Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... moj problem polega na tym ze wymienilem kierownice 4 na 3 sport i dolorzylem manetke podpiolem kabelek do pin1 zmasowalem go... jak podpiolem zegary to znikla mala 2 i komunikat o braku plynu i pojawila sie mala jedynka ale manetka nie reaguje... czy ktos moze mi pomuc? W kodowaniu wpisalem 31000 i nie dziala ;(

Juz wszystko dziala... zle zakodowalem w 16 koncowka byla 22 a mialo byc 42 ;) moge sie juz cieszyc komputerkiem podkladowym... wielkie dzieki dla autora tematu... pozdrawiam 5!

Edytowane przez ztr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam kilka pytań.

1.Czy w b7 jest tak sam z podłączeniem?

2. Ja w niebieskiej wtyczce w pinie pierwszym mam już jakiś przewód , brązowo czerwony , nie wiem od czego on jest .

3. Czy oryginalnie przewód przechodzi przez kostki u dołu słupka A ?

Ad. 2 przewód jest zmasowany tylko, tylko nie wiem gdzie.

Edytowane przez Pablo2506
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą pasująca/niepasującą manetką z A6/A8?

Mam na oku manetkę z oznaczeniami 4E0953503C pochodzącą ponoć z A6/A8. Niby numer taki jak do A4 B6 kombi ale na pierwszej stronie autor twierdzi, że nie pasuje. Więc jak ma takie numery to podejdzie czy nie?

Na mój gust jak z etką się zgadza to powinno podejść bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zapis wziął się chyba stąd że ktoś pisał o tym że kupił od A6 i nie działała. Rzeczywiście od a6 c6 nr są te same.

Jak masz dostęp możesz to zweryfikować bo być może będzie działać tylko ktoś coś źle robił.

Części do a6 miały też oznaczenie 4F0

ale po co szukać jak na allegro tego pełno np .

http://allegro.pl/manetki-kierunek-wycieraczki-audi-a4-b6-b7-i5998846522.html#thumb/1

komplet

Edytowane przez miro_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, te z linku nawet dyszkę tańsze od tych, co ja znalazłem :)

Ale będą na bank pasowały do kombiaka? Nie miały być z końcówką "C"? Takie z "S" też pasują?

Te co ja miałem na oku: http://allegro.pl/audi-a6-c6-a8-przelacznik-wycieraczek-4e0953503c-i6292432736.html

Są ok jak coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pasuje do A4 :hi:

Mały UPDATE w 1 poscie

A4 B6 2000-2004

Manetka do avanta z pełną obsługą FIS

- 8E0 953 503 C 2010-2003.03

- 4E0 953 503 C 2003.03- 2004.12

do sedana

- 8E0 953 503 B 2010-2003.03

- 4E0 953 503 B 2003.03- 2004.12

A4 B7 2004-2008

Manetki pasują z A6 A8 Q7 SEAT EXEO

Manetka do sedana

- 4E0 953 503 F 2004.12-2008.06

do avanta

- 4E0 953 503 C 2004.12-2008.06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzegorz. W 2008 roku jednak nie mieliśmy takiej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem manetkę, zaprogramowałem i wsio śmigało. Ale dzisiaj zwariowała wycieraczka tył. Najpierw ruszała się jak żółw albo się nie ruszała popchnięciu manetki a potem zaczęła chodzić cały czas, pomimo wyłączonej manetki. Myślę- manetka. Wymieniłem na starą i to samo. Z wyjętą manetką to samo, cały czas chodzi jak tylko włączę zapłon. Tylko wyjęcie bezpiecznika pomaga. 2 razy sprawdziłem manetkę, kodowanie itp.(zaprogramowane poprawnie na avant).

Co to może być? Czy uruchamiając wycieraczkę tył słychać cyknięcie bardzo ciche z okolic przekaźników? Jakieś zwarcie? Przy włączeniu przednich cyknięcia nie ma. Cyknięcie słychać też, jak włączy się sprysk tyłu (zwarcie?). Czy przypadek i zalało silnik wycieraczki?

Błędów brak,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99 zalewa silniczek. Zdejmij tapicerke klapy to sprawdzisz w jakim jest stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłeś. Niezły przypadek-8 godzin po montażu manetki pod full FISa zdechł zalany silniczek wycieraczki.

Wyczyściłem, zasmarowałem, poprawiłem pola lutownicze. Może jeszcze zadziała. Wieczorem zamontuję.


Silniczek nie wstał, kupiłem nowy.

A z innej beczki: do montażu czujnika płynu do sprysków wcale nie trzeba zdejmować licznika, wystarczy zdjąć pokrywkę bezpieczników. Kostka do spięcia jest dobrze widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B7 2004-2008

Manetki pasują z A6 A8 Q7 SEAT EXEO

Manetka do sedana

- 4E0 953 503 F 2004.12-2008.06

do avanta

- 4E0 953 503 C 2004.12-2008.06

Wielkie dzięki! Właśnie tego szukałem. Mam nadzieje, że już niedługo odblokuję i u siebie :)

Edytowane przez Solemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taśmę też trzeba wymieniać czy do tego moda wystarczy sama manetka i kodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ogarnąłem jakoś manetke, nie miałem takiego długiego torxa 8, więc zeszlifowałem płaski śrubokręcik na szybko tak by wpasował się w torxa, na ślepo ale zadziałało :) FIS działa.

Pytanie teraz o elektrykę, bo to moja słaba strona. Można jakieś foto z bliska jak powinien wyglądać ten pin do wtyczki? Żebym wiedział co kupić.

Pzdr.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazła by się jakaś dobra duszyczka z okolic Kalisza/Ostrowa Wlkp. co by wymieniła mi ta manetkę i odblokowała FIS ?

Sam osobiście nie biorę się do takich rzeczy, o ile może z wymianą by nie było problemu to za kodowanie na pewno bym sie nie zabrał, dla mnie czarna magia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego z dwoma pinami, skoro do zmasowania jest jeden pin. W każdym razie, jeśli to działa na tej samej zasadzie jak piny na płycie głównej komputera, to dzięki za podpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jakieś foto z bliska jak powinien wyglądać ten pin do wtyczki? Żebym wiedział co kupić.

Pzdr.

Jeden z tych:

de013287bc5e.jpg

Napisz adres na PW to Ci wyślę.

Nie rozumiem dlaczego z dwoma pinami

Kolega zaproponował Ci kabelek serwisowy z ASO. Taki kabelek jest żółty i z obu stron zakończony pinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za chęci. Załatwiłem sporo pinów i oczek z elektronika i dopasowałem sobie ;)

Pzdr.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...