B8 TrOOOOp
18 18

26837 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak macie w b8 że klocki z tylu szybciej sie zużywają? Zakładałem kilka miesięcy temu jednocześnie przod i tył nowe klocki, teraz z przodu mam połowę klocków a tył mi się skonczył. Tył mocniej hamuje? Jest jakis regulator siły hamowania przód tył? Wydaje mi sie że jak zatrzymuje sie na skrzyżowaniu to jak samochód już w koncowym etapie staje to bardziej ciągnie tył przy zatrzymaniu. 

Zawsze myślałem ze to przód szybciej się zużywa...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A równo się zużywają całą powierzchnią? W C6 miałem taki problem, jednak trochę pod kątem się zużywały, po dokładnym wyczyszczeniu zacisków, wymianie prowadnic i założeniu nowych gumek zaczęły się już normalnie zużywać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wątpie, że tył mocniej hamuje. Byłoby to niebezpieczne, auto mogłoby zachowywać się bardzo niestabilnie.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klocki równo sie zużyly z każdej strony. Zakladalem klocki przod tył textar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podczas hamowania środek ciężkości przenosi się do przodu i dlatego przy sprawnym układzie hamulcowym przód musi mocniej hamować, prawidłowe działanie zapewnia korektor siły hamowania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 minuty temu, Góral65 napisał:

korektor siły hamowania

Tak z ciekawości w b8 gdzie on sie znajduje? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dobrze się orientuję to korektor jako oddzielne urządzenie występował w autach bez układu ABS, w autach z ABS funkcję tą przejmuje pompa ABS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak czytam po necie i a4 b8 ma system EBV, korektor siły hamowania. System rozkłada siłe hamowania na poszczególne koła tak aby zapobiegać tzw. nurkowaniu przodu przy hamowaniu, czyli dojeżdżając do skrzyżowania auto hamuje w pozycji poziomej, nie nurkuje przód, pewnie dlatego bardziej tył hamuje. Sporo po mieście jeżdżę w korkach i może to jest przyczyna szybszego zużycia tylnych klocków. Może się mylę z moją tezą.

EBV (Electronic Breake V) korektor siły hamowania, elektronicznie dopasowuje moc hamowania na poszczególne koła. Współpracuje on z układem zapobiegającym blokowaniu się kół podczas hamowania (ABS).

System EBV zapewnia optymalny podział siły hamowania pomiędzy dwie osie, przednią i tylnią. Dzięki temu stabilizuje pojazd podczas hamowania.

System zapobiega nadmiernemu zużyciu się przednich tarczy hamulcowych i ich przegrzewaniu, eliminuje zjawisko „fadingu” czyli wydłużenia drogi hamowania.

Edytowane przez inhosik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wymienialem klocki 3 razy tyl a przod wcale przebieg okolo 65tys km

Wysłane z mojego thor przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

inhosik

S4 na tarczy 345mm przód w mieście podczas hamowania "na wprost" i lekkiej korekcji kierownicą potrafi rzucić lekko tyłem. Więc ten EBV działa ale nie jest to do końca przemyślana konstrukcja.

przy hamowaniu w łukach o dziwo układ hamuje tak jak powinien.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, ratunku!

Zepsuł mi się zamek w tylnych drzwiach, chyba coś się złamało bo klamka lekko chodzi. Problem w tym, że mam "wyłączoną" klamkę wewnętrzną, ze względu na gówniaki. Powiedzcie proszę, że jest jakiś sposób, poza zniszczeniem boczka, na otwarcie tych drzwi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, Hohe napisał:

Panowie, ratunku!

Zepsuł mi się zamek w tylnych drzwiach, chyba coś się złamało bo klamka lekko chodzi. Problem w tym, że mam "wyłączoną" klamkę wewnętrzną, ze względu na gówniaki. Powiedzcie proszę, że jest jakiś sposób, poza zniszczeniem boczka, na otwarcie tych drzwi. 

Jak masz instrukcje obsługi A4 B8 to na 39 stronie jest opisane jak otworzyć awaryjnie drzwi w przypadku włączonej blokady rodzicielskiej oraz jednocześnie włączonej awaryjnej blokadzie drzwi.

Jeżeli przyczyną tego ze nie można ich z zewnątrz otworzyć jest awaryjne zablokowanie drzwi (może ktoś je przypadkiem przekręcił - to powinno Ci to pomóc)

Należy najpierw pociągnąć od siebie klamkę a potem można otworzyć drzwi z zewnątrz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, arturek986 napisał:

Jak masz instrukcje obsługi A4 B8 to na 39 stronie jest opisane jak otworzyć awaryjnie drzwi w przypadku włączonej blokady rodzicielskiej oraz jednocześnie włączonej awaryjnej blokadzie drzwi.

Jeżeli przyczyną tego ze nie można ich z zewnątrz otworzyć jest awaryjne zablokowanie drzwi (może ktoś je przypadkiem przekręcił - to powinno Ci to pomóc)

Należy najpierw pociągnąć od siebie klamkę a potem można otworzyć drzwi z zewnątrz. 

Dzięki, ale obawiam się, że ta metoda nie dotyczy zerwanego cięgna z zewnętrznej klamki.

Tak czy inaczej, udało mi się zdjąć boczek, oczywiście oprócz dołu. Teraz muszę tylko jakimś cudem wsadzić tam łapę i wymacać jakieś cięgno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sukces. Otworzyłem drzwi bez strat. Wyglada na to, że muszę wymienić linkę od zewnętrznej klamki. Podejrzewam, że występuje ona jako osobna część, mógłbym prosić o numer?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Teraz, Hohe napisał:

Sukces. Otworzyłem drzwi bez strat. Wyglada na to, że muszę wymienić linkę od zewnętrznej klamki. Podejrzewam, że występuje ona jako osobna część, mógłbym prosić o numer?

To chyba będzie to

klamka.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie silnik 143KM 2.0 tdi jest wstanie osiągnąć 200KM po programie i zmianie turbo od CAHA bez większych szkód dla silnika ? :decayed: Różnią się jakoś specjalnie te silniki budową czy tylko różnica w turbo i skrzyni biegów  ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    27 minut temu, Norbas napisał:

Panowie silnik 143KM 2.0 tdi jest wstanie osiągnąć 200KM po programie i zmianie turbo od CAHA bez większych szkód dla silnika ? :decayed: Różnią się jakoś specjalnie te silniki budową czy tylko różnica w turbo i skrzyni biegów  ? 

róznią się turbo, załadujesz IC z 3.0 tdi i możesz atakować okolice 220Hp, silnik da radę, martw się sprzęgłem :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    18 minut temu, l.e.s.t.e.r napisał:

róznią się turbo, załadujesz IC z 3.0 tdi i możesz atakować okolice 220Hp, silnik da radę, martw się sprzęgłem :) 

:hi: 

Jeszcze jedno zastanawiając się nad zakupem B8 brać bez problemu wersje przed liftową (auta pewne i nie wyeksploatowane ) od 2010r czy lepiej dozbierać siana na polifta ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 godziny temu, czarek76 napisał:

To chyba będzie to

klamka.JPG

Dzięki! :hi:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    9 godzin temu, Norbas napisał:

Jeszcze jedno zastanawiając się nad zakupem B8 brać bez problemu wersje przed liftową (auta pewne i nie wyeksploatowane ) od 2010r czy lepiej dozbierać siana na polifta ? 

Jezeli celujesz w 2010+ to za dużo roznic nie bedzie tak na prawdę w polifcię. Więc jak masz sprawdzonego przed lifta bierz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bedzie mniejszy szacun na dzielni.. :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    róznią się turbo, załadujesz IC z 3.0 tdi i możesz atakować okolice 220Hp, silnik da radę, martw się sprzęgłem [emoji4] 

Właśnie ja się zastanawiam nad programem tylko boje się o sprzęgło żebym zaraz po zabiegu nie musiał wymieniać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, Gibons napisał:

Jezeli celujesz w 2010+ to za dużo roznic nie bedzie tak na prawdę w polifcię. Więc jak masz sprawdzonego przed lifta bierz.

55 minut temu, st4yKool napisał:

bedzie mniejszy szacun na dzielni.. :-)

To akurat mnie nie rusza :P szukam czegoś w 3.0 tdi (cholernie długo ) tak więc jak się znajdzie coś nawet w budzie B7 to chętnie łyknę :decayed: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    8 minut temu, Norbas napisał:

szukam czegoś w 3.0 tdi (cholernie długo ) tak więc jak się znajdzie coś nawet w budzie B7 to chętnie łyknę :decayed: 

jak długo szukasz? :)

bo ja długo (ze 4 miesiące) szukałem ładnego sedana z manualem i quattro 2.0tfsi i 1,5miesiąca temu trafiło się 3.0tdi nagle i kupiłem...  a nie planowałem kolejny raz diesla :D 3.0tdi mają to do siebie, że mocno trzymają ceny z tego co zaobserwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    11 minut temu, luk330 napisał:

jak długo szukasz? :)

bo ja długo (ze 4 miesiące) szukałem ładnego sedana z manualem i quattro 2.0tfsi i 1,5miesiąca temu trafiło się 3.0tdi nagle i kupiłem...  a nie planowałem kolejny raz diesla :D 3.0tdi mają to do siebie, że mocno trzymają ceny z tego co zaobserwowałem.

U mnie sprawa wygląda inaczej bo szukam w NO.... szukam już prawie rok. Może być buda B7 albo B8. Troszkę też jestem wybredny więc może dlatego... Ale do póki nie znajdę czegoś godnego zastępcy mojego B7 to nie mam zamiaru się przesiadać ;) powoli zaczynam rozglądać się za wersjami 2.0tdi oraz 2.0tfsi jak i 1.8... :facepalm: 

p.s gratuluje zakupu :hi: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde z jednej strony też mi się widzi to 3.0 tdi, ale jakoś z drugiej strony trochę bałbym się z tym silnikiem :eusathink: Choć nie miałem okazji pośmigać takim i nie znam zbytnio o nich opinii, to chyba nasłuchałem się historii/wydatków od znajomego z jego 3.0 w A6 C6 :kox: np sprawy rozrządu, wtrysków itd ... :decayed:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jaki mial silnik, ale z ccwa wiekszych problemow nie ma.. a w porownaniu do 2.0 to jest zupelnie inne auto.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    18 minut temu, [email protected] napisał:

Kurde z jednej strony też mi się widzi to 3.0 tdi, ale jakoś z drugiej strony trochę bałbym się z tym silnikiem :eusathink: Choć nie miałem okazji pośmigać takim i nie znam zbytnio o nich opinii, to chyba nasłuchałem się historii/wydatków od znajomego z jego 3.0 w A6 C6 :kox: np sprawy rozrządu, wtrysków itd ... :decayed:

Czasami nie warto słuchać ludzi bo niekiedy wyolbrzymiaj. Jak ja kupowałem 2.5 tdi w b5 to mi powiedzieli, że dalej jak z podwórka nie wyjadę :kox:  o dziwo auto łykało trasy PL-NO bez żadnego problemu. Nawet latało 1200km bez gaszenia silnika podczas przerwy na sikanko :decayed: 

Ale fakt jest taki, że 3.0 potrafi wciągnąć sporo więcej kasy w eksploatacje czy też poważniejsze naprawy niż 2.0tdi. Większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy i potem jak przychodzi do jakiejś naprawy czy prostej eksploatacji to są oburzeniu odnośnie cen i próbują naprawić auto małym kosztem bądź się go pozbywają... potem większość aut trafia do następnych użytkowników i też się psuje. Wszystko to skutkuje złą opinią jak w przypadku 2.5 tdi ;)

26 minut temu, st4yKool napisał:

Nie wiem jaki mial silnik, ale z ccwa wiekszych problemow nie ma.. a w porownaniu do 2.0 to jest zupelnie inne auto.. 

Dużo już nalatałeś się swoją ? Jakieś poważniejsze naprawy ?       

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest tak, że zależy jak się trafi. Ja 3 lata jeździłem C6 3.0tdi (asb) z automatem. Jak kupowałem miała 250tys, jak sprzedawałem 315 (zresztą sprzedałem ojcu :) ) i nadal śmiga bez problemu. Jedyna rzecz, która mnie zawiodła w tym samochozie to napęd pompy wtryskowej bo chyba ze starości pasek zgubił zęby i skończyło się lawetowaniem. No i drażnił mnie tiptronic bo musiałem wymienić konwerter a firma w Warszawie, u ktorej to robiłem (może przemilczę nazwę...), stwierdziła, że trzeba przy tym zrobić regenerację skrzyni i niestety potem w ciągu roku gwarancji 9 razy fura stała na poprawkach u nich minimum tydzień.

A tak to 3.0tdi bardzo przyjemny silnik, aczkolwiek sporo pali w stosunku na przykład do 3litrowych diesli od BMW w podobnych gabarytowo budach.

Edytowane przez luk330

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie poszukuję uszkodzonej lub zatartej pompy wspomagania ważne żeby była dobra obudowa. Pompa do silnika CAHA 8k0145154

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi