Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Procedura wypalania DPF w A4 B8 2.0 TDI CR


antonio

Rekomendowane odpowiedzi

Czy procedura wypalania filtra podczas jazdy lub też zalanie filtra środkiem przeznaczonym do jego czyszczenia i dopiero próba wypalenia to wysiłek na marne?

Czy jeśli teraz wywalę filtr to czy komputer nadal nie będzie go zczytywał?

Dodam tylko, że za pierwszym razem przy próbie wypalenia wartość sadzy była ok 36 gram, za drugim była już ok 44 a teraz ma już 50. Autem jeździłem tylko po to aby zagrzać silnik do próby wypalenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wklejam info ze strony rosstecha. Piszą tam, że wypalanie na postoju jest możliwe między 30 a 40 gram, potem tylko w czasie jazdy. Piszą też, że 45 to max.

"With the newer CR-TDI engines there are 2 different types of regenerations available depending on the actual soot mass/load. If either the calculated or measured soot mass is above 30g but below 40g you can initiate a regeneration while standing (Idle will be raised etc.), a forced regeneration while driving is also possible. Once the values are above 40g (but below the max 45g) the regeneration while standing is no longer available and the regeneration while driving is the only way."

Dodam jeszcze, że jeśli nie masz już żadnych błędów w silniku, to weź auto na przejażdżkę z kompem. Warto spróbować.

Edytowane przez Hohe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypalam na postoju a z tego co pamietam ma ponizej 30g

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy procedura wypalania filtra podczas jazdy lub też zalanie filtra środkiem przeznaczonym do jego czyszczenia i dopiero próba wypalenia to wysiłek na marne?

Czy jeśli teraz wywalę filtr to czy komputer nadal nie będzie go zczytywał?

Dodam tylko, że za pierwszym razem przy próbie wypalenia wartość sadzy była ok 36 gram, za drugim była już ok 44 a teraz ma już 50. Autem jeździłem tylko po to aby zagrzać silnik do próby wypalenia

Jak tam Twój DPF kolego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wklejam info ze strony rosstecha. Piszą tam, że wypalanie na postoju jest możliwe między 30 a 40 gram, potem tylko w czasie jazdy. Piszą też, że 45 to max.

"With the newer CR-TDI engines there are 2 different types of regenerations available depending on the actual soot mass/load. If either the calculated or measured soot mass is above 30g but below 40g you can initiate a regeneration while standing (Idle will be raised etc.), a forced regeneration while driving is also possible. Once the values are above 40g (but below the max 45g) the regeneration while standing is no longer available and the regeneration while driving is the only way."

Dodam jeszcze, że jeśli nie masz już żadnych błędów w silniku, to weź auto na przejażdżkę z kompem. Warto spróbować.

A co to znaczy w nowszych. Czy silniki z 2008-2010 to nowsze czy starcze CR-TDi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPF wycięty...miał już ponad 50 g, silnik w trybie awaryjnym nagrzewał się pow. 80 C tylko na trasie 5-6 bieg. Jako, że jeżdżę dużo po mieście a auto kupiłem miesiąc temu zdecydowałem się na wycinkę (podejrzewam że problem powtarzał by się za często). Teraz wszystko wróciło do normy :-)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt wycięcia, puszcza jakieś chmurki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycinka 700 zł ale tylko dlatego ze podkręcałam moc u tego samego gościa, normalnie 1 tyś. Odebrałem go dzisiaj po 16 więc było za ciemno aby zobaczyć ewentualne kopcenie

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich warunkach następuje pasywne wypalanie DPF?? Chodzi mi o obciążenie silnika tak "pi razy oko", tzn. prędkość, obroty. Nigdy nie jechałem z podpiętym vcdsem także nie znam parametru EGT. Zrobiłem w poniedziałek trasę Warszawa-Kraków (łącznie 630km) na samym jej początku zaczął się wypalać filtr. Pomyślałem, że teraz przez dłuższą chwilę będzie z nim spokój, ale nie. Dziś przy przebiegu 660 km ponowne wypalanie DPF. Wychodzi na to jakby się w ogóle nie wypalał pasywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a w jakich warunkach następuje wypalanie pasywne, tzn. kiedy jestem wstanie osiągnąć właściwe do tego egt? 150km/h na 6 biegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dpf wypala się nawet na postoju ale trwa to długo obroty silnika są pod 1000 wtedy

Jeżeli jedziesz i masz obroty na 2200 to filtr wypali się do 10minut a nawet szybciej

A i nie musisz jechać na 6 biegu o to chodzi żeby obroty silnika były wyższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz o czym mówię. Cały czas piszesz o wypalaniu aktywnym przez dodatkowy wtrysk paliwa podczas suwu rozprężania/wydechu. Mi chodzi o warunki jakie należy spełnić, aby osiągnąć właściwe egt i wypalić dpf pasywnie, bez dodatkowego wytrysku paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może ktoś ma, miał taki przypadek i jakoś logicznie mi to wytłumaczy o co moze chodzić. od dłuższego czasu obserwuje stan zapełniania sie filtra i cholernie różnie to bywa. ogólnie z filtrem nic sie nie dzieje, nie ma żadnych błędów, nie zaswieca sie zadna kontrolka itp. cały jesień zapełniało sie w bardzo szybkim tepie, wypalanie odbywało sie co 200 -250km. postanowiłem że początkiem stycznia wywalam filtr i bede miał z nim spokój, chociaz tak jak mówiłem nie mam żadnych z nim problemów poza czestym dopalaniem co jest raczej nie zdrowe dla jednostki i jego podzespołów (wysoka temperatura). troszeczke jednak poczytałem, usłyszałem, że policja ma dostawac analizatory spalin a własciwie juz dostaje i mają wyrywkowo sprawdzać emisje spalin po czym można stracić dowód i sie troche wystraszyłem. gdy przyszedł mróz (ciągle obserowałem szybkośc zapełniania) wszystko wróciło do normy, dpf zachowywał sie jak nowy, praktycznie od wypalenia po przejechanych 400km było 0,0 po czym zaczynało sie zapychać i tak kolejne wypalanie odbywało sie po 600-700km. teraz gdy mrozy puściły, i znowu temp jest typowo jesienna problem powrocił. 0,0 jest tylko do 70-80km po czym zaczyna sie zapychanie i tak ok 20ml i wypalanie mam już po 200-250km.
może ktoś coś wie w temacie bardzo bym prosił o jakąs sugestie, niby nie ma problemu ale mnie to wkurza i nurtuje tak czeste dopalanie. dodam tylko że cały czas jeżdze dokladnie tak samo , dokladnie te same trasy i ten sam styl jazdy. paliwo tankuje tylko i wyłącznie na jednej stacji i zawsze to samo. podmieniałem już czujnik ciśnienia spalin, czujnik temp dpf, egr ale zupełnie jak widze nic to nie dało. według vcds zapełnienie popiołem 18ml. wiem ze to nie realne przy takim przebiegu jaki mam ale nie mam wiedzy co i kto robił wczesniej z autem i czemu to napewno było wyzerowane, moze ktos regenerowal i wyzerowal ale jesli regenerowal to bardzo ciulowo to działa. nawet jak podmienialem czujnik temp to przepsikałem filtr jakąś chemia do czyszczenia dpf. były mrozy było super, przyszło ciepło i dalej d*pa.
nawet nie wiem co z tym fantem robić i dlaczego tak sie dzieje.
jesli ktoś coś sie w temacie zna, lub miał podony przypadek albo ma, prosze aby coś powiedział i doradził

Nie rozumiesz o czym mówię. Cały czas piszesz o wypalaniu aktywnym przez dodatkowy wtrysk paliwa podczas suwu rozprężania/wydechu. Mi chodzi o warunki jakie należy spełnić, aby osiągnąć właściwe egt i wypalić dpf pasywnie, bez dodatkowego wytrysku paliwa.

gdzies czytałem że pasywne wypalanie zaczyna odbywac sie gdy temp osiaga 300st, przy tej temp czastki sadzy juz ulegają degradacji a to masz praktycznie po przekroczeniu 2000obr albo 120km/h, coś ok tego

Edytowane przez wiesiok81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś postanowiłem sprawdzić swój dpf a4 b8 2.0 cglc znajomy ma autocoma , załaczyliśmy regeneracje na postoju i teraz martwi mnie jedna sprawa w parametrach mam 2 x zmierzona wartość sadzy :

Parametr systemu 206 - Filtr cząstek stałych zmierzona zawartość sadzy 34.4 G

Parametr systemu 207 - Filtr cząstek stałych objętość sadzy 0,08l

parametr systemu 208 - Filtr cząstek stałych obliczona zawartość sadzy 2,44G

parametr systemu 209 - Filtr cząstek stałych zmierzona zawartość sadzy -0,37G

różnica ciśnień na wolnych obrotach 2-3 hPa przy 2000 obr. 12 hPa

Myślę czy zanim się za***przy do końca , można przeprowadzić kilka razy regeneracje na postoju ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracji na postoju się nie przeprowadza dopóki to nie jest konieczne. Filtr jest w dobrym stanie, małe zaolejenie na poziomie 0,08l. Niepotrzebnie szukacie dziury w całym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracji na postoju się nie przeprowadza dopóki to nie jest konieczne. Filtr jest w dobrym stanie, małe zaolejenie na poziomie 0,08l. Niepotrzebnie szukacie dziury w całym

W takim razie mniej więcej jakie są dopuszczalne wartości, zastanawia mnie mierzona wartość sadzy 34g niektórzy piszą że przy 50 g. zaczynają się problemy z samym wypalaniem, czy po prostu olać to i martwić się dopiero jak zapalą się kontrolki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracji na postoju się nie przeprowadza dopóki to nie jest konieczne. Filtr jest w dobrym stanie, małe zaolejenie na poziomie 0,08l. Niepotrzebnie szukacie dziury w całym

W takim razie mniej więcej jakie są dopuszczalne wartości, zastanawia mnie mierzona wartość sadzy 34g niektórzy piszą że przy 50 g. zaczynają się problemy z samym wypalaniem, czy po prostu olać to i martwić się dopiero jak zapalą się kontrolki :)

nie wkleiłeś jeszcze parametru, który pokazuje kiedy była ostatnia regeneracja filtra. Taka wartość sadzy już powinna być wypalana. Filtr się normalnie wypala podczas jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracji na postoju się nie przeprowadza dopóki to nie jest konieczne. Filtr jest w dobrym stanie, małe zaolejenie na poziomie 0,08l. Niepotrzebnie szukacie dziury w całym

W takim razie mniej więcej jakie są dopuszczalne wartości, zastanawia mnie mierzona wartość sadzy 34g niektórzy piszą że przy 50 g. zaczynają się problemy z samym wypalaniem, czy po prostu olać to i martwić się dopiero jak zapalą się kontrolki :)

nie wkleiłeś jeszcze parametru, który pokazuje kiedy była ostatnia regeneracja filtra. Taka wartość sadzy już powinna być wypalana. Filtr się normalnie wypala podczas jazdy?

Te odczyty była zaraz po wypalaniu który przeprowadziłem na postoju, przed wypalaniem na postoju

parametr systemu 209 - Filtr cząstek stałych zmierzona zawartość sadzy -36g po -0,37g. podczas wypalania cały czas wyświetlane były temperatury i do tego zmierzona wartość sadzy, która podczas wypalania spadła z 36g do -0,37g, i to jest odczyt z 209. Ale Parametr systemu 206 - Filtr cząstek stałych zmierzona zawartość sadzy zostało 34.4 g, ogólnie dziwi mnie to że jest 2 x "Filtr cząstek stałych zmierzona zawartość sadzy" 206 i 209 w jednym jest -0,37g drugim 34g. Ostatnie wypalanie było około 300km, tylko ostatnio 2 razy dałem ciała nie zauważyłem że auto jest w trybie wypalania, po zatrzymaniu i wyjściu z auta było czuć swąd i pracował wentylator po zgaszeniu silnika.

Edytowane przez Maciejass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...