Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zabezpieczenie przed kradzieżą - jak skutecznie unieruchomić auto


ygrek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że w dobrym dziale piszę, bo inny mi do głowy nie przyszedł. Wybieram się na wakacje do Chorwacji i auto pewnie przyjdzie mi trzymać przez dwa tygodnie w jakimś dziwnym miejscu obok lokum. Nie mam autoalarmu, ani innych nie seryjnych zabezpieczeń które stanowiły by jakieś tam skuteczniejsze zabezpieczenie przed kradzieżą. Czy znacie może jakiś patent na skuteczne unieruchomienie auta? Nie planuję nim jeździc na wakacjach zbyt wiele, więc nie musi to być jakos specjalnie praktyczne byle skuteczne. Już myślałem o wyciągnięciu komputera, ale wydało mi się to lekko hardkorowym rozwiązaniem :)

PS. Wiem że zawsze można wciągnąć auto na lawetę, ale mam nadzieję że aż takiej ekstremy nikt z 12 kiblem nie będzie uskuteczniał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator pod pache i na wakacje:)

Już słyszałem o przypadku, że kolesie przyszli ze swoim aku na robotę. Pewnie to bardziej dla zgrywu i podejżeli że właściciel co wieczór wędruje z aku do chaty :D

A co z tym zapłonem? Gdzie, co i jak - jeśli można w telegraficznym skrócie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła odkręć :> a tak serio to najtańsze i najszybsze to odcinka zapłonu :hi:

Pstryczek w jakimś wymyślnym miejscu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej chyba wyciągać kluczowe bezpieczniki, zasilanie pompy paliwa, ecu i ewentualnie coś jeszcze jeżeli chodzi o doraźne zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej na rozruszniku, nie bedzie bezsensownego krecenia i nie wychechłają Ci calego akku

wiele lat temu, miałem forda scorpio który miał odciecia:

zapłonu

ECU

rozrusznika

wtrysku

ABS-u

pompy paliwa

tak sie bawiłem i to sam zrobiłem

było 6 prób kradziezy, (o tylu wiem) wszystkie bezskuteczne

ale jak mówią starzy złodzieje aut:

"...każde auto ukradniesz, ale nie każdym odjedziesz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odetnę sam rozrusznik to dość szybko się można zorientować w temacie. To już lepiej żeby kręcił, ale z "bliżej określonych przyczyn" nie dało sie go odpalić :)

To jeszcze dopytam czy jest sens instalować taki system (Remotronix)? Czy to tylko zabawka? Cena nie wygórowana. Zainstalowałbym sam, bo jakieś tam pojęcie w temacie elektro mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odetnę sam rozrusznik to dość szybko się można zorientować w temacie. To już lepiej żeby kręcił, ale z "bliżej określonych przyczyn" nie dało sie go odpalić :)

To jeszcze dopytam czy jest sens instalować taki system (Remotronix)? Czy to tylko zabawka? Cena nie wygórowana. Zainstalowałbym sam, bo jakieś tam pojęcie w temacie elektro mam.

Całe to "dopasowanie" do Audi to jedynie odpowiedni grot do scyzoryka i naklejka na obudowie. Reszta to zwykły chiński alarm.

Lepiej kupić sprawdzony, polski alarm np. Tytan, SEO, Anakonda itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poradzę sobie samemu z montażem takiego alarmu? Nawet w sumie nie zależy mi na samym alarmie, ile na immobilizerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugeruję ostrożność z detalami,na temat zabezpieczeń...niejeden na tym Forum miał pecha i nie wiadomo,czy ktoś z Forum tego nie zlecił,czy nawet sam tego nie zrobił,to jest pewnego rodzaju ekshibicjonizm- dopytując się-wskazujesz potencjalne ,słabe punkty :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić sprawdzony, polski alarm np. Tytan, SEO, Anakonda itp...

Mogę mieć jeden z tych powyższych w cenie około 500 zł z montażem. Czy to normalna cena czy wygórowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno na złodziei bardzo dobre są blokady bezpośrednio na kolumnę kierowniczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sąsiada który co noc jakiś przekaźnik wyciąga z samochodu, ponoć bez tego ni dy rydy odpalić :decayed: fakt faktem nie :audi: tylko opel vectra B ale może w tym kierunku warto pokombinować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić sprawdzony, polski alarm np. Tytan, SEO, Anakonda itp...

Mogę mieć jeden z tych powyższych w cenie około 500 zł z montażem. Czy to normalna cena czy wygórowana?

Myślę że ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w dobrym dziale piszę, bo inny mi do głowy nie przyszedł. Wybieram się na wakacje do Chorwacji i auto pewnie przyjdzie mi trzymać przez dwa tygodnie w jakimś dziwnym miejscu obok lokum. Nie mam autoalarmu, ani innych nie seryjnych zabezpieczeń które stanowiły by jakieś tam skuteczniejsze zabezpieczenie przed kradzieżą. Czy znacie może jakiś patent na skuteczne unieruchomienie auta? Nie planuję nim jeździc na wakacjach zbyt wiele, więc nie musi to być jakos specjalnie praktyczne byle skuteczne. Już myślałem o wyciągnięciu komputera, ale wydało mi się to lekko hardkorowym rozwiązaniem :)

PS. Wiem że zawsze można wciągnąć auto na lawetę, ale mam nadzieję że aż takiej ekstremy nikt z 12 kiblem nie będzie uskuteczniał ;)

przeciez to publiczne forum, i

napewno najgorszym rozwiazaniem jest chwalenie sie, brakiem zabezpieczen :decayed:

wymysl cos czego nie wiedza inni :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...