Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Quattro GmbH Rs6 Avant - spokojne rodzinne kombi


Szupryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Widziałem, że różne auta tutaj pokazujecie, więc postanowiłem pokazać swoje autko spod znaku czterech kółek.

Jest to Audi Rs6 Avant z 2002 roku. Wersja Carbon - tylko dwie takie sztuki wyszły na PL. Wersja ta charakteryzuje się wstawkami carbonowymi w środku zamiast drewna, oraz zdjętym ogranicznikiem prędkości - 300 km/h welcome to ! :decayed:

Autko kupione w PL w Listopadzie 2002. W 2008 roku kupił je kolega, a w lutym 2011 ja stałem się jego posiadaczem. Także znam całą historie tego autka, co przy takich maszynach jest bardzo ważną rzeczą.

Wyposażenie jak to w Rs6 - full :cool1: Do pełni szczęścia brakuje mi tylko solar dachu, oraz telefonu, ale nie narzekam z tego powodu.

Wiele rs - ów nie trzyma seryjnych parametrów. Mi się udało, ponieważ auto przy 140 tysiącach przebiegu, oraz zalane paliwem 95 ( powinno być lane 98 :embarrassed: ) wypluło 440 km i 563 momentu.

Co do planów hmmm :

W najbliższym czasie planuje chip tuning na 500 km, następnie zmiana IC na Wagner Tuning, oraz zbudowanie nowego wydechu od podstaw. Na koniec finalne strojenie i myśle, że 525-530 km jest w moim zasięgu.

Wiele osób pewnie powie - zero w nim praktyczności, po co auto, które i tak jak na swoja moc nie jeździ szybko ... Otóż - to auto ma swój klimat, pięknie można zadziwiać ludzi na światłach, przecież to tylko jakieś kombi :hi:

Niesamowitym uczuciem jest cisnąć tym samochodem grubo ponad 250 km/h, a w środku jest nadal cicho, komfortowo, muzyczka sobie gra...

Dobra tyle wstępu, poniżej kilka fotek.

Pozdrawiam!

dsc03483or.jpg

dsc02908k.jpg

dsc02974a.jpg

rs6v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio się przyznać, ale mam auto już siedem miesięcy, a żadnej fotki wnętrza nie zrobiłem :wallbash: Dzisiaj to odrobie, obiecuje :cool1:

Co do spalania hmmm :

Miasto : raczej spokojna jazda, nie emerycka, kilka strzałów spod świateł - na całym baku wychodzi 23 litry.

Trasa : 220 km w jedną strone, ciągle 170 - 180 km, ciasne zakręty na pełnym bucie, aż oponki było słychać - 15,5 litra na 100 km.

Miasto : 70% baku katowanko, to spalił mi 29 litrów. Na kompie nie raz chwilowe wskakiwało na 60/ 100 :slina:

Więc jest to auto typowo pod trasy i autostrady. Myśle, że jakby pojechać sobie spokojnie na tempomacie te 130 km/h okolice 13 litrów są w zasięgu.

Co jak co, ale na spalanie nie narzekam. Jest to wielki silnik benzynowy, o dużej pojemności z dwoma turbinami. Dla porównania : Mojemu koledze 2.7 biT w A6 C5 pali 19 gazu, mojej dziewczynie a3 1.8T przy katowaniu pali 14 - 15 litrów nie raz, koledze vr6 przy katowaniu na mieście pali 24 litry. Więc jak weźmiemy pod uwagę gabaryty Rs'a i jego wagę, to spalanie nie jest takie straszne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio się przyznać, ale mam auto już siedem miesięcy, a żadnej fotki wnętrza nie zrobiłem :wallbash: Dzisiaj to odrobie, obiecuje :cool1:

Co do spalania hmmm :

Miasto : raczej spokojna jazda, nie emerycka, kilka strzałów spod świateł - na całym baku wychodzi 23 litry.

Trasa : 220 km w jedną strone, ciągle 170 - 180 km, ciasne zakręty na pełnym bucie, aż oponki było słychać - 15,5 litra na 100 km.

Miasto : 70% baku katowanko, to spalił mi 29 litrów. Na kompie nie raz chwilowe wskakiwało na 60/ 100 :slina:

Więc jest to auto typowo pod trasy i autostrady. Myśle, że jakby pojechać sobie spokojnie na tempomacie te 130 km/h okolice 13 litrów są w zasięgu.

Co jak co, ale na spalanie nie narzekam. Jest to wielki silnik benzynowy, o dużej pojemności z dwoma turbinami. Dla porównania : Mojemu koledze 2.7 biT w A6 C5 pali 19 gazu, mojej dziewczynie a3 1.8T przy katowaniu pali 14 - 15 litrów nie raz, koledze vr6 przy katowaniu na mieście pali 24 litry. Więc jak weźmiemy pod uwagę gabaryty Rs'a i jego wagę, to spalanie nie jest takie straszne :)

Dzieki za info.

PS. Jeden post na forum i już zdążyłeś kropkę zarobić :polew: Nadgorliwi Ci nasi nadzorcy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Postów naklepałem więcej, coś koło 30-tu, a że pisze w działach gdzie nie liczy to :evil:

2. Możliwe, ale są to rs sprowadzone z DE, lub innych zachodnich krajów. Do Polski wyszły tylko dwa egzemplarze w wersji Carbon i mój jest właśnie jednym z tych dwóch.

Możliwe, że ludzie sobie też go dołożyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz za duzo pieniedzy zeby wkladac coolery Wagnera? :)

zrob porzadny customowy FMIC, wydasz 25% tego co za niemieckie smic, a rezultat bedzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ori carbon wyciagniety z s6 wiec nie wiem czy to taki rarytas :/

Mimo wszystko silnik godny pozazdroszczenia

S6, a RS6 - jest różnica :wink4:

Wagnery po odliczeniu vatu nie wychodzą tak koszmarnie :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność być wożony Plusem.

Fura naprawdę niesamowita. Szkoda, że nie jedzie ;( - :decayed:

Żart oczywiście, ale automat sprawia, że tego przyśpieszenia nie czuć tak bardzo, jak np. w manualnym RS4 B5.

Nie mniej, jak księgowa pozwoli, to kiedyś coś takiego zakupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S6, a RS6 - jest różnica :wink4:

A można wiedziec jaka to różnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice między S6, a RS6, hmm jest tego troche :

1. Silnik - dołożone dwie turbiny na + dla Rs ( 340km w S6, 450 i 480 km w RS);

2. Dużo więcej S6 wyszło na Polske, poprostu były tańsze;

3. W S6 carbon był do wyboru opcją tak jak drewno, w Rs był pakiet carbon cały.

4. Całe zawieszenie ( system DRC w RS6, S6 tego nie ma)

Mam dalej wymieniać ? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on pytal o roznice w carbonie miedzy s6/rs6 :tongue4:

roznice mechaniczne s6/rs6 kazdy zna :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...