Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie coding II nie bangla

u mnie tez, ale z tego co wiem, to nie w kazdym module dziala opcja coding II

no tak, a do wypalania DPF zgodnie z linkiem Grzegorza ten modul jest potrzebny.. mam za slaby kabelek.

jak tam autko? spore przebiegi? robimy mape na jesien?

ja sie w ten weekend przejade do PL, juz sie ciesze na traske, bo na codzien rowerem, a ostatnie weekendy turystycznie California - audi stoi na parkingu i czeka ;) w weekend zaloze listwe zderzaka przedniego od s4, nie kumam dlaczego tego nie dawali seryjnie do 3.0 quattro. autko wyglada bardziej szlachetnie.

patrz cubrowoz:

11910274.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

ale chyba B8 ma inna opcje regeneracji niz przez Coding II - jesli chodzi o DPF i opcje Coding II to wypalalem koledze w A3 1.9 TDI 2007 rok i na tym samym kablu opcja byla dostepna.

W B8 wypala sie DPF serwisowo z opcji BASIC SETTING - tam masz awaryjna regeneracje do 3.0 TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba B8 ma inna opcje regeneracji niz przez Coding II - jesli chodzi o DPF i opcje Coding II to wypalalem koledze w A3 1.9 TDI 2007 rok i na tym samym kablu opcja byla dostepna.

W B8 wypala sie DPF serwisowo z opcji BASIC SETTING - tam masz awaryjna regeneracje do 3.0 TDI

zgadza sie, sam mam 10.6 i nie ma problemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka opcje wybierasz? i dlaczego chcesz regenerowac filtr, kiedy jest dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok juz mam, przepraszam przeoczyłem ten post.

Wiec kolega tez ma CAPA? tak?

przede wszystkim o ile wiem, to musisz zobaczyc, jaki jest stan zapchania filtra? Nastepnie sprawdz pozycje Oil Ash - jesli jest pow. 0.52 to juz raczej DPF do wymiany...

Co do samej procedury... nigdy jej u siebie nie przeprowadzalem, bo nie byla konieczna, ale o ile wiem, to musisz miec zagrzane auto - dalej, wciskasz hamulec i potem gaz do podlogi (podobnie adaptuje sie klapy kolektora ssacego) i chyba tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adv Meas Block -> soot mass measured, oil ash - to Cie interesuje! jesli masz trudnosci ze znalezieniem, mozesz z klawiatury pierwsze litery wpisac - tylko najpierw kliknij na liste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawostek w CCWA mozesz wypalic EGR via VCDS, u nas w CAPA - niestety nie!

Tu mnie zaciekawiles! Mozesz podeslac jakies materialy dotyczace tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakie materiały :)

W Basic Settings w module silnika jest opcja wypalania EGR - ta opcja jest dostepna w silnikach CCWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sensie, czy warto, kiedy warto, po co, itp :) (tak jak dla DPF)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest procedura awaryjna ... raczej z EGRem nie powinno byc problemow..

tam sie lubi troszke sadzy znalezc, lub lekko sie przywiesi...

jak beda jakies problemy z EGR to zaswieci Ci sie CHECK ENGINE, takze badz spokojny - jak juz do tego dojdzie, to bedziemy działac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile masz przejechane? 180tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wg książki serwisowej w 2.0TDI CR rozrząd wymienia się co 180 tys.. pytałem jak miałem ostatnio przegląd u siebie na 120 tys i też mi powiedział szef serwisu w Audi, że dopiero za 60 tys rozrząd :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w/g producenta powinno wytrzymać 180tys ale jak kto ma ochotę to może zmienić wcześniej - ja jeżeli chodzi o rozrząd to bym robił tylko i wyłącznie w ASO - po pierwsze gwarancja - po drugie ustawienie poprawne rzadko zdarza się "zwykłym" mechanikom - co niektórzy to flamastrem sobie znaki robią i w/g nich ustawiają :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...