Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] S4 a RS4-różnice


bbetoon

Rekomendowane odpowiedzi

czesc ja mam takie pytanie jakie roznice sa miedzy silnikiem 4.2 z s4 a 4.2 z rs4 bo ostatnio mysle nad kupnem s4 i mnie tak dziwi ze ten sam silnik a roznica 76 kucy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 S4 ma 340KM, a RS4 ma 420KM. Tyle teorii. Silnik rs mozna krecic troche wyzej :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja wiem ale chodzi jaka jest roznica miedzy tymi silnikami ze np turbine zmiennie a tu 420 kucy ??

bo chodzi mi wylacznie o to czy warto przeplacic za rs4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 S4 ma 340KM, a RS4 ma 420KM. Tyle teorii. Silnik rs mozna krecic troche wyzej :hi:

Tos pomógł na dodatek błednie bo fabrycznie na papierze faktycznie S4 ma 344KM i jest 76 KM roznicy :facepalm:

Twoja pomoc za to rzeczywiscie jest bardziej przydatna :wallbash: Wiesz moze cos wiecej w temacie roznic, bo z matematyki juz jestes miszcz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie różnią się niczym, ani jeden ani drugi nie trzyma serii :polew:

a tak na serio to RS4 to całkiem inny samochód niż S4, różnic jest hoho nie tylko mocą się różnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 S4 ma 340KM, a RS4 ma 420KM. Tyle teorii. Silnik rs mozna krecic troche wyzej :hi:

Tos pomógł na dodatek błednie bo fabrycznie na papierze faktycznie S4 ma 344KM i jest 76 KM roznicy :facepalm:

Twoja pomoc za to rzeczywiscie jest bardziej przydatna :wallbash: Wiesz moze cos wiecej w temacie roznic, bo z matematyki juz jestes miszcz :hi:

Zgadzam się z majcy zawsze byłem jeden z lepszych :decayed:

no to ja wiem ale chodzi jaka jest roznica miedzy tymi silnikami ze np turbine zmiennie a tu 420 kucy ??

bo chodzi mi wylacznie o to czy warto przeplacic za rs4

Obie jednostki sa wolnossące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chodzi mi wylacznie o to czy warto przeplacic za rs4

:polew: :polew: :polew:

RS 4 ma swoja cene i to nie bez powodu. Roznice, to nie tylko silnik, ale cale auto, zaczynajac wewnatrz, poprzez karoserie, silnik, hamulce....

Co do silnikow to glowna roznica tu jest ze RS4 ma bezposredni wtrysk paliwa FSI ktorego S4 nie ma

no to ja wiem ale chodzi jaka jest roznica miedzy tymi silnikami ze np turbine zmiennie a tu 420 kucy ??

Turbina? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no akurat z turbina mowilem przykladowo bo chodzilo mi o to ze jak pare rzeczy po zmienniam to bedzie to samo bo myslalem ze rs4 kosztuje tyle z powodu wnetrza innego i calej karoseri a silniki to samo ale jak sa duze roznice to okey wielkie dzieki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mala uwaga- dodaj sobie prefix w nazewnictwie tematu [A4 B6/B7]

Co prawda po niemiecku, ale powinnienes wiele zrozumiec (ewentualnie translator)

http://de.wikipedia.org/wiki/Audi_RS4

http://de.wikipedia.org/wiki/Audi_S4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam rs4 to typowo sportowy samochód różni się w 100% od s4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jeszcze jedna rzecz s4 4.2 czy s4 3.0 jest lepszy ? co uwazacie

no i sie caly czas zastanawiam nad s4 czy rs4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4 3.0 TFSI to już całkiem inna bajka. Ten samochód podchodzi już osiągami RS4 B7. Duży postęp w stosunku do S4 B7 i powrót do korzeni czyli doładowanych V6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bbetoon zastanawiasz się nad kupnem takiego samochodu i tak mało o nich wiesz? :mysli:

Przeciez s4 3.0 to już B8..wogóle inna model,półka cenowa etc...

Google to sprawne narzędzie myślę że wydając taką kasę można co najwyżej dopytywać o dokładniejsze szczególy np użytkowników...bo resztę to już bym miał w małym palcu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce przeznaczyc na auto kolo 160 tys wiem cos ale na necie znajdziesz cos a za chwile za przeczenia tego wiem ze b8 inny model ale wnetrze juz mi sie bardziej podoba a mysle o aucie sportowym a nie moja winna ze mi sie audi podobaja :)) np jak s5 ale zbyt masywnie wyglada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rs4 to zupęłnie inna liga niż s4

a przed zakupem podjedz na jakas hamownie i sprawdz na ile silnik trzyma moc bo spadki rzędu 100KM nie sa żadkoscią w tych silnikach :) zreszta jak pokazała historia jednego rs4 b7 w PL mniejwiecej 1 w roku przydaje sie zabieg otworzenia i czysczenia silnika z syfu który zostawia technologia FSI w kanalach dolotowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz RS4 :naughty:

RS4 to klasyk a S4 to szybsze A4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...