Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B8 TrOOOOp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
2 minuty temu, l2k2 napisał:

W jakim sensie kiepsko?

W tej A6 na 99% jest multitronic 8 stopniowy (bezstopniowa na D, w trybie S masz 8 trybów biegów). Nie ma się czego bać, bardzo dobra skrzynia, pod warunkiem że ktoś o nią dbał, tj. zmiana oleju co 60 kkm i nie pałował za każdym razem od świateł do świateł, to samo dotyczy S-tronica.

Z tym pałowaniem, żaden sprzedający prawdy nie powie.

  • Odpowiedzi 34,8 tys.
  • Wyświetleń 2,4 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
1 minutę temu, duzy616 napisał:

Z tym pałowaniem, żaden sprzedający prawdy nie powie.

Dlatego trzeba się przejechać i sprawdzić zawsze każdy automat jak się zachowuje przy zakupie, innego sposobu nie ma, a sprzedający ma udowodnić też zmiany oleju. Nie słuchaj Gibonsa, bo pisze tu utarte i nieprawdziwe opinie o multi, które być może dotyczyły wcześniejszych generacji.

Opublikowano
Godzinę temu, duzy616 napisał:

Na autocentrum jest napisane, że w silnikach 2.0 tdi 177km  jest tylko multi 8 stopniowy, ewentualnie manual.

Twój Kolego ma silnik 2.0 tdi 177km?

Znalazłem takie ogłoszenie:

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-2-0-tdi-177-km-s-line-bogata-wersja-ID6BHxsA.html?

 

Znajomy ma 190 kucy i skrzynię S-tronic. 

Opublikowano

Sam się zdziwiłem, bo myślałem, że w 2.0 dają tylko Multi. 

Opublikowano
3 minuty temu, Hohe napisał:

Sam się zdziwiłem, bo myślałem, że w 2.0 dają tylko Multi. 

Na autocentrum przy 190KM też piszą, że jest stronic. Czyli wszystko się zgadza.

Opublikowano

W C7 przy 150 i 190 były S-tronic

Opublikowano
2 minuty temu, l2k2 napisał:

W C7 przy 150 i 190 były S-tronic

Tą są silniki  w polifcie.

Opublikowano
1 minutę temu, duzy616 napisał:

Tą są silniki  w polifcie.

Zgadza się, 190 były w przedlifcie.

Edytowane przez l2k2

Opublikowano

Moim zdaniem, podobnie jak kolegi wyżej, nie ma co demonizować tych skrzyń. Badziewne to one były piętnaście lat temu. Teraz, myślę że od np. S-troników, awaryjnością sie bardzo nie różnią. Montuje je coraz więcej firm w masie aut. Z drugiej strony, trwałości tipa to one raczej nigdy nie osiągną. 

Opublikowano

Posiadam multi w połączeniu z 190 Km (super jazda) .

Opublikowano

Skoro o skrzyniach mowa to co ile w tiptroniku się olej wymienia i jaki polecacie. 

Opublikowano

Zależy który tip zf6 czy zf8 ale wpisz w allegro to będzie odpowiedni olej zf8 lifeguard o ile dobrze pamiętam nazwę :) co 100-120kkm

Opublikowano
40 minut temu, pajda napisał:

Skoro o skrzyniach mowa to co ile w tiptroniku się olej wymienia i jaki polecacie. 

Na stronie ZFa sprawdzisz, który idzie do konkretnego modelu skrzyni. Gdzieś nawet w garażu mam jeszcze litrową butelkę bo brałem na zapas do siebie. Olej miałem z forum od tego, kto zaproponował najlepszą cenę. ; ) A wymieniałem statycznie u Hornetha.

Opublikowano
2 godziny temu, pajda napisał:

Skoro o skrzyniach mowa to co ile w tiptroniku się olej wymienia i jaki polecacie. 

Max 50000km polecam Ravenol lub ori ZF 

Opublikowano

No.... Producenci polecają wymianę oleju w silniku co 30000km i jak to wychodzi ?

Niestety, wszystkim bokiem.

Opublikowano
14 minut temu, Dev napisał:

No.... Producenci polecają wymianę oleju w silniku co 30000km i jak to wychodzi ?

Niestety, wszystkim bokiem.

Dokładnie. 

Opublikowano

To w takim stronic czy multitronic  biorąc przez analogię to co 20tys powinno się wymieniać olej...

Ciekawe kto tak wymienia :)

W manualu też się powinno zmieniać a nie znam nikogo kto by wymienił w manualnej skrzyni olej :))))

 

Edytowane przez wampir

Opublikowano
6 godzin temu, wampir napisał:

Zależy który tip zf6 czy zf8 ale wpisz w allegro to będzie odpowiedni olej zf8 lifeguard o ile dobrze pamiętam nazwę :) co 100-120kkm

Gdzie to sprawdzę? 

W kodach wyposażenia mam HNL KJC

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.