Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[2.5 V6 TDI] Gdzie tankujecie?


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Wlałem dzisiaj na Lotosie :wallbash: szybko wyjeździć muszę, siwo za mną i power nie ten :wallbash: Ostatni eksperyment wracam na Orlen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shell Diesel V-Power od samego początku

fajnie a teraz szykuj się na kropkę :naughty:

:polew: :polew: :polew: :polew:

Zeby nie było strasznego OT to powiem, że po czasowym tankowaniu na Orlenie wróciłem do Shella :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mixol. Plus Orlen albo Shell. 3 tankowania regular, 1 tankowanie niskosiarkowa. :przebiegly:

Ostatnie tankowanie na Auchan za 3.70 litr :przebiegly::evil: Ale chyba nie będę kontynuował eksperymentu :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie tankowanie na Auchan za 3.70 litr :przebiegly::evil: Ale chyba nie będę kontynuował eksperymentu :no:

Ryzykant... :gwizdanie:

U mnie na Auchan też ceny kuszące, ale omijam takie stacje szerokim łukiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzykant... :gwizdanie:

No właśnie. Takie Auchan to taki 'black-box' :naughty: Diabli wiedzą co tam leją :gwizdanie:

Niby na ten Auchan paliwo dowozi Esppol. Głównym dostawcą Esppolu jest Orlen. Ale Esppol może wozić ten dla kogoś innego :przebiegly: I nie wiadomo jakiej jakości jest to 'coś' w zbiornikach :mysli:

Dlatego eksperyment nie będzie kontynuowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzykant... :gwizdanie:

No właśnie. Takie Auchan to taki 'black-box' :naughty: Diabli wiedzą co tam leją :gwizdanie:

Niby na ten Auchan paliwo dowozi Esppol. Głównym dostawcą Esppolu jest Orlen. Ale Esppol może wozić ten dla kogoś innego :przebiegly: I nie wiadomo jakiej jakości jest to 'coś' w zbiornikach :mysli:

Praktycznie wszystkie stacje zaopatrywane są przez Orlen..., Auchany, Leclerki i inne wynalazki również..., a dlaczego jakość paliw na tych stacjach rózni się znacznie od np. ori Orlenów to inna sprawa :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlen zaopatruje,a zimą się nie da wjechać pod górę i nic nie pomoże V6 czy sto dziesiąt koni.W tym kraju trzeba się trzymać sprawdzonych stacji żeby niemieć potem kosztów.W końcu wyjeździłem Lotosa i normalne paliwo na Sępenie zalałem,bo kroją więcej jak inni 4.16zł. w Kościerzynie.

człowieku pisz zrozumiale i po polskiemu uzywajac interpunkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuję często na stacji auchan czasem na lotosie i nigdy nie miałem problemów. Tankowałem też na shelu v-power i zgodnie z zasadą: jeżeli nie widać różnicy to po co przepłacać tankuje tam gdzie taniej. Dziwę się że paliwo supermarketowe uważacie za największy syf ale mixol wlać do baku można! Przecież to jest do TRABANTA! a nie do AUDI. Oczywiście każdy może wlewać na co ma ochotę. Moją a4 robię miesięcznie ok 4tyś przejechałem już 60tyś i ma teraz prawie 230tyś pompa żyje i ma się dobrze. Poprzednim autem była A6 2.5TDI V6 150PS rok 2000 i sprzedałem ją z licznikiem 270 tyś. Pompa nie chodziła najlepiej od początku(problem z rozruchem na ciepło, dymienie) ale przejechałem bez naprawy ok 40 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mój pierwszy post :)

Powiem tak w Ostrowie jest rozlewnia ORLENU, do mojej firmy przyjeżdżają ciągniki na serwis które ciągają cysterny stamtąd, kiedyś zapytałem kierowców gdzie wożą paliwo i jednym zdaniem powiedzieli ze wszędzie na wszystkie stacje paliw BP, SHELL, ORLEN, tylko STATOIL wozi swoje paliwo (podobno). Proces przesyłania paliwa z rafinerii odbywa się jednym rurociągiem tzn. raz przez niego płynie ropa raz benzyna. Między zmianami w przesyle paliwa jest puszczany tzw korek czyli np leciała benzyna i ma polecieć ropa to puszcza się ropę która wypłukuje rurociąg. Taki korek powinien całkowicie trafić do ponownego przerobu w 100% a często się zdarza że ze względu na oszczędności trafia do magazynów i potem na stacje. Więc paliwo nie zawsze jest takiej samej jakości przy każdej dostawie. Na pewno trafia z ORLENU na większość stacji paliw nawet tych przy supermarketowych. Różnica w cenie w marketach jest spowodowana tym że markety mają bardzo długie terminy płatności faktur za dostarczone paliwo i to pozwala im zbić cenę a pieniędzmi którymi mieliby zapłacić za faktury obrócą i zarobią na czymś innym. Wniosek taki że paliwo u nas dostarcza jedna firma na większość stacji a jego jakość jest uzależniona od jakości w rozlewni. Kiedy ORLEN miał stacje w Niemczech to kupował paliwo z niemieckich rafinerii a nie z Płocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie popadnie, generalnie nie lubie przepłacać to patrze byle taniej, średnio robie 5-6tyś miesięcznie i nigdy nie miałem problemów z pompą. Oczywiście różnica jest wyczuwalna dla mnie jedynie w Niemczech i Francji bo robie troche więcej kilometrów na baku, ale w kraju nigdzie podejżewam jakbym zatankował redbula to by nie było różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 3 latach jazdy na norweskim paliwie wrocilem do PL zatankowałem na BP i siadła pompa paliwa :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o Lukoil? Ja mam po drodze do pracy ze 3 czy 4 Lukoile i tylko orlena konkurujacego z nimi. Tankuje od jakiegos miesiaca na Lukoilu i jestem zadowolony bo do tej pory byl Shell i nie widze roznicy. Paliwo przy -27 nie zamarzlo a po tankowaniu nocowalem pod chmurka wlasnie w takiej temperaturze i odpalil. Ogolnie to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...