Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immobilizer


Gość spedyt

Rekomendowane odpowiedzi

przyklej pastylkę obok pierścienia imo w stacyjce :gwizdanie:

Co prawda nie będzie zabezpieczenia przez immobiliser ale to jest i tak zabezpieczenie sprawiające kłopot tylko właścicielowi, każdy złodziej poradzi sobie z tym w parę sekund. A zawsze można w ten kabel od immobilaisera wpiąć włącznik i ukryć go pod deską rozdzielczą. 100 razy lepsze zabezpieczenie (bo nietypowe i niefabryczne) :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szukasz kabelka podającego napięcie na np pompę paliwa rozcinasz go, wlutowujesz się przełącznikiem, chowasz go w nietypowe miejsce i majonez :) Immo w dzisiejszych czasach utrudnia tylko życie kierowcy (jak się psuje) złodziejowi nic a nic :cool1: No chyba że złodziejem będzie dziecko z gimnazjum co zechce wybić szybę i pojechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzis zrobilem tak jak tu jest i jak narazie jest gitara,a wogole ktos sie juz musial bawic w to przed tym jak kupilem ten samochod bo obudowy od kierownicy polamane w srodku grin:D ktos pewnie na sile wyciagal grin:D kox pozdro dzieki za foto story

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szukasz kabelka podającego napięcie na np pompę paliwa rozcinasz go, wlutowujesz się przełącznikiem, chowasz go w nietypowe miejsce i majonez :) Immo w dzisiejszych czasach utrudnia tylko życie kierowcy (jak się psuje) złodziejowi nic a nic :cool1: No chyba że złodziejem będzie dziecko z gimnazjum co zechce wybić szybę i pojechać

myślałem raczej o dobraniu się do kabelków idących do anteny kołowej przy stacyjce, krótko mówiąc aby samochód odpalić trzeba na krótko zewrzeć te 2 kabelki (jak się nie mylę) więc wystarczy jakiś mały mikro styk w dobrze ukrytym miejscu. Proszę poprawić mnie jeśli się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytalem dokladnie wszystkie wasze komentarze. Kilka dni temu mialem podobny problem tj. auto po odpaleniu gasło. Za 3-4 razem auto odpalilo (wciasnalem pedał gazu) i po kilkunastu sekundach zaczęła mrugac kontrolka świec żarowych. Podpiąłem auto pod VAGa i wyszedł błąd 17978- Komputer sterujący silnikiem immobilisera aktywny.

Dodam,ze zmieniłem kluczyk na zapasowy. Auto odpala bez problemow. Niestety kontorlka świec dalej mruga. Kasowanie bledu pomoglo na kilka godzin.

Bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytalem dokladnie wszystkie wasze komentarze. Kilka dni temu mialem podobny problem tj. auto po odpaleniu gasło. Za 3-4 razem auto odpalilo (wciasnalem pedał gazu) i po kilkunastu sekundach zaczęła mrugac kontrolka świec żarowych. Podpiąłem auto pod VAGa i wyszedł błąd 17978- Komputer sterujący silnikiem immobilisera aktywny.

Dodam,ze zmieniłem kluczyk na zapasowy. Auto odpala bez problemow. Niestety kontorlka świec dalej mruga. Kasowanie bledu pomoglo na kilka godzin.

Bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam każdemu ten sposób na usunięcie problemów z immo, z bratem zajęło nam to chyba godzinę razem z poskładaniem wszystkiego do kupy i szukaniem izolacji po całym garażu :tongue4:

Już od 3 tygodni odpalam auto bez najmniejszego problemu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie chciałem robić nowego tematu, więc postanowiłem napisać tutaj

mianowicie miałem ten sam problem, zrobiłem wszystko jak było opisane i niestety immo świeci się dalej. U mnie kabelki na końcach styków zniknęły(chyba się utleniły), ale były wystarczająco długie żeby ściągnąć izolacje i przełożyć styki. Co mogę jeszcze zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem - pojechałem do elektryka samochodowego. Podpiął VAG 1551 i okazało się, ze jest słaby sygnał komunikacji immo. Koszt 100zł i 2 godziny w warsztacie. Rozkręcili mi kierownicę, wyjęli poduchę i zegary. Zrobili co trzeba i problem zniknął. Przy okazji skasował mi błąd airbag fotela kierowcy za friko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Juz od kilku miesiecy mam ten problem, a mianowicie ciagle ten sam blad na VAG'u:

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 919 861 C

Component: B5-KOMBIINSTR.UN4 D06

Coding: 00142

Shop #: WSC 00100

IMMO-IDENTNR: AUZ8Z0W4220386

1 Fault Found:

01179 - Incorrect Key Programming

35-00 - -

Nastepna rzecz to: jak wkladam kluczyk i przekrecam miga diodka od immo. Odpalam auto dalej ciagle miga. Silnik nie gasnie i normalnie jezdzi tylko ta diodka ciagle mnie wkur**a kox Dodam ze nie mam problemow z kluczykiem. Otwiera, zamyka, uchyla szyby itp.

Dodam takze ze mam tylko jeden kluczyk. Wystarczy go na nowo zaprogramowac? Pomozcie chlopaki decayed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Incorrect Key Programming

"Nieprawidłowo zaprogramowany klucz"

Zakoduj jeszcze raz klucz i powinno być dobrze (tak bynajmniej vag podpowiada). Jest na vagu opcja kodowania kluczy także nie powinno być problemu :)

A wiesz moze jak to zrobic? :cool1: Bo wszedzie tematy jak programowac drugi kluczyk. A ja mam tylko jeden i to bez pinu do licznika :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie, gdzieś na forum było. Wchodzi się w [25] immo i tam było opcja kodowania immo kluczyka.

A da rade zrobic to bez pinu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by trzeba było jakiegoś magika pytać ale ogólnie to polega na tym (chyba), że pętla indukcyjna w stacyjce "zapisuje" sobie pastylkę z kluczyka. Trzeba by się pobawić bo nigdy tego nie robiłem jeszcze (tak tylko szperałem i patrzyłem że jest coś takiego - taka opcja w vagu) a czy pin potrzebny... to już vag w dłoń i zabawa. Sam bym z chęcią zobaczył ale nie mam kabla pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą korzystając z opisu wymieniłem kostkę stacyjki oraz poprawiłem styki pętli indukcyjnej. Mała uwaga - nie wiem w jakim celu należy zdemontować pokrywę bezpieczników, osłonę pod kierownicą, zaślepkę na zatrzaskach oraz odkręcać tą śrubkę łamanym śrubokrętem. Jedyne co należy ściągnąć to obydwie osłony kolumny kierownicy (górna i dolna) oraz samą kierownicę z poduszką. Poszło bardzo szybko i sprawnie - myślałem, że będzie trudniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą korzystając z opisu wymieniłem kostkę stacyjki oraz poprawiłem styki pętli indukcyjnej. Mała uwaga - nie wiem w jakim celu należy zdemontować pokrywę bezpieczników, osłonę pod kierownicą, zaślepkę na zatrzaskach oraz odkręcać tą śrubkę łamanym śrubokrętem. Jedyne co należy ściągnąć to obydwie osłony kolumny kierownicy (górna i dolna) oraz samą kierownicę z poduszką. Poszło bardzo szybko i sprawnie - myślałem, że będzie trudniej ;)

Kolego, mógłbyś napisać jak zamocowana jest ta kostka. Czy jest na zatrzaskach czy jakaś śrubka? Tez czeka mnie wymiana, i nie chce czegoś urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...