Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z oszustem na allegro.


Młody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: Panowie mam problem z oszustem z allegro jego nick przemo1108 kupiłem od niego opony zimowe dla siostry . Miały być Dębica frigo. Dostałem dwie całoroczne Matador i letnie Goodyerar :angry: dzwoniłem powiedział że się pomylił i oddzwoni. Nie oddzwaniał i nie odbierał tele. Wystawiłem negatywa on mi też :thumbdown: "Uwaga krętacz dostał opon takie jak na zdięciu a twierdzi ze inne i chciał zwrot pieniędzy a nastepnie odda towar ja natomiast chciarzem żeby odesłał za pobraniem ale tego nie zrobił nie polecam" Zrobiłem spór na allegro ale oni nic z tym nie robią. Wstawiłem fotki jakie opony dostałem. Nie wiem co z tym zrobić :confused4: macie jakieś rady :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego takie rzeczy kupuje sie za pobraniem bo masz możliwość sprawdzenia towaru.Do tego widac,że to poczatkujący alegrowicz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie nic nie możesz zrobić, jedynie wytoczyć mu sprawę cywilną. Ile czasu minęło od założenia sporu na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym większym mieście jest na policji dział odpowiedzialny za allegro. Podjedź do nich i naświetl sprawę. Na pewno udzielą porady prawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś niezły krętacz musi być

mówisz, że miały być Dębica Frigo-4 szt. , dostałeś 2szt. Matador i 2szt. Goodyear , a na fotce są 2szt. Dębica i 2szt. Uniroyal :przebiegly:

Masz jego adres ? może np. ktoś z forum by do niego podjechał i porozmawiał w odpowiedni sposób ? ( nie mówię, że od razu z bejsbolem ), na allegro jest coraz więcej ludzi, którzy uważają internet za miejsce, gdzie jest się nierozpoznawalnym i można odwalać takie cyrki, bo potencjalnemu kupcowi i tak pewnie zbrzydnie walka o swoje :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spór to tylko dwa dni. Paczka była za pobraniem. Ale koła były dobrze zakryte. Dopiero po otworzeniu się okazało co jest. Najgorsze jest to że piszę iż ja go chcę oszukać i wyłudzić opony czy tam pieniądze. Bezczelny typ. Chciałbym aby dostał nauczkę . Bo opony i tak się kupi. Nie rozumiem też dlaczego allegro mu konta nie blokuje lub usunie po tych negatywach :blink: adres pewnie że mam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadostwo się szerzy na tym Allegro, ja poszedłbym z tym na policje. Może coś podpowiedzą. Nie zostawiaj tak tego, napisz mu że idziesz z tym na policję, niech wie że nie odpuszczasz i może akurat zmięknie. Takich trzeba tępić wszystkimi możliwymi sposobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki jest jeszcze w bazie aukcja zrób sobie srceeny zapisz zdjecia,albo całą strone www, skoro w opisie jest napisane jakiej marki są opony i w ogóle, to posłuży Ci jako dokumentacja w razie rozwoju sprawy pod hasłem towaru niezgodnego z opisem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki jest jeszcze w bazie aukcja zrób sobie srceeny zapisz zdjecia,albo całą strone www, skoro w opisie jest napisane jakiej marki są opony i w ogóle, to posłuży Ci jako dokumentacja w razie rozwoju sprawy pod hasłem towaru niezgodnego z opisem :wink4:

racja :good:

PS. Gadać to on sobie może, że niczego się nie boi. Można od razu założyć, że faktycznie nic na niego nie zadziała i o sprawie zapomnieć. Ale przecież nie o to chodzi, bo raz, że Młody nie odzyska kasy, a dwa to ten koleś dalej będzie walił innych ludzi w rogi bez konsekwencji.

Ja bym wybrał się pod jego adres zamieszkania lub kogoś poprosił, aby porozmawiał w tej sprawie z nim. By się kolo zdziwił :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody, przecież jest ustawa o zakupach na odległość.

Masz 10 dni od odbioru przesyłki na jej zwrot bez podania przyczyny, tylko tutaj trochę wadzi ta niezgodność towaru - będzie się wypierał, że odesłałeś mu nie to, co potrzeba.

Poza tym, chyba możesz złożyć do niego oficjalną reklamację na niezgodność towaru z umową. On ma 30 dni na oficjalne ustosunkowanie się do tego. Jeżeli tego nie zrobi, Twoja wygrana. Wtedy zaprzęgasz do pracy Rzecznika Konsumenta. On interweniuje, ale dużo zrobić nie może. Dalej, to sprawa sądowa.

Coś mi się wydaje, że Policja tutaj dużo nie pomoże. Towar dostałeś, a że nie dokładnie taki jak chciałeś, to już nie ich broszka.

Na aukcji nie jest napisane jakie to opony, więc może być problem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj na odpowiedź od allegro, często jednak te spory załatwiają. Dwa dni to za szybko żeby rozwiązali sprawę

znajac podobne historie umyją rece i złozą odpowiedzialnosc na dwie strony spory by sie dogadali miedzy soba :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie to chodzi mi o to że mnie oczernia :angry: opony i tak się kupi znowu nie majątek . Tylko pisze że chcę go oszukać . Jak to on mnie oszukał :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i taka dobra rada na przyszłość, którą sam stosuję i jak na razie odpukać sporów na allegro nie musiałem zakładać:) Po prostu nie kupuje się od takich co mają chociaż jeden negatyw a już na pewno nie tyle co ten miał. :thumbdown: Ale to oczywista oczywistość:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie sprawdziłem tego. A też różnie bywa możesz dostać negatywa niesłusznie. Jak tak miałem z kołami z A4 kolesiowi nie pasował wzór jak już koła założył na samochód. Napisał że bije jedno i jeszcze porysował do zdjęcia że takie dostał. Dobrze że miałem każde koło robione z datą na aparacie. Było mi szkoda tych kół nawet chciałem je u siebie. Ale niepotrzebnie ją porysował i ściemniał. Tak że są różne negatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się są różne i czasami niesłuszne, ale jak koleś ma 4 negatywy na 130 komentarzy to już jest coś nie tak i lepiej sobie odpuścić, po po co ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...