Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma. Trzeba dołożyć.

To zależy od wtyczki.

ea2998abcbf5.jpg

Wtyczki z pinami jak nr.1 mają puste miejsca, w które trzeba włożyć pin z kabelkiem.

Wtyczki z pinami jak nr.2 mają wszystkie miejsca zajęte i jak nie ma kabelka to należy go wcisnąć w pin. Izolacja zostaje nacięta i mamy połączenie.

Edytowane przez koleś1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to w 2003roku była zmiana pinów 2 na 1 we wtyczce mce C , wtyczce od reg.świateł/clh, podsufitce i liczniku.

Edytowane przez mlodziak22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm 100 lat temu robiłem fis i tempo i poszło git. Teraz robię kumplowi i mam problem bo miał tempomat dołozyłem fis i codowanie w 16 bez problemu na 00041 ale w 17 w adaptacji na 19 kanale jest 100 i nie można zmienić a jak wejdę w kodowanie to jest 00100 jak dam 01000 to wyłacza wskaźnik paliwa :) już zgłupiałem .

Edytowane przez tacim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby 2002 ale może być i koniec 2001. Zastanawia mnie tylko to kodowanie 00100 nikt tak nie miał z tego co doczytałem. Audi jest 1,8T , zwykła kiera 4 ramiona , tempomat już był.

Edytowane przez tacim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby 2002 ale może być i koniec 2001. Zastanawia mnie tylko to kodowanie 00100 nikt tak nie miał z tego co doczytałem. Audi jest 1,8T , zwykła kiera 4 ramiona , tempomat już był.

Teraz zależy czy kodowanie zmieniałeś w liczniku czy adaptację na kanale 19. Tu http://a4-klub.pl/index.php?/topic/15479-wymiana-przelacznika-wycieraczek-i-odblokowanie-pelnego-fis/?p=3241330 przypadek kiedy po zmianie kodowania zaczęła szaleć wskazówka.

Jeśli widzisz 00100 znaczy że widzisz to w kodowaniu. Bo w adaptacji widziałbyś jak pisałeś wcześniej 100 (prócz mnie miałem takich dwóch do adaptacji-rok modelowy 2001), gdzie normalnie po wpisaniu 1000 powinno być ok., ale pisałeś że wchodzisz w kodowanie i masz 00100, a jak dasz 01000 to wyłącza Ci wskaźnik paliwa. Więc co zmieniałeś kodowanie czy adaptację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To hit dnia dzisiejszego - wlazłem w 17 , 10 i kanał 19 jak w instrukcji i skoro było tam 100 to wymyśliłem że dam 0 zamiast jedynki i władowałem 000 i bydlak zaczął działać hehe . Zapaliła się kontrolka poziomu sprysku i działa tempomat i fis. Tylko dziwne bo ziom mówił , że przestały mu się szyby zamykać z kluczyka i nie działają spryski reflektorów , ale to zagadka na jutro cofnę ustawienia i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To hit dnia dzisiejszego - wlazłem w 17 , 10 i kanał 19 jak w instrukcji i skoro było tam 100 to wymyśliłem że dam 0 zamiast jedynki i władowałem 000 i bydlak zaczął działać hehe . Zapaliła się kontrolka poziomu sprysku i działa tempomat i fis. Tylko dziwne bo ziom mówił , że przestały mu się szyby zamykać z kluczyka i nie działają spryski reflektorów , ale to zagadka na jutro cofnę ustawienia i zobaczymy

Dziwna sprawa z tymi zerami.

A odłączałeś akumulator że szyby nie działają? A z pilota działają albo czy drugi poziom z przycisków otwierania/zamykania (automatyczne) działa w samochodzie? Jak nie działa trzeba zrobić adaptację silniczków przyciskami szyb. A spryski reflektorów sterowane są z MCE, lecz jeśli nie zmasowałeś pinu w liczniku od sprysków (czyli "mały poziom płynu") to spryski refl. nie będą działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To hit dnia dzisiejszego - wlazłem w 17 , 10 i kanał 19 jak w instrukcji i skoro było tam 100 to wymyśliłem że dam 0 zamiast jedynki i władowałem 000 i bydlak zaczął działać hehe . Zapaliła się kontrolka poziomu sprysku i działa tempomat i fis. Tylko dziwne bo ziom mówił , że przestały mu się szyby zamykać z kluczyka i nie działają spryski reflektorów , ale to zagadka na jutro cofnę ustawienia i zobaczymy

Dziwna sprawa z tymi zerami.

A odłączałeś akumulator że szyby nie działają? A z pilota działają albo czy drugi poziom z przycisków otwierania/zamykania (automatyczne) działa w samochodzie? Jak nie działa trzeba zrobić adaptację silniczków przyciskami szyb. A spryski reflektorów sterowane są z MCE, lecz jeśli nie zmasowałeś pinu w liczniku od sprysków (czyli "mały poziom płynu") to spryski refl. nie będą działać.

No i masz rację ale do roboty jechałem a kumpel auto wziął na testy . Ze spryskami nie ma problemu bo nie ma ksenonów tylko jakis wynalazek na soczewkach. Aku wyłaczyłem dla pewności u siebie dłubałem na właczonym ale w obcym aucie wolałem nie ryzykowac hehe. Szyby mu się nie domykają z kluczyka.

Edytowane przez tacim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki koleś1 udało mi się w 100% zakończyć temat tylko teraz pojawił się problem że nie zamyka i nie otwiera szyb z pilota, da się jakoś przyuczyć ??

Już sprawa załatwiona klucze przyuczone. Na zapalonym aucie... trzymałem na pilocie otwieranie i jednocześnie otwierałem szybę z przycisku na boczku, opuściła się szybka do końca 3 s. odczekałem i zamykanie w ten sam sposób.

Edytowane przez crookers20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, może pytanie z czapy, ale mam zagadkę.

Jakiś czas temu zacząłem kompletować elementy do odblokowania fisa.

W końcu postanowiłem wygospodarować trochę czasu i odblokować fisa.

Moja manetka ma numer 4e0 953 503 c - czyli pod avanta. Powiedzcie mi ile pinów ma wtyczka (kostka) na manetce?( W mojej manetce brakuje nr4..)

Może ktoś ma dostęp do zdemontowanej manetki i mógłby sprawdzić jak to u niego wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, może pytanie z czapy, ale mam zagadkę.

Jakiś czas temu zacząłem kompletować elementy do odblokowania fisa.

W końcu postanowiłem wygospodarować trochę czasu i odblokować fisa.

Moja manetka ma numer 4e0 953 503 c - czyli pod avanta. Powiedzcie mi ile pinów ma wtyczka (kostka) na manetce?( W mojej manetce brakuje nr4..)

Może ktoś ma dostęp do zdemontowanej manetki i mógłby sprawdzić jak to u niego wygląda ?

PIN jest niewykorzystany ( info 1 post :rant::ranting::read: )

modulkierownicy.png

F - Układ wycierania

1 - zacisk 31

2 - potencjometr przerw

3 - komputer samochodowy

4 - niewykorzystane

5 - mycie

6 - wycieranie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po uruchomieniu FIS jednak mam pytanie.

Czy ma znaczenie kolejność ?

Czy można "zmasować" PIN 1 w niebieskiej kostce od licznika zanim odblokuje sie pełnego FIS w VAG'u ?

U mnie w kostce w 1 pinie była brązowy kabel. Wyjąłem go a następnie włożyłem od CD-ROMU i podpiąłem pod MASĘ.

Po przekręceniu zapłonu pojawił się komunikat o KUHLMITTEL oraz migał kluczyk (IMMO). Licznik pokazywał 0 km do przejechania a wskazówka paliwa nie wychyliła się. Nie mogłem odpalić pojazdu.

Po włożeniu brązowego przewodu do PIN 1 wszystko jest OK.

Po odblokowaniu FIS mam informację o braku płynu w spryskiwaczu jednak boję się że jak wypnę ten brązowy kabel w 1pin w niebieskiej kostce to mogę coś zepsuć.

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można "zmasować" PIN 1 w niebieskiej kostce od licznika zanim odblokuje sie pełnego FIS w VAG'u ?

Robi sie to po aby nie było błedu i info na FIS o braku płynu .

Po odblokowaniu FIS mam informację o braku płynu w spryskiwaczu jednak boję się że jak wypnę ten brązowy kabel w 1pin w niebieskiej kostce to mogę coś zepsuć.

Proszę o poradę.

Nic nie zepsujesz ( masz pewnie juz przygotowaną instalacje pod czujnik)

zakladasz manetke wpinasz kabelek w ten pin mostkujesz dajesz do masy i MOD gotowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki kabel VAG polecacie do przeprowadzenia tego modu?

:spam: O kabelkach to inny DZIAŁ

Ja użyłem Viakena KKL + VCDS + WIN7 64 bit

Nic nie zepsujesz ( masz pewnie juz przygotowaną instalacje pod czujnik)

Tylko dlaczego jak wyjąłem ten brązowy z PIN1 i zmasowałem nowy kabel, który włożyłem w jego miejsce to licznik mi zaczął wariować?

"Po przekręceniu zapłonu pojawił się komunikat o KUHLMITTEL oraz migał kluczyk (IMMO). Licznik pokazywał 0 km do przejechania a wskazówka paliwa nie wychyliła się. Nie mogłem odpalić pojazdu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...