Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Procedura wypalania DPF w A4 B8 2.0 TDI CR


antonio

Rekomendowane odpowiedzi

Wypalanie DPF zaczęło się po 370 km. Przy rozpoczęciu wypalania wyliczona wartość sadzy 24.03 g a zmierzona 21.61g. po zakończeniu wypalania wyliczona 5.63g zmierzona 0.80 g.  Wypalanie zaczęło się po zapełnieniu do 100%, ale zeszło tylko na 23%. Czy po akcji serwisowej EA 189 może DPF wypalać się częściej? Nie wiem jak wcześniej bo jestem 2 właścicielem - auto ze Szwecji.  DPF był dawany do czyszczenia - nie wiem czy to prawidłowe wartości - jazda miejsko/trasowa , ale te drogi nie autostrady czy szybkiego ruchu?

Edytowane przez Berserker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Po akcji serwisowej jest możliwe, że dpf szybciej zapełnia się sadzą.

wg mojej obserwacji tak chyba jest, wygląda na to że po akcji więcej wyłapuje "szkodliwych substancji" przez co proces zapychania jest szybszy co powoduje częstsze wypalanie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by spróbować wrócić do fabrycznego softu tak jak go zaprojektowano i jak wyszedł z fabryki gdyż późniejsze majstrowania przy sofcie po aferze chyba miały na celu dostosowanie się do rygorów i wymagań UE w celu "zadośćuczynienia za przekręt" a nie poprawy parametrów gdyż ludzie po akcji serwisowej często narzekali na spadki mocy,dziwny dźwięk motoru,zwiększoną częstotliwość wypalania DPF,okopcone rury wydechowe itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Rabbi napisał(a):

po akcji serwisowej często narzekali na spadki mocy,dziwny dźwięk motoru,zwiększoną częstotliwość wypalania DPF,okopcone rury wydechowe itp.

poza częstszym wypalaniem nic z powyższego nie zaobserowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, RALF76 napisał(a):

poza częstszym wypalaniem nic z powyższego nie zaobserowałem

Gratuluję

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2022 o 13:38, RALF76 napisał(a):

poza częstszym wypalaniem nic z powyższego nie zaobserowałem

Dokładnie tak potwierdzam po akcji serwisowej wypalanie sie co 350 km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez ostatnie 2 lata było co 300km a teraz od jakiegos czasu co 250km, u mnie krótkie dystanse głównie. 


Nalezalo by odczytać masę popiołów czy już bezwzględnie do czyszczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Użytkownik007 napisał(a):

U mnie przez ostatnie 2 lata było co 300km a teraz od jakiegos czasu co 250km, u mnie krótkie dystanse głównie. 

 

jaki przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Użytkownik007 napisał(a):

196tyś, rok 2015

przy krótkich odcinkach może tak wypalać, sprawdź VCDS stan filtra jeśli niepokoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może ktoś czy w silniku CNHA 190KM jest możliwość demontażu filtra DPF bez wyciągania silnika? :eusathink:
Wg moich informacji i oględzin sie nie da ale może ktoś miał już z tym doświadczenie.. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obczaj czy ta instrukcja podana przez mat1234 będzie dobra i do nas. Na telefonie nie będę rozpakowywał pliki. 

 

A6KLUB.PL

witam właśnie dzisiaj wywalił mi błąd filtra dpf jak zrobić wypalanie czy to tylko przez kompa można? dzięki za...

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz dzieki za link do instrukcji.

Przeanalizowałem, w A6 trzeba podnosić silnik więc w A4 tym bardziej bo jest mniej miejsca. Dostęp jest masakryczny. U mnie jeszcze Quattro więc manewry silnikiem to trzeba odpinać wał albo skrzynię... :facepalm:

Musze zobaczyć czy jak by się ryj zdjęło to czy filtr wyszedł by do przodu, jak nawet to i tak nie wiem jak dojść do śrub od chłodnicy spalin  (śruby są od strony skrzyni biegów pod turbo).

 

Ma ktoś jakieś doświadczenie z wyciąganiem DPF w CNHA? Może jest jakiś myk ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może co może być przyczyną że aplikacja VAGDPF nie sczytuje danych ze sterownika, w górnym lewym rogu świeci się żółte autko a powinno zielone..

Inne aplikacje (Car Scanner) łączą się ze sterownikiem i jest odczyt danych..

 

4F84BA69-DA02-4D53-B83B-8AE5B5921D8F.jpeg

Edytowane przez Użytkownik007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak połączenia ze sterownikiem silnika.

Wybrałeś właściwy kod silnika w aplikacji?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wybrałem grupę 9 z moim kodem CNHA. Próbowałem tez wybrać opcje aby sam pobrał kod ze sterownika przy połączeniu (pierwsze na liście) i nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...