Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Turbina i pompa wody. Duże koszty naprawy. Co robić ?


sebekkrak

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem A4 B6 1.9 tdi 131KM z przebiegiem 188 tys.km, auto przeszlo naprawde wiekszy przeglad przed zakupem, po zakupie wymienilem rozrzad, filtry, pompe wody itd.,na dzien dzisiejszy samochod ma przebieg 193 000km, kapie z pompy paliwa, do tego turbina halasuje.

Odwiedzilem zaklad specjalizujacy sie w naprawach diesli, na dzien dobry okazalo sie, ze pompa jest do wymiany oraz turbina do regeneracji, koszt 3000zl., i to jesli po drodze nic nie wyjdzie a wiadomo jak to jest...

stad moje pytanie:czy nie bedzie bardziej oplacalne wymienienie calego kompletnego motoru?

Pomozcie bo w kropce jestem...

[mod]Zapraszam do REGULAMINU !! Poprawnie nazywaj tematy, używaj prawidłowych prefiksów. [/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie zastanowił skąd taki koszt. Pompa tandem ~400PLN, regeneracja turbo + wymiana to koszt około 1000PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie moze jakies namiary gdzie dostac taka pompe oraz gdzie zregenerowac turbine? :gwizdanie:

Daj ogloszenie w DZIALE KUPIE :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sebekkrak z ta regeneracją turbiny jeszcze poczekaj a przynajmniej podjedź do jeszcze jednego mechanika albo dwóch i zobacz co oni powiedzą, bo te koszty co ci na dzień dobry powiedzieli są dość wysokie.

Mi chcieli turbine regenerować jak miałem czujnik ciśnienia walnięty i przeładowywała <OMG> :wallbash: Gdybym Vaga nie miał i nie skorzystał z pomocy kolegów z forum to miałbym teraz turbo po regeneracji.... Także uważaj z tymi znawcami bo regeneracje turbiny zawsze zdążysz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi sebekkrak. właśnie sie przymierzam do zmiany rozrządu i filtrów. mógł byś mniej więcej podać jaki jest koszt takiej przyjemności?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego co do pompy, to w ktorym miejscu ci cieknie ? jezeli ci cieknie gdzie przychodi waz kolo cypla, to pompy nie trzeba wymieniac tylko poprostu ten cypel sie dobija i zakleja sie go poxilina. Nie daj sie na koszta naciagac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podjedź na ul.Mokra do serwisu Wojtka i Janusza,sprawdzą Ci co trzeba,zarówno pompę jak i turbo można naprawić,w Krakowie turbo regenerują bardzo dobrze na ul. Centralnej i dają 2 lata gwarancji.Cena o Twoich mechaników mocno zawyżona ze te usługi o jakich piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, chcą Cię po prostu naciągnąć. Ja swoją turbinę regenerowałem w Mielcu i wydaje mi się, że więcej, niż 600zł nie zapłacisz za kompletną regenerację (jeśli oczywiście na 100% turbo pada). Tandem pompę można skołować używkę w dobrej cenie, potem wymiana i po problemie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo nie regeneruj,kup dobra uzywke nieraz jest na forum.Regeneracja ma krotki czas gwarancji potem jak padnie to mozna sie cmoknac.Jezeli to oczywiscie tego wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, chcą Cię po prostu naciągnąć. Ja swoją turbinę regenerowałem w Mielcu i wydaje mi się, że więcej, niż 600zł nie zapłacisz za kompletną regenerację (jeśli oczywiście na 100% turbo pada).

oj tutaj bym się nie zgodził pełna regeneracja turbawki a nie tylko jakaś część z wyważaniem na wysokich obrotach w dobrej firmie trzeba dać 1400-1500

też mi zaczęła hałasować potrzebna była regeneracja koszt 1540zł ale to tylko moje zdanie i niektórzy mogą się nie zgadzać :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega vauxhall95 ma rację. Czyściłem kilka turbin po regeneracji i kiepsko wyglądają w porównaniu z oryginalnymi. Mają większe luzy niż oryginalne po przelocie powyżej 200- 250kkm a miały zaledwie ok 40kkm. Ja jak bym miał wymieniać turbo to szukał bym dobrej używki lub jak kogoś stać to nową oryginalną, chyba że ktoś chce sprzedać auto to regeneracja :gwizdanie: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega vauxhall95 ma rację. Czyściłem kilka turbin po regeneracji i kiepsko wyglądają w porównaniu z oryginalnymi. Mają większe luzy niż oryginalne po przelocie powyżej 200- 250kkm a miały zaledwie ok 40kkm. Ja jak bym miał wymieniać turbo to szukał bym dobrej używki lub jak kogoś stać to nową oryginalną, chyba że ktoś chce sprzedać auto to regeneracja :gwizdanie: .

to co piszesz to efekt regeneracji częściowej tz to co tylko się zepsuło jeśli masz całkowitą regenerację i na ori częściach to tylko masz obudowę starą a reszta nowa jeśli chce się regenerować za 600zeta to są później takie efekty :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,dobre firmy co regenerują turbawki w Polsce można policzyć na palcach jednej ręki,jak ktoś mówi że za 600zł to zrobi to jest oszustem albo się nie zna,regeneracja całości tzn wymiana wszystkiego z pozostawieniem obudowy waha się w granicach 1200-1400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to na temat ale właśnie jestem po wymianie turbiny na nową...koszt 3900 z wymianą turbo,filtrów i olejów...cena samego turbo 3200 zł....firma z jaworzna(ponoć dobra) powiedziała cenę za regenerowane z 2-letnią gwarancją ok 2000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to na temat ale właśnie jestem po wymianie turbiny na nową...koszt 3900 z wymianą turbo,filtrów i olejów...cena samego turbo 3200 zł....firma z jaworzna(ponoć dobra) powiedziała cenę za regenerowane z 2-letnią gwarancją ok 2000 zł

z tego co słyszałem mają bardzo dobrą opinię i jako nieliczni wyważają na wysokich obrotach około 180tys/min sam u nich robiłem turbinkę w sierpniu zapłaciłem 1540 ale turbina turbinie nie równa i stąd różnica w cenie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o firmę Turbo-Tec w Jaworznie? Co do ceny turba jaką yarek zapłacił to moim zdaniem o wiele za dużo. 700zł wzięli za montaż i wymianę filtrów i oleju... Bez względu na to jak są dobrzy to zwykłe oszustwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisałem że są tani tylko mają dobrą opinię 700zł w tym olej i filtr sama wymiana wychodzi prawie 500zł można zrobić troszkę taniej :hi:

zapomniałem dopisać że o ta firmę chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co piszesz to efekt regeneracji częściowej tz to co tylko się zepsuło jeśli masz całkowitą regenerację i na ori częściach to tylko masz obudowę starą a reszta nowa jeśli chce się regenerować za 600zeta to są później takie efekty :hi:

garet nie dostarcza juz zestawów do regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garrett udziela akredytacji firmie Melett, która dostarcza części do regeneracji turbosprężarek jeśli się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...