Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
Porownanie z moimi logami na nowym turbo 1.31 bara z dolu ale przed wystrojeniem:

http://img.photobucket.com/albums/v358/lwampir/a4%20b6/mcgiver_zps6fc51150.png

Do 3200obr roznica jest spora na niekorzyść, potem maleje i od 5300obr TINP idzie jak szalony.

Da się rade podnieść z dołu boost bardziej na TINP? Jeśli tak to jestem zainteresowany :D

hehe, da sie da sie boosta cwieknąć :) tam gdzie u ciebie jest 1,31bara u mnie jest NARAZIE 0,7-0,82 bara do 5000rpm a potem jeszcze boost mam obnizony :) trzeba bedzie zrobić 1,0 po całosci, odcinka 7000RPM i zobaczyć czy fazator coś pomoże może :)

Opublikowano

w 1.8T Audi TT coś mi się obiło o uszy ze fazator troche inaczej jest zaprogramowany, u nas w B6 podobno bardziej dla ekologi a tam pomaga w more power ale ja tam zielony jestem i moge bredzić :)

Opublikowano
  • Autor
w 1.8T Audi TT coś mi się obiło o uszy ze fazator troche inaczej jest zaprogramowany, u nas w B6 podobno bardziej dla ekologi a tam pomaga w more power ale ja tam zielony jestem i moge bredzić :)

że sie tak wyraże: to samo dokładnie obiło mi sie o uszy :)

Opublikowano

full load = fazator off, jazda stala fazator on dzis testowalem w b7 bfb

Opublikowano
  • Autor
full load = fazator off, jazda stala fazator on dzis testowalem w b7 bfb

u mnie w b6 dokładnie jest tak samo

---------- Post dopisany 28-10-2013 at 23:40 ---------- Poprzedni post napisany 27-10-2013 at 08:17 ----------

Pamiątkowe foto :D Nitro+ 100 :) promocja w Lidl-u była, trza było skorzystać :D

Zdj_cie0598.jpg

Opublikowano

Probowałeś już testować TINPa z wiekszymi suszarkami ? Fajnie wyglada ten wykres przeplywu u góry ;)

Opublikowano
  • Autor

TINP u Omena jest zrobiony :D tylko że u niego już brak przepływki, zapłony cofa i nie da się nic więcej bardzo co ugrać bo tam seryjne CR. Ale różnica jest na tyle, że musiał się na nowo nauczyć nim jeździć :D a niuta to tam już i tak mocno bogato :D a dopiero jakieś 1,35bara :) Teraz mam na warsztacie AWT w A6 C5 quattro z identycznym setupem jak Omena i w nim jest przepływka zamontowana z RS6 C5, po zrobieniu TINPa dół się niewiele zmienił, ale góra poszła wyżej, i tam jest narazie jakieś 0,8bara i coś pod 260KM+ o ile pamiętam :) a to bedzie robione na 300KM/380-400Nm. Na tym co teraz ma budzik zamyka już i do odcinki pare groszy jeszcze ma :) TINP (TurbineInletNoPulse) ma za zadanie niwelować fizycznie, zjebaną konstrukcje kolektora wydechowego i bardzo ciasnej muszli wydechowej. Podejrzewam że im luźniejszy kolektor i muszla w suszarce tym jego działanie będzie mniej odczuwalne. Zobaczymy co wyjdzie po wystrojeniu A6????

Opublikowano

AWT c5 powiadasz. Dalej sledze watek z ciekawoscia:naughty:

Opublikowano
  • Autor
AWT c5 powiadasz. Dalej sledze watek z ciekawoscia:naughty:

o tu masz fotke jego z pod maseczki :D

Zdj_cie0460.jpg

a tu masz AWT niespodzianke "MCS4xx+" jeszcze na wieszaku :decayed:

Zdj_cie0503.jpg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Co tam Panie w polityce? :)

Jakieś nowe wiesci? Byl podnoszony boost?

Opublikowano
  • Autor
Co tam Panie w polityce? :)

Jakieś nowe wiesci? Byl podnoszony boost?

brak czasu na cokolwiek, zapier...ol taki w robocie że masakra. Może jakoś koło weekendu coś sie uda porobić.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Jak tam Panie ruszyłeś cos ? ;)

Opublikowano
  • Autor
Jak tam Panie ruszyłeś cos ? ;)

TAAAAAAAA, JASNEEEEEEEEE :decayed: w nocy zimówki zakładałem przedwczoraj i hamulunek 321mm z B7. Za cholery nie wiem jak przeprogramować obwód kół z 235/40/18 na 205/55/16 żeby licznik tak nie łgał. A dziś do 2.30 rano siedziałem w garażyku składałem AWT++ :kox:

Opublikowano

13.3 mm róznicy na kołach i takie cyrki ?

Opublikowano

opona wzorcowa 645.2 mm 0 mm 0 %

zamiennik 1 631.9 mm -13.3 mm -2.1 %

Różnica w prędkości

50 km/h 100 km/h 150 km/h

zamiennik 1 48.95 km/h 97.9 km/h 146.84 km/h

Jarek dla 2km/h tak się mordujesz ?:)

Opublikowano
  • Autor
opona wzorcowa 645.2 mm 0 mm 0 %

zamiennik 1 631.9 mm -13.3 mm -2.1 %

Różnica w prędkości

50 km/h 100 km/h 150 km/h

zamiennik 1 48.95 km/h 97.9 km/h 146.84 km/h

Jarek dla 2km/h tak się mordujesz ?:)

Nie wiem WTF?, ale fabrycznie zegar jest skalowany na 235/40/18, jak miałem założone teraz 225/40/18 to kłamał mi zegar około +1,2% ale jak założyłem teraz 205/55/16 to jest około +7% bo sprawdzałem specjalnie na GPS-ie. Jedyne co wiem to że gdzieś w Liczniku w adaptacjach sie ponoć zmienia ilość impulsów czy coś takiego żeby to zrobić.

---------- Post dopisany at 21:09 ---------- Poprzedni post napisany at 08:55 ----------

AWT++ :kox: prawie skończony. Zostały jeszcze wałki, wieko na góre, nowy termostat i tylny króciec głowicy. Miał być u mnie, będzie u kogo innego. Pójdzie najprawdopodobniej do spieniężenia niestety, bo do mnie ciut nie pasuje; jak sie okazuje blok AWT ma inaczej obrobione gniazdo termostatu w stosunku do BFB,AVJ, AWM czy BEX.

Zdj_cie0613.jpg

Zdj_cie0614.jpg

Opublikowano

awt to chyba najwieksza wydumka sposrod rodziny 1.8T

ile wynosi orientacyjny koszt takiego surowego silnika przygotowanego pod program tak jak na fotce, z turbo

Opublikowano

A awt jest zwykły termostat a w reszcie ten elektryczny wynalazek:kox:

Opublikowano
  • Autor
awt to chyba najwieksza wydumka sposrod rodziny 1.8T

ile wynosi orientacyjny koszt takiego surowego silnika przygotowanego pod program tak jak na fotce, z turbo

To co jest na fotce i obok niej to mniej więcej jest:

-blok AWT passat B5 FL na nowo osiowany i podwójnie honowany na drobną choinke (850PLN)

-nowa uszczelka ori podstawy filtra oleju + nowy filtr oleju (44+27)

-chłodniczka oleju ori

-wał BPY nominalny ze zmienioną zebatką napedu pompy oleju (450PLN)

-panewki główne i korbowe KS nominały (ok.250PLN)

-korbowody seria BPY wyważone do 0,5 grama ( 200PLN)

-nowe śruby korbowodów ori (115PLN)

-tłoki ori pin 20mm odprężone hemicentrycznie na CR 9,0-9,1:1 wyważone do 0,1 grama (600PLN)

-nowe pierscienie tłokowe NIPPON (ok.320PLN)

-denka tłoków, komora spalanie, grzybki zaworowe, kanały wydechowe w ceramice; trzonki dwusiarczek (970PLN)

-tylny simmering wału ori teflon (160PLN)

-przedni simmering wału teflon VR (45PLN)

-nowy łancuch pompy oleju (95PLN)

-nowy napinacz łańcucha oleju (34PLN)

-zmodyfikowana pompa oleju

-nowa miska olejowa ( 180PLN)

-czujnik poziomu oleju ori

-głowica ADR szeroki kanał po portingu pasowana pod uszczalki kolektorów (300PLN)

-nowa uszczelka pokrywy zaworów VR (95PLN) + pokrywa AWM

-nowe prowadnice 20sztuk (160PLN)

-nowe zawory wydechowe wzmocnione 8sztuk (360PLN)

-nowe zawory ssące cieniowane wzmacniane 12sztuk ( 480PLN)

-nowe uszczelniacze zaworowe VR (63PLN)

-uszczelka głowicy i śruby VR (ok.200PLN)

-nowy fazator rozrządu prawie ori-chinczyk z allegro + uszczelki nastawnika VR (630PLN)

-simmeringi walków teflonowe ( 88PLN)

-nowy pasek rozrzadu DAYCO, nowa rolka napinająca NTN (210PLN)

-napinacz paska, mała rolka, pompa wody oryginały po przebiegu 7200km

-nowy termostat Calorstat + obudowa termostatu ori (42PLN)

-tylny króciec głowicy nowy ori ( 44PLN)

-czujnik położenia wału + 2x stukówki

-czujnik wałka rozrządu

-wałki + łańcuch + popychacze z BFB ( przebieg około 75 tyś km )

-przekładka termiczna pod kolektor ssący by Kropa (120PLN)

-kolektor ssący szeroki kanał obrobiony i przerobiony pod krótkie wtryski (360PLN)

-kolektor baran (stan surowy narazie) (sam materiał + wycięcie ponad 1000PLN)

-łapy silnika dwie strony

-podstawy mocowania kompresora klimy + duża alternatora, pompy wspomy i wisko

-przewód olejowy turbiny zasilający

-przewody wodne stalowe górny i dolny

-suszarka TD04HL-23T-8.5 (około 2000PLN)

POTENCJAŁ: 42X KM 52X Nm, boost do 1,6bara powinien strawić

To m/w tyle co pamiętam na chwile obecną :D

nie jest tu policzony czas pracy nad nim, nie przespane noce i zacietrzewienie włożone w przerobienie i złożenie tego silnika.

Edytowane przez McGiver

Opublikowano

troch tego jest, a prawdą jest że sputtery w 1.8t nie sa wymagane ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.