Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] Zmiana zakresu temperatury - prośba


PX333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów...

Mam takie pytanie. Czy istnieje jakakolwiek możliwość zmienienia ustawień klimatronika tak, żeby minimalna temperatura (oprócz LO) była niższa niż 18 stC?? Czyli jakieś dwa ustawienia pomiędzy 18 a LO np 17 i 16 lub 17 i 16,5... obojętne. po prostu często 18 stopni to dla mnie za ciepło a LO niestety za chłodno... Z tego co wiem to te klimatroniki volkswagena mają tylko do 18 i LO... ale np. w fordzie jest minimalna temp ustalona 16 stC i potem LO...

serdeczne dzięki z góry za help... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idiotyczny pomysł. Jak jezdzisz sam może to zniesiesz ale pasazęrownie spewnością bedą się bulwersować bo to za zimno. Po drugie klima dmucha ok 8 st.C i wraz ze zbliżaniem się do ustawionej temp. nawiew maleje i w momencie osiągnięcia zadanej temp powietrze już jest mieszane - w tym momencie nie dmucha już 8 st.C ale zbliżonym do nastawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idiotyczny pomysł.

Wcale nie. Ja tez chcialbym miec regulacje już od 15 st. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy taki idiotyczny bo mam klime dwustrefową a jeżdże raczej sam. Co do temperatury dmuchania to jak caly czas dmucha LO to najpierw jest ok bo tak jak pisales powietrze miesza sie i jest letnie ale potem dmucha nadal zimnym i robi sie za zimno. W poprzednim samochodzie mialem tak, ze moznabylo ustawic np 16 stopni i utrzymywal ta temperature w trybie AUTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jakby sie dalo przesunąc caly zakres w dol - czy ktos w ogole wygrzewa sie przy 25 czy 26 stopniach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zainteresowanych. Istnieje taki klimatronic(od 16 stopni). :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zainteresowanych. Istnieje taki klimatronic(od 16 stopni). :decayed:

rozwin temat :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna sie nabawic niezlych problemow ze zdrowiem przez jezdzenie w takiej temp. (zatoki itp. )Zalecana nastawa to max 7 stopni mniej niz na zewnatrz. U mnie jak ustawie mniej niz 20 to nie idzie wysiedziec po kilku kilometrach. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zainteresowanych. Istnieje taki klimatronic(od 16 stopni). :decayed:

rozwin temat :naughty:

Widzialem taki klimatronik w A4 kolegi. AVF z 2004r. Co chcesz wiedziec wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna sie nabawic niezlych problemow ze zdrowiem przez jezdzenie w takiej temp. (zatoki itp. )Zalecana nastawa to max 7 stopni mniej niz na zewnatrz. U mnie jak ustawie mniej niz 20 to nie idzie wysiedziec po kilku kilometrach. pozdro.

popieram kolege, anam przypadek kiedy koleś miał zawał serca jak nawiał klimą w samochodzie do 18 stopni przejechał tak chyba ze 200 km bez wysiadania, a drugi ma katar nawet w upalne dni własnie przez wianie klimą na LO, radzę rozważyć za i przeciw

PS może koledzy którzy chcą aby klima wiała na LO mają coś popsute, bo u mnie ustawiają na 22 C daje rade nawet w najgorsze upały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi chyba o to że w okresie zimowym jak ustawi sie na 18 stopni to jest troszke za ciepło szczególnie jak jedzie się grubo ubranym. A na LO to już jest całkiem zimno więc przydało by się np 17 lub 16 stopni. W lecie wystarczy 22-23 i juz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem taki klimatronik w A4 kolegi. AVF z 2004r. Co chcesz wiedziec wiecej?

No jak to wyrezac :naughty: To jest kwestia wymiany panelu klimatronika, przekodowania, ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer tego klimatronika od 16stopni to

8E0 820 043 AD

Wydaje sie ze pies jest pogrzebany w tych literach AD. Mój klimatronik ma oznaczenie

8E0 820 043 J

i jest od 18 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymienilem panel i mam od 16 stopni :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wlasnie bylem ogladac kolegi a4 2004 1.9 tdi bke i u niego zakres temp, zaczyna sie od 16st. :kwasny:moze wie ktos jak to mozna zrobic bez wymiany panela klimatronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy wy macie troche oleju we łbach!!!

To, że zakres będziesz miał od 18 czy od 16 nie przełoży się nijak na szybkość osiągania temp. w aucie.

A jeżeli ktoś twierdzi, że wytrzyma w aucie godzine jazdy przy nastawie 18 stopni to mnie śmieszy.

Należy sprawdzić przede wszystkim temp. na wylocie z kratek. Jak jest w granicach 6-10 stopni to jest ok.

Pracuje w branży klimatyzacyjnej już 7 lat a od dwóch mam własną firmę więc wiem co mówie.

Dla niedowiarów podaje link do strony: http://www.e-klimex.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli klima chłodzi prawidłowo,czyli na wyjsciu z kratki około 8 stopni,to nie ma takiej mozliwosci zeby w aucie było za ciepło,przy nastawieniu na 18stopni,jezeli jest komus zbyt ciepło to albo jezdzi w kożuchu :),albo klima nie chłodzi jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...