gdzie nie zostałeś oszukany na żadną kase jest nie warta zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devastation wcale nie trzeba polować jest tego w cholerę :rolleyes:http://allegro.pl/stringi-meskie-czerwony-slonik-i1678541119.html wiem że chciałeś różowe ale jeszcze będą :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew:

w sumie nie wiadomo o się sprawa rozchodzi

moze jednak warto bo coś kupiło się po " taniości" i koleś się zorientował że tanio goni to wymislił jakis bzdet ze uszkodził czy już nie ma to niech wycofuje aukcję a nie zostawi jego strata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walcz o swoje :!:

chamstwo i cwaniactwo trzeba ukrócić :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest czesty myk, wystawiają cos na aukcję i jak nie osiągnie ceny jaką widzi sobie sprzedający tuż przed końcem wycofują oferty i piszą ze towar uległ uszkodzeniu z tym że tutaj było KUP TERAZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt może być też taki że mógł cos sprzedać już albo mu ukradli lub się zniszczył. Niech Ci powie dlaczego nie ma :cool1:[br]Dopisany: 01 Lipiec 2011, 19:59_________________________________________________Aha dobra widzę że sprzedał. To kiepska sprawa. Jak nie zaznaczył opisem że prosi o kontakt tele. przed kupnem to ma problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest czesty myk, wystawiają cos na aukcję i jak nie osiągnie ceny jaką widzi sobie sprzedający tuż przed końcem wycofują oferty i piszą ze towar uległ uszkodzeniu z tym że tutaj było KUP TERAZ

kapnął się po fakcie pewnie, ile jest faktycznie wart owy przedmiot i teraz kręci lub pogonił poza allegro, miałem tak raz ze skórami, dobrze że zadzwoniłem przed zalicytowaniem, handlarze częściami mają zapierdol ale i tak nie usprawiedliwia ich to :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nic nie zrobisz, przypadek taki sam jak z grilem RS4, chyba 4 osoby o juz kupiły i towar nie został wysłany, na battalionie ostatnio o tym było :naughty:

Te zakupy na alegro to nie tak do końca umowa wiażąca, wystarczy ze w treść odpowiednio napisze, to tak samo jak z pomyłkowymi wystawionymi aukcjami gdzie samochód kosztuje 10000zł(kup teraz) :gwizdanie: a sprzedajćy przez pomyłke wpisał 1000zł, przecież samo klikniecie kup teraz to nie podpisanie umowy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nic nie zrobisz, przypadek taki sam jak z grilem RS4, chyba 4 osoby o juz kupiły i towar nie został wysłany, na battalionie ostatnio o tym było :naughty:

nie z grillem, a z licznikiem :wink4:

Sytuacja bardzo podobna, po kliknięciu 'Kup teraz' dostałem info od sprzedającej że nie wyśle mi tego towaru. Sprawa nie do wygrania - nie warta zachodu jeśli nic nie straciłeś.

Interwencja allegro:

Witam.

Dziękuję za wiadomość.

Przykro mi z powodu zaistniałej sytuacji. Zawarli Państwo wiążącą

prawnie umowę kupna-sprzedaży. Niestety, nie mamy możliwości ani

środków, aby nakłonić tego Sprzedającego do spełnienia warunków

umowy. Proszę, aby skontaktował się Pan z Kontrahentem w celu

finalizacji transakcji. Mam nadzieję, że uda się Państwu osiągnąć

porozumienie.

W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allegro takich sprzedawcow nie bedzie tepic... bo to dla nich dochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość nie moze sie wyłgac że przedmiot mu sie uszkodzil czy tam podobne bzdury

przedmiot kupił Kolega z forum, a gosc mu to juz wysłał, ja to kliknąłem ok godz 17.00 nie wiedzac o fakcie sprzedazy

wiec jest załatwiony bo mam swiadka :> :> :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej od niego nic nie wyciągniesz, jeszcze kilka lat temu było to możliwe, mogłeś nawet kupić jacht za 1zł warty kilka setek tysia jeżeli aukcja była od 1zł, a jeżeli koleś nie chciał sprzedać to sprawa trafiała do sądu a ty i tak wygrywałeś sprawe, teraz wygląda to trochę inaczej, allegro traktuje się bardziej jako serwis ogłoszeniowy i jedyne czego można dochodzić to jeżeli ktoś przez pośrednictwo allegro wydyma ciebie na kase albo na towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz skierować sprawę do sądu elektronicznego masz wygrana na 100% gościu może sie odwołać ale i tak przegra tyle ze musisz mieć pisemna odpowiedz od niego ze towar sprzedał komuś innemu a nie ze został uszkodzony pisz do niego żebyś miął dowód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz mi podać jakis link ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...