Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

z serwisu dlatego że majątku nie kosztuje a pasuje na pewno. Obcinasz jeden pin z kawałkiem przewodu, pin wkładasz do wtyczki pod nr 1. Resztę kabla przedłużasz do masy lub do czujnika poziomu płynu.

jedna sztuka pinu z tej operacji Ci zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dwa pytania:

Skąd jest brany sygnal chwilowego spalania i co ile się to aktualizuje bo u mnie jakoś płynnie to nie działa mam wrażenie że się wręcz wiesza.

W wtyczce niebieskiej pin 1 mam zajęty to myślałem że mam przygotowaną instalację pod czujnik ale niestety w pobliżu zbiorniczka nic nie znalazłem. Jest opcja wpięcia się gdzieś w nadkolu czy trzeba nowe przewody ciągnąć.

Przeczytałem cały temat i odpowiedzi nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo wiem o co chodzi ze spalaniem. U mnie to działa tak że co chwila się zmienia wartość ale jak jedziesz ze stałą prędkością to się nie zmienia.

przewód od czujnika ciągniesz bezpośrednio do licznika albo do słupka lewego i stamtąd do licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie chwilowe się aktualizuje bodajże co 50 metrów.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Czyli na postoju czy w korku 10km/h jest to bezuzyteczne?

A co oznacza taka jedynka pidswietlona w tej części wyswietlacza od "spalania" tylko wyżej po prawej stronie.

nie bardzo wiem o co chodzi ze spalaniem. U mnie to działa tak że co chwila się zmienia wartość ale jak jedziesz ze stałą prędkością to się nie zmienia.

przewód od czujnika ciągniesz bezpośrednio do licznika albo do słupka lewego i stamtąd do licznika.

A co z tym przewodem który wychodzi z licznika niebieska wtyczka pin 1 dokąd on idzie? Edytowane przez sagakama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w audi jest tak że spalanie na postoju się "zawiesza" na jakiejś ostatniej wartości.
jak jedziesz pokazuje uśrednione chwilowe. Piszę oczywiście o chwilowym spalaniu.

Jeśli z wtyczki licznika masz zajęty pin1 to może ten kabel prowadzić do słupka koło lewej nogi. Wtedy doprowadzasz tylko kabel od czujnika poziomu do słupka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak napisałem, aktualizuje się co 50 metrów. Czyli stoisz w korku i jak się posuwasz wolno to pokaże wartość uśrednioną z ostatnich 50 metrów.

A jedynka w rogu jest trybem "dniowym". Resetuje się po dwóch godzinach bez zapłonu. Tryb z dwójką jest długotrwałym, resetuje się tylko przyciskiem reset, trzeba przytrzymać. Tryby zmieniasz krótkim kliknięciem reseta.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest może coś takiego jak spalanie na postoju? Np w litrach na godzinę itp. Wkurza mnie jak stoję i pokazuje np 40 litrów wtedy spalania :)

Drugie pytanie: czy podczas jazdy powinno coś się pokazywać na górnej belce wyświetlacza? Niby radio itp (mam nieoryginalne więc nic z tego).

Też mnie to trochę wkurza, da się tą pustkę do czegoś zastosować? (poza radiem- oryginalnego nie chcę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię wszystko wkurza to wyłącz resetem wyświetlacz ;)

Widzisz, że licznik pokazuje w litrach na 100km, więc logicznie nie da się obliczyć spalania w tej jednostce na postoju, bo nie pokonujesz kilometrów ;)

A najprostszą metodą na zlikwidowanie pustki u góry będzie wsadzenie ledowych postojówek bez canbusa :D

Przy oryginalnym radiu gdy jest wyłączone i nie ma ostrzeżeń to też jest pusto :)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SzczYpior_n1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, zakupiłem nie tak dawno auto i mam pełny fis z kolorowym wyświetlaczem i spalanie pokazuje mi w km/l czyli kilometrach na litr a chciałbym zapytać czy ktoś wie jak zmienić taki sposób wyświetlenia spalania na l/100 km czyli ile litrów na 100 km ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, zakupiłem nie tak dawno auto i mam pełny fis z kolorowym wyświetlaczem i spalanie pokazuje mi w km/l czyli kilometrach na litr a chciałbym zapytać czy ktoś wie jak zmienić taki sposób wyświetlenia spalania na l/100 km czyli ile litrów na 100 km ???

https://www.youtube.com/watch?v=lT-1VUSSymc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha... moj filmik z b7 :)

Spalanie chwilowe się aktualizuje bodajże co 50 metrów.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Czyli na postoju czy w korku 10km/h jest to bezuzyteczne?

A co oznacza taka jedynka pidswietlona w tej części wyswietlacza od "spalania" tylko wyżej po prawej stronie.

nie bardzo wiem o co chodzi ze spalaniem. U mnie to działa tak że co chwila się zmienia wartość ale jak jedziesz ze stałą prędkością to się nie zmienia.

przewód od czujnika ciągniesz bezpośrednio do licznika albo do słupka lewego i stamtąd do licznika.

A co z tym przewodem który wychodzi z licznika niebieska wtyczka pin 1 dokąd on idzie?
Kiedys laguna pisal ze do kostki w lewym dolnym slupku A Edytowane przez niestandardowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do kolegów takie pytanie odblokowywałem pełen FIS i w informacji dla kierowcy

( I System informowania kierowcy

XX0XX: system informowania kierowcy 1
XX1XX: Highline bez systemu informowania kierowcy, tzn. brak zgłoszeń dotyczących okresu jazdy, brak ostrzeżeń o braku płynu w układzie mycia, brak ostrzeżeń dotyczących świateł hamowania i lampek kontrolnych (brak także podczas przebiegu sprawdzania) i brak możliwości wyboru punktu menu "komputer"; wskazanie w komputerze samochodowym tylko zasięgu (nie można przełączyć dalej)
XX2XX: system informowania kierowcy z prowadzeniem funkcji menu
XX3XX: system informowania kierowcy z prowadzeniem funkcji menu i z przełączaniem jednostek

nie mogę zmienić tak żeby były informację XX2XX i XX3XX wyskakuje ERROR.

Moje pytanie, to dlaczego tak jest i czy można w jakiś inny sposób to zmienić? Czy próbować aż zaskoczy ;)

Obecni mam 31000 co powoduje ( tak mi się wydaje brak informacji o spalonych żarówkach :( ) pokazuje tylko spalanie, średnie spalanie, dystans, czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.zabieram się za montaż manetki z funkcją do fis i tempomatu ale czytam tu parę postów i mam kilka pytań , gdzie znajdę u siebie numer komputera kiery żeby wiedzieć że obsługuje tempomat ? I czy manetka do fisa będzie dobra od b7 ? I na co mam jeszcze zwrocic uwagę przed montażem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer komputera znajduje się pod górną osłoną kierownicy,trzeba odkręcić obudowę kierownicy Torx 8 lub sprawdzić na kompie.Manetka pasuje też z b7 jest tyko różnica między sedan a avant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.zabieram się za montaż manetki z funkcją do fis i tempomatu ale czytam tu parę postów i mam kilka pytań , gdzie znajdę u siebie numer komputera kiery żeby wiedzieć że obsługuje tempomat ? I czy manetka do fisa będzie dobra od b7 ? I na co mam jeszcze zwrocic uwagę przed montażem ?

Pamiętaj żeby przed odkręceniem już samej kierownicy zaznaczyć sobie jej położenie mazakiem. Ja tego nie zrobiłem i później musiałem poprawiać dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nic nie zaznaczałem i poprawiałem raz, o jeden ząbek. Jednak poprawienie to 5 minut, może nawet nie.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nic nie zaznaczałem i poprawiałem raz, o jeden ząbek. Jednak poprawienie to 5 minut, może nawet nie.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

A jednak każde zdejmowanie poduchy i odpinanie kostek to jest jakieś minimalne ryzyko uszkodzenia, więc dlaczego nie zaznaczyć kreseczki i mieć to z głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpinałem poduchy ani nie wypinałem z kostki, tylko odsunąłem na bok. No ale się zgadza, jakieś ryzyko jest.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oding

00??xxx: Options I+00 = 1. K-Number (Europe/USA/Rest of World)+01 = Smaller Fuel Tank Volume (All-Wheel-Drive)+02 = Side Marker Lights Indicator Lamp inactive+04 = 3. K-Number (Rental Cars)+08 = 2. K-Number (Australia)+16 = Clutch Pedal Switch Operation in FIS Display00xx?xx: Country0 = Germany (D)1 = Rest of World (RoW)2 = USA (US)3 = Canada (CAN)4 = Great Britain (GB)5 = Japan (JP)6 = Saudi Arabia7 = Australia (AUS)00xxx?x: Seatbelt Warning0 = No Seatbelt Warning1 = Seatbelt Warning Europe-NCAP2 = Seatbelt Warning USA and Canada (NAR old)3 = Seatbelt Warning USA and Canada (NAR new)4 = Seatbelt Warning Europe-NCAP (incl. passenger)5 = Seatbelt Warning USA and Canada old (incl. passenger)6 = Seatbelt Warning USA and Canada NAR new (incl. passenger)00xxxx?: Options II1 = Standard (< 11/2006)4 = Washer Fluid Warning inactive (11/2006 >)8 = Washer Fluid Warning active (11/2006 >)

Ostatnia opcją nie da się czasem wyłączyć stanu płynu spryskiwaczy?

Wyslane z mojego LG G4 przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...