Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiego smartfona kupić??? HTC/SE/NOKIA/MOTOROLA/SAMSUNG czy jeszcze coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

A ja polecam ci nokie N8. Gdyby nie symbian ten telefon byłby ponad 30% droższy. Cena jest rewelacyjna a jak używałeś nokie to i symbiana dotykowego zaadoptujesz szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam ci nokie N8. Gdyby nie symbian ten telefon byłby ponad 30% droższy. Cena jest rewelacyjna a jak używałeś nokie to i symbiana dotykowego zaadoptujesz szybciej

:good:

podstawowe programy co na androidzie, sa też na symbiana :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem XPerie Arc przez okolo miesiąc i pogoniłem.

Soft 2.3.3 a dzialy sie nieraz cyrki,ze sie zacinal, nie lapal dotyk, trzeba bylo blokowac i odblokowac zeby zaczal normalnie dziala (szczegolnie wnerwiajace gdy ktos dzwonil a ja nie moglem odebrac,bo dotyk swirowal).

Bateria tez slabiutka, co drugi dzien ladowanie a malo korzystalem.

Ekran latwo sie rysowal (w porownaniu z Galaxy S porazka).

Glosniczek cichy, na sluchawkach tez bez szalu.

W dodatku ilekroc spadl na ziemie, chocby na dywan, rozpadal sie na 3 czesci- tel, bateria i tylka czesc obudowy).

A wlaczal sie pozniej masakrycznie dlugo.

Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam ci nokie N8. Gdyby nie symbian ten telefon byłby ponad 30% droższy. Cena jest rewelacyjna a jak używałeś nokie to i symbiana dotykowego zaadoptujesz szybciej

dzisiaj się u kumpla bawiłem właśnie tym telefonem, i pierwsze wrażenia były na prawdę fajne :good:

a Ty go masz długo? mój kolega ma go 2 miesiące, kupił jako nówkę więc trudno powiedzieć coś o awaryjności :gwizdanie: na razie jest ok :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od stycznia tą nokie, z przerwą 1,5miecha(zgubiłem, ale sie odnalazl przedwczoraj :notworthy: ) jedyne co mnie w nim denerwuje to brak fizycznego przycisku sluchawki do odbierania rozmów. W poronaniu do poprzedniej N82 szybszy. Co do awaryjności, raz jeden zawisił mi sie podczas nagrywania video i w sumie to by było na tyle jesli chodzi o awaryjnosć, GPS szybko działa, choć nie zawsze chce zlapać sygnał, foto bez konkurencji, w gry nie gram, z aplikacji korzystam tylko z jakiegos menagera plików lepszego nic mi w sumie wiecej nie potrzeba, telefon u mnie poza rozmowami głównie służy jako aparat fotograficzny(według mnie trzyma poziom średniej cyfrowki na rynku), muzyki nie słuchalem przez słuchawki nie jara mnie to, kolejną wada tego telefonu jest umiejscowienie glośników, czasem nie słychać go w kieszeni :thumbdown:

Ekranik bez folijki - zadnej rysy jak narazie, obudowa twarda nie rozypie sie po upadku, zgubiłem go na ulicy zostawiajac na dachu auta :facepalm:

Gdyby miał androida i lepszy hardware był by liderem :gwizdanie: ale i bez tego idzie sie obejść, a jak ktoś juz musi to jest nakładka imitująca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Popieram Piotrka, N8 + android i myślę że nokia powróciłaby na szczyty na których kiedyś była.

Jeśli chodzi o użytek telefonu do internetu to uważam że android jest bajka, sam używam go i nie zmienie na tel inny, a żeby nie być goło słownym to wspólpracuje z komisem- serwisem telefonów komórkowych i miałem w życiu nie jeden tel i uważam że android wymiata, oczywiście android w telefonie typu hts desire i w góre galaxy s i w góre, mając te telefony zaczyna się zabawa, a to co kolega napisał że co drugi dzień ładowanie, android jest systemem który do pełnej użyteczności wymaga dostępu do internetu, u mnie tel ma dostęp 24h do internetu mobilnego + wifi to ładuję go codziennie, więc coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się jako użytkownik SGS. Wszystkie plusy wymieniane w różnych testach to prawda - ekran jest za***isty, filmy, zdjęcia, wszystko na nim super wygląda. Jakość muzyki też powala. Nawet najbardziej złożone gry 3D Gameloftu działają płynnie, bez najmniejszej przycinki :decayed: Bajerów i funkcji których nie będziemy nigdy używać jest od groma - ale fajnie że są (+50 do lansu) :polew: W końcu swego czasu był to najszybszy smartfon na rynku, zresztą do dziś jest w czołówce wydajności, mimo że ma następce a konkurencja też wypuściła nowe modele. Bateria starcza mi góra na 2 dni (najczęściej 1,5) ale nie narzekam, mam poinstalowanych sporo dodatkowych dupereli które ją zżerają :decayed: Polecam dokupić ładowarkę samochodową :decayed:

Teraz minusy:

- znany problem z przycinkami, telefon czasem lubi zamulić przy przewijaniu ekranu lub otwieraniu folderów (o dziwo podczas odtwarzania muzy, filmów lub grania się to nie zdarza). To nie problem sprzętowy tylko kiepski soft Samsunga. Można to zminimalizować instalując odpowiednie oprogramowanie z android market (darmowe). Jest do wyboru kilka tzw LagFixów.

- brak lampy błyskowej. Telefon w trybie zdjęć nocnych nawet nieźle sobie radzi ale prędzej czy później i tak odczujemy jej brak :> Szczególnie latarki :>

- najbardziej irytujący minus to problemy z podłączaniem do kompa. Baaaardzo często PC nie wykrywa telefonu, bez względu na to czy używamy programu Samsung Kies, czy podłączamy tel tak po prostu, jak pamięć. Reinstalki sterowników i inne kombinacje nie pomagają. Trzeba wtedy podłączony do kompa telefon wyłączyć i włączyć i wszystko znów działa (powtarzam - ważne żeby w trakcie telefon był podłączony do kompa, jak go odłączymy to nic to nie da). Niby nic trudnego ale niesmak pozostaje, że flagowy (i drogi) model Samsunga boryka się z takimi problemami.

Jeśli nie chcesz czekać aż SGS II stanieje to proponuję rozważyć zakup poprzednika. Ale jeśli w SGS II te irytujące błędy z lagiem i wykrywaniem przez kompa poprawili, to jednak ja bym poczekał :> Co prawda da się je wyeliminować ale chyba nie o to chodzi żeby wydawać sporą kasę na smartfona a później jeszcze samemu kombinować z lagfixami i naciskaniem ON/OFF bo komp nie widzi tel :decayed:[br]Dopisany: 27 Wrzesień 2011, 08:18_________________________________________________Aha, dopiszę jeszcze, że jeśli wygram dziś w totka to kupię SGS II każdemu kto do tej pory napisał coś w tym wątku :polew:[br]Dopisany: 27 Wrzesień 2011, 08:26_________________________________________________Widzę że tu cisza bo wszyscy czekają na swojego SGS II :> Niestety muszę Was rozczarować, to nie ja trafiłem szóstkę więc telefonów nie będzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 90% biere HTC DESIRE bo nie ma nic ciekawszego w tej kasie :gwizdanie:

do końca tygodnia mam plan go kupić :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś miał więcej szczęścia ode mnie z tym desire. Kupiłem już dwa w ciągu miesiąca, jeden został uszkodzony w transporcie, drugi okazał się kradziony ( po 3 dniach zablokowany). Do trzech razy sztuka :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz czekać aż SGS II stanieje to proponuję rozważyć zakup poprzednika. Ale jeśli w SGS II te irytujące błędy z lagiem i wykrywaniem przez kompa poprawili, to jednak ja bym poczekał :>

nie mam takich problemow w SGSII :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś miał więcej szczęścia ode mnie z tym desire. Kupiłem już dwa w ciągu miesiąca, jeden został uszkodzony w transporcie, drugi okazał się kradziony ( po 3 dniach zablokowany). Do trzech razy sztuka :>

a gdzie je kupowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie główne minusy:

-przede wszystkim za małe klawisze! (co prawda są całe 3-4 z przodu, ale trafienie w nich palcem graniczy z cudem);

-mało intuicyjne menu (może to złe przyzwyczajenie z Nokii, ale iPhone też jest bardziej intuicyjny);

-nie podobał mi się z wyglądu :decayed: ;

-brak w zestawie rysika (do małych klawiszy powinien być rysik);

-ogólnie nie zrobił na mnie pozytywnego wrażenia, ale to indywidualna sprawa

-nie wiem czy jest tam NAVI (nie wkładałem tam nawet SIM)

1. Różni ludzie różne zdolności manualne.. ja nie mam problemu z klawiszami..

2. Menu jak menu.. nakładka Sense moim zdaniem robi robotę.. goły Andek jest nieco mniej czytelny jak dla mnie.

3. Wygląd kwestia gustu..

4. Rysik do ekranu pojemnościowego? :gwizdanie: Są owszem ale po co..

5. Zależy jaki masz soft ale Navi jak dobrze pamiętam jest standardowo od 1-3 aplikacji i cała masa innych. Ja obecnie testuję Sygic'a Aurę i jest nieźle jak na razie :naughty:

Ja za to na minus wrzuciłbym aparat bo niestety jakością zdjęć nie powala.. o ile w dobrym oświetleniu jest jeszcze znośnie o tyle w ciemnościach i lipnym świetle zdjęcia są mocno średnie.. prawda Filip :gwizdanie:

przypominam, że ja dostałem ten telefon na testy z T-Mobile na 3 dni (na szczęście mamy takie możliwości w firmie), więc telefon nie był mój. zdjęcia sprawdzałem tylko za dnia :good: mi się ogólnie nie spodobał, ale to wszystko zależy od upodobań użytkownika. ja zamawiam sobie iPhone'a 4 bo przy moim abonamencie będzie mnie kosztował ok 250-300zł.

Mam HTC Desire.. kosztował mnie w Playu w allinclusive max 1 zł. Abonament 90 zł miesięcznie, a do wypstrykania mam 140 zł. Gadam gadam gadam i tak przepada mi 100 zł pod koniec miesiąca bo nie wygaduje. Klawiatura do pisania faktycznie mogła by byc lepsza, ale nie ma co stękac. Jakośc odtwarzanej muzyki nie powala..ale od tego mam iPoda więc mnie to wali :decayed:

Jakoś fotek znośna, filmów też. Nawigacja w miarę dobrze prowadzi aczkolwiek włączyłem ze dwa razy :tongue4:

Podsumowując mnie ten telefon kręci.. i jeśli będę zmieniał to znów będzie to HTC :kox:

Rysik.. na chj komu rysik do takiego telefonu ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś miał więcej szczęścia ode mnie z tym desire. Kupiłem już dwa w ciągu miesiąca, jeden został uszkodzony w transporcie, drugi okazał się kradziony ( po 3 dniach zablokowany). Do trzech razy sztuka :>

a gdzie je kupowałeś ?

allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie główne minusy:

-przede wszystkim za małe klawisze! (co prawda są całe 3-4 z przodu, ale trafienie w nich palcem graniczy z cudem);

-mało intuicyjne menu (może to złe przyzwyczajenie z Nokii, ale iPhone też jest bardziej intuicyjny);

-nie podobał mi się z wyglądu :decayed: ;

-brak w zestawie rysika (do małych klawiszy powinien być rysik);

-ogólnie nie zrobił na mnie pozytywnego wrażenia, ale to indywidualna sprawa

-nie wiem czy jest tam NAVI (nie wkładałem tam nawet SIM)

1. Różni ludzie różne zdolności manualne.. ja nie mam problemu z klawiszami..

2. Menu jak menu.. nakładka Sense moim zdaniem robi robotę.. goły Andek jest nieco mniej czytelny jak dla mnie.

3. Wygląd kwestia gustu..

4. Rysik do ekranu pojemnościowego? :gwizdanie: Są owszem ale po co..

5. Zależy jaki masz soft ale Navi jak dobrze pamiętam jest standardowo od 1-3 aplikacji i cała masa innych. Ja obecnie testuję Sygic'a Aurę i jest nieźle jak na razie :naughty:

Ja za to na minus wrzuciłbym aparat bo niestety jakością zdjęć nie powala.. o ile w dobrym oświetleniu jest jeszcze znośnie o tyle w ciemnościach i lipnym świetle zdjęcia są mocno średnie.. prawda Filip :gwizdanie:

przypominam, że ja dostałem ten telefon na testy z T-Mobile na 3 dni (na szczęście mamy takie możliwości w firmie), więc telefon nie był mój. zdjęcia sprawdzałem tylko za dnia :good: mi się ogólnie nie spodobał, ale to wszystko zależy od upodobań użytkownika. ja zamawiam sobie iPhone'a 4 bo przy moim abonamencie będzie mnie kosztował ok 250-300zł.

Mam HTC Desire.. kosztował mnie w Playu w allinclusive max 1 zł. Abonament 90 zł miesięcznie, a do wypstrykania mam 140 zł. Gadam gadam gadam i tak przepada mi 100 zł pod koniec miesiąca bo nie wygaduje. Klawiatura do pisania faktycznie mogła by byc lepsza, ale nie ma co stękac. Jakośc odtwarzanej muzyki nie powala..ale od tego mam iPoda więc mnie to wali :decayed:

Jakoś fotek znośna, filmów też. Nawigacja w miarę dobrze prowadzi aczkolwiek włączyłem ze dwa razy :tongue4:

Podsumowując mnie ten telefon kręci.. i jeśli będę zmieniał to znów będzie to HTC :kox:

Rysik.. na chj komu rysik do takiego telefonu ? :P

Co do klawiatury i smsów proponuję Swype - gwarantuję, że nie będziesz chciał powrotu do klasycznej klawiatury.

Przykład:

Oczywiście ma polski, rozbudowany słownik oraz ucinanie polskich znaków(niweluje problem z długimi smsami).

Do nawigacji proponuję Sygic Aura. Całkiem fajna navi :gwizdanie:[br]Dopisany: 29 Wrzesień 2011, 08:11_________________________________________________P.S.

Ten filmik jest ze starym Swype, nowe są o wiele "inteligentniejsze" i intuicyjne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak parę dni temu zobaczyłem ten temat i też mnie wzięło na zmianę telefonu, idę zaraz chyba po Sgs II, jak mają w sklepie to opiszę pierwsze wrażenie :P U nas na abonament 30 eur/miesiąc kosztuje on 169 euro kontrakt na 12 miechow[br]Dopisany: 01 Październik 2011, 10:40_________________________________________________No i mam :P Wziąłem kontrakt na 18 miesięcy a telefon dostałem za 100 euro + ubezpieczenie 7 euro/miesiąc. Narazie to się nie mogę połapać ale na pierwszy rzut oka telefon bardzo przyjemny ale trochę duży :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

dawno nikt w temacie się nie odzywał więc poczułem się do obowiązku i napiszę parę słów od siebie :)

Powiem Wam, że dla takiego kogoś jak ja (tutaj swojej osobowości opisywać nie będę :decayed:) wybór telefonu nie jest wcale taki prosty :confused4:. Są tak naprawdę 2 opcje: olać temat, iść do sklepu/salonu i wziąć pierwszy lepszy telefon albo......... spróbować kupić telefon na miarę swoich potrzeb i możliwości.

I ja wybrałem właśnie tę 2 opcję, zacząłem szukać czegoś "pod siebie". Narzuciłem niby nie wiele wymagań, a jednak.....

Do wydania było ok 1- 1,2 K PLN. Telefon dotykowy, solidnie wykonany, co najmniej przeciętnej wielkości wyświetlacz ( czytelny), z niezłym aparatem i lampą.

Było kilka typów, skupiałem się ku końcowi na HTC DESIRE/ NOKII N8, były też modele, które odpadły od razu ( np. SGS I za brak lampy). Natomiast SGS II był za drogi. Pojawiały się pytania czy HTC DESIRE czy może dopłacić do HTC DESIRE HD :mysli: I tak w kółko. Już prawie kupiłem HTC DESIRE, ale los chciał, że wskoczyłem przypadkiem do komisu, któregoś pochmurnego dnia przed 18, robiło się ciemno. Korzystając z okazji chwilę pobawiłem się w/w maszyną i przeraziła mnie jakoś zdjęć przy świetle minimalnie gorszym niż idealnym. Telefon od razu wyraźnie głupieje. Do tego fakt, że przy opisanych warunkach miał problemy ze złapaniem ostrości. Wyszedłem załamany :wallbash:

No i ..... szukamy dalej :decayed: Poszukiwania ostatnio troszkę stanęły z miejscu z powodu braku czasu, ale w zeszłym tygodniu zacząłem się ponownie orientować w temacie, aż trafiłem na test najnowszych smartfonów z końca 2010. I był tam m.in. SAMSUNG WAVE II. Pierwsze słowa recenzji bardzo pozytywne. Nieźle wykonany, aparat całkiem zadowalający, lampa jest, wizualnie nie brzydki( wiem, że to nie najważniejsze, ale świadomie kupować telefon, który wydaje Ci się brzydki to przesada), czytelny wyświetlacz jest, androida brak ( to nie było priorytetem), cena dzisiaj już przystępna. No i wziąłem go na celownik.

Wstąpiłem do komisu, aby go obejrzeć na żywo. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, dobrze leży w dłoni, działa płynnie itd. Przedyskutowałem z kolesiem z komisu, ( w sumie to był jego monolog), że w tej cenie do obecnie całkiem niezła oferta, dla kogoś ,kto nie potrzebuje koniecznie androida.

2 dni później kupiłem ten telefon w sklepie internetowym. Mam go od kilku dni i jak na razie zaskakuje mnie pozytywnie. Może to z racji tego, że nie znam możliwości innych telefonów. Ale w każdym razie niczego mi w nim nie brakuje.

A teraz parę słów "dlaczego nie" omawiany w tym wątku kilkukrotnie HTC DESIRE.

Zaczynając od słabszych modeli HTC: WILDFIRE, WILDFIRE S, Legend, poprzez średnie:DESIRE , DESIRE HD, na najwyższych modelach,np: SENSATION kończąc.

HTC to tak jak ktoś fajnie na jednym z for internetowych określił marka dla zamożnych i wymagających. Dopiero kupując najwyższe modele tej marki można poczuć na jakim poziomie stoi dziś technika. Widzę tu podobieństwo do pewnej marki samochodów :naughty::kox::decayed::tongue4:

Firma ta jest na polskim rynku, w porównaniu do NOKII np. dość krótko. A mimo to mocno się ceni i ma bardzo sprytną politykę sprzedażową. Oferują swoje telefony (WILDFIRE S i reszta ) za nie najwyższe kwoty, ale tak jak mówię, są to niższe modele. Ale im to wystarcza, istnieją na rynku, są znani i jest spoko, sprzedaż telefonów jest zapewniona. A dzięki temu łatwiej sprzedać te droższe i bardziej wypaśne modele. I np. taki jak ja człowiek (liczący się głównie z kasą, bo o to tu chodzi, bo gdyby mnie to grzało poszedł bym i kupił najlepiej 3 telefony i po sprawie :gwizdanie:) szukając telefonu ze średniej półki staje przed chorym dylematem. Czy wziąć HTC DESIRE czy może dopłacić równowartość cyfrówki :wallbash: i wziąć DESIRE HD.

Zaczęło mnie to męczyć, dlatego zdecydowałem się na SAMSUNG WAVE II, kosztował mnie od ok 840 PLN brutto, od tego odliczę VAT jeszcze bo dostałem FV 23%. Za DESIRE musiałbym zapłacić ok 1100 PLN, nie mówiąc o HD. (ok. 1400 PLN).

A co ciekawe moja nowa zabawka też nagrywa filmy HD :naughty:

Jak to się mówi, skoro nie widać różnicy to po co przepłacać.

Mimo wszystko dziękuję wszystkim za wypowiedzi w temacie ( często bardzo pomocne i wyczerpujące ) :good: :good:

Jakby ktoś miał jakieś pytania odnośnie wspomnianego telefonu to śmiało. :wink4:

Póki co to mogę go polecić. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...