Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Słabo widoczny FIS


kola

Rekomendowane odpowiedzi

Jarko naprawa FISa , z allegro kosztuje 300zl , na AKP wiem ze jest kolo , ktory rowniez sie tym zajmuje i z tego co pamietal krzyczal cos kolo 100-150zl :)

Oki, to pogadamy na spociku.

_________________________________________________

Jak coś mi sie uda w temacie zdziałać to oczywiście napiszę, no chyba że ktoś coś wcześniej wykombinuje to piszcie.

Powodzenia :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebayu chyba też naprawiają

http://cgi.ebay.de/Tacho--Audi-Vw--Fis-Display-Pixelfehler-Reparatur_W0QQitemZ260223864087QQcmdZViewItem

"!!! 5 Jahre Garantie auf erneuerte Pixelausfälle !!!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by nas dużo do takiej usługi więc powinniśmy dostać duży grupowy rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A daje jakąś gwarancje na to :?: No i kurcze ta Legnica - kawałek drogi :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwieksze znaczenia ma wiglotnosc powietrza. To ona wplywa na funkcjonowanie fisu. Rada przelutowac taśme a najlepiej wymienic na nowa i zalutowac. Wiązka jest z aluminium ktory pod wplywem wilgoci oksyduje (sciezka jest nie pelna) ztad przygasanie nie pelne linie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwieksze znaczenia ma wiglotnosc powietrza. To ona wplywa na funkcjonowanie fisu. Rada przelutowac taśme a najlepiej wymienic na nowa i zalutowac. Wiązka jest z aluminium ktory pod wplywem wilgoci oksyduje (sciezka jest nie pelna) ztad przygasanie nie pelne linie itp.

A Ty to naprawiałeś może :?: Czy ktoś Ci robił :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyjcie tutaj http://www.allegro.pl/show_item.php?item=385923388

i tutaj http://serwisliczniki.webpark.pl/

Facet mi napisał, że wymiana wyświetlacza kosztuje 200zł,

kopiowanie pamięci z jednych zegarów do drugich 150zł.

To jest fis po drugim lifie !!! INNY temat ponieważ te fisy zostały poprawione i już nie tracą "linijek" :notworthy::good:

najwieksze znaczenia ma wiglotnosc powietrza. To ona wplywa na funkcjonowanie fisu. Rada przelutowac taśme a najlepiej wymienic na nowa i zalutowac. Wiązka jest z aluminium ktory pod wplywem wilgoci oksyduje (sciezka jest nie pelna) ztad przygasanie nie pelne linie itp.

loco87 czy Ty masz jakie kolwiek pojęcie o elektronice :gwizdanie: Pytam bo z tego co piszesz to sądzę, że gdzieś coś usłyszałeś ale źle powtórzyłeś i powielasz bzdury :doh1: Lutowanie aluminiowej taśmy :laghing2: Dajcie mi 1000k tych taśm a naprawię wszystkim te fisy i w tym dwa moje, które leżą na boku :kox: Bzdura i jeszcze raz bzdura !!! loco87 polecam nasze forum na ten temat to będziesz miał odpowiedź na moją szyderę :hi:

7arek7 znajdź na forum kolegę kobra7 a on już Ci pomoże ! J a z mojej strony również pomogę ! Pisz na pw. !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja dzisiaj naprawiłem swoj licznik (no moze prawie). Wyswietlacz FISu został wymieniony przez fachowca z Radomia. Szybko, kulturalnie i solidnie - jesli chodzi o wymiane. Sam wyswietlacz sciagnalem sobie indywidualnie z Chin. hmmm Coz moge powiedziec, wyswietlacz dziala aczkolwiek ma problemy z kontrastem. Jesli patrzymy z boku wszystko wyglada super. Jesli jednak patrzymy z pozycji kierowcy, tło jest za jasne i cyferki sa troche za słabo widoczne. Nie ma problemow z odczytem, nie trzeba sie wpatrywac, generalnie jest ok ale jak dla mnie tło jest za jasne! Jak mowie z boku wszystko super. U szpeca w Radomiu, nowy orginalny wyswietlacz i wymiana kosztuje 600pln (powtarzam orginalny a nie chinski jak moj). Niestety moja chinska podrobka majaca jednak wady kosztowala mnie podobno kase poniewaz sciagnalem jedna sztuke. hmmm wymiana wyswietlacza to chyba jedyna sprawdzona recepta na znikajace piksele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja dzisiaj naprawiłem swoj licznik (no moze prawie). Wyswietlacz FISu został wymieniony przez fachowca z Radomia. Szybko, kulturalnie i solidnie - jesli chodzi o wymiane. Sam wyswietlacz sciagnalem sobie indywidualnie z Chin. hmmm Coz moge powiedziec, wyswietlacz dziala aczkolwiek ma problemy z kontrastem. Jesli patrzymy z boku wszystko wyglada super. Jesli jednak patrzymy z pozycji kierowcy, tło jest za jasne i cyferki sa troche za słabo widoczne. Nie ma problemow z odczytem, nie trzeba sie wpatrywac, generalnie jest ok ale jak dla mnie tło jest za jasne! Jak mowie z boku wszystko super. U szpeca w Radomiu, nowy orginalny wyswietlacz i wymiana kosztuje 600pln (powtarzam orginalny a nie chinski jak moj). Niestety moja chinska podrobka majaca jednak wady kosztowala mnie podobno kase poniewaz sciagnalem jedna sztuke. hmmm wymiana wyswietlacza to chyba jedyna sprawdzona recepta na znikajace piksele.

Przyjechał byś kiedyś na spota, pokazał jak to wygląda :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumia, ul. Parkowa 4, tel. 058 7712166

spróbuj zadzownic tam.

Koledzy a wiecie może gdzie można naprawić ten problem w Gdańsku i okolicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

querro7 napisz jak dlugo trwa taka wymiana. Pytam bo jestem z pomorza i jestem ciekaw czy gosc jest w stanie zrobic to na miejscu.

Napisz tez czy ci dobrze wskazowki ustawil (do wyjecia wyswietlacza potrzeba demontowac zegary).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !!! Ten problem istnieje tak długo jak to forum !!! Mi zgłębienie tego tematu zajęło ponad miesiąc ale się udało !!! Podaję najprostrze lecz nie najtańsze rozwiązanie: kupić na allegro licznik ze sprawnym fisem ( ważne by nie był od a6 bo w tym momencie nie będzie działało ściemnianie podświetlania zegarów) Jak rozpoznać licznik a4 od a6 ? Jak dobrze pamiętam nr licznika a4 zaczynają się D8.... a a6 D4...... Teraz uwaga !!! NIE MA ZNACZENIA CZY TO BENZYNA CZY DIESEL ! Ważne by w waszej okolicy był jakiś dobry elektronik najlepiej samochodowy, który posiada odpowiedni program do ściągnięci ze starego licznika całego programu i wgra go do wcześnie "wyczyszczonego" licznika który kupiliście. Jak usłyszycie, że potrzebne są jakieś kody,przeprogramowanie kluczyków czy też coś związane z immo to uciekajcie od takiego gościa bo widać, że nie dokońca wie co robi !!! Jak mamy benzynę a kupiliśmy diesla to wystarczy rozkręcić licznik i przełożyć tarczkę. Teraz ile to kosztuje. Za licznik dałem 300zł i za przeprogramowanie 150zł które trwało 15min. Czyli 450zł ale już mnie to nie irytuje !!! Co do liczników w wersji angielskiej to nie wiem.

Ja mam po drugim lifcie i tez jest blady i linie gubi ale jak bym zmieniał to z 1/2 fisa na cały ... wiem że już były rozmowy na ten temat ale może kolega wie również czy zgranie wgranie programu uda się w tym wypadku, pomijam kwestie sterowania.

POza tym czy ktoś może polecić jakąś firmę z okolic wawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...