Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parowanie lamp Bi Xenon rozwiązanie


rafsus

Rekomendowane odpowiedzi

Można wiedzieć jaki koszt regeneracji? Wydaje mi się, że niezbyt się opłaca regenerować w stosunku zakupu soczewek od B8.

Właściwie to nie wiem, byłem w lokalnej firmie zajmującej się metalizacją próżniową, chłop za cholere nie mógł zdążyć na umówiony termin (i tak 3 razy) w końcu za trzecim powiedział, że zrobi na za tydzień i za to dziadostwo nic nie weźmie, tak więc kosztowało mnie to parę litrów gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie sobie jak dolega dekielek do lampy - u mnie po umyciu samochodu byla woda w lampie :grin: - wysuszylem a w dekielku takie wystajace uszy byly za bardzo wygiete wiec wyprostowalem podgrzewajac dekielek opalarka i jest spokoj - kilka dni deszczu i nic nie ma zaparowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem tą modyfikację krok po kroku jak była opisana , wysuszyłem lampę suszarka i miałem na jeden dzień spokoju, dzisiaj i wczoraj padało i mam znowu zaparowane :-/. Stichy jaki dekielek w lampie i jakie uszy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wysuszysz idealnie lampy suszarką. U mnie tez na początku parowało, ale mniej i tak znikało, aż całkiem znikło :) Oczywiście przy ładnej pogodzie lampa była sucha, ale wystarczyło odrobinę deszczu i już zaparowana, z tą różnicą, że za każdym razem mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi pomogła ta przeróbka ,nic nie paruje ,a przez ostatnie dni ostro lało,lampy suszyłem suszarką ,ale aż były całe dość ciepłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trochę z innej beczki ale też o parowaniu... zakupiłem sobie DEPO clear black nowki nie śmigańce... parują obie lampy macie pomysł na "leczenie domowe" jak coś na to zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wysuszysz idealnie lampy suszarką. U mnie tez na początku parowało, ale mniej i tak znikało, aż całkiem znikło :) Oczywiście przy ładnej pogodzie lampa była sucha, ale wystarczyło odrobinę deszczu i już zaparowana, z tą różnicą, że za każdym razem mniej.

No w sumie masz racje u mnie paruje po przeróbce ale mniej i szybko znika, a przedtem lampa była cała zaparowana i nawet po deszczach jak parę dni nie lało to i tak lampa była zaparowana. No cóż poczekamy zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to identyko jak u mnie było, poczekaj, zobaczysz będzie :thumbup1:

zauważyłem pewną prawidłowość- lampa mi już nie paruje po deszczu (dzisiaj lało jak skurwisyn w nocy) tylko jak gdzieś jadę i zapalę światła. Po właczeniu świateł lampa lekko paruje w rogach, potem jak wyłacze światła to po 2 godzinach zaparowanie znika :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy to rozwiązanie opisane w pierwszym poście można zastosować również w przypadku zwykłych ksenonów ( nie bi)? Też mam problem z parującymi reflektorami, szczególnie z prawym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy to rozwiązanie opisane w pierwszym poście można zastosować również w przypadku zwykłych ksenonów ( nie bi)? Też mam problem z parującymi reflektorami, szczególnie z prawym.

w xenonie masz inną regulację,posprawdzaj kanały wentylacyjne czy nie są przypchane i czy szczelnie są zamknięte tylne dekle (stan uszczelek) jak wszystko będzie ok wysusz dobrze lampy w środku poskładaj do kupy i powinno być dobrze, xenon rzadko paruje ,ten problem dotyczy biksów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sposobem w moim autku na parujace bixenony było obklejenie ich folią. Wszystko cacy tylko ostatnio zaczął parowac mi bixenon od strony kierowcy- prawdopodobnie folia jest gdzies nieszczelna. Moje pytanie brzmi, jak wyciągnąć lampę? Wystarczy odkręcić te górne śruby nad lampą i sama wyjdzie czy też coś jeszcze?

Drugie pytanie, ostatnio zauważyłem że paruje mi lewa tylna lampa, jak mam się do niej dostać od środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bixie jest jedna z tyłu.

miałem xenon były 2 z tyłu ,teraz mam bixy i też są 2 z tyłu ,widocznie jednej nie masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu widać na 4 zdjęciu z leżąca klapa dolny uchwyt na przeciwko krótkich a drugi jest między kierunkiem a krótkim.

http://tablica.pl/i/oferta/lampa-audi-a4-b6-lewa-CID5-ID3gQnp.html

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...