Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dogrzewanie samochodu


honda

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, najbardzej prądożerna będzie dmuchawa nawiewu, jeżeliby grzać sam silnik to nie jest tak źle.

no może. Z resztą samochód nie jest stworzony do jazdy co dzień na takich krótkich odcinkach wiec niema złotego środka. Będzie musiał pomyśleć w takim wypadku taki uzyszkodnik nad doładowywaniem prostownikiem aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Ostrowcu Św to mają MPK tez można :cool1:

A tak w ramach OT dość czesto bywam w ostrowcu to można sie kiedyś styknac Panie honda :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Ostrowcu Św to mają MPK tez można :cool1:

A tak w ramach OT dość czesto bywam w ostrowcu to można sie kiedyś styknac Panie honda :wink4:

Nawet nie zwróciłem uwagi na to, że Honda jest z Oca. Co do MPK w Ostrowcu to raczej ciężkie rozwiązanie co prawda dawno nie korzystałem ale ceny biletów były powalające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Ostrowcu Św to mają MPK tez można :cool1:

A tak w ramach OT dość czesto bywam w ostrowcu to można sie kiedyś styknac Panie honda :wink4:

Nawet nie zwróciłem uwagi na to, że Honda jest z Oca. Co do MPK w Ostrowcu to raczej ciężkie rozwiązanie co prawda dawno nie korzystałem ale ceny biletów były powalające.

aha nie korzystałem ale wiem że są :decayed:

widze troche Was tam jest :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Ostrowcu Św to mają MPK tez można :cool1:

A tak w ramach OT dość czesto bywam w ostrowcu to można sie kiedyś styknac Panie honda :wink4:

Zapraszam na :drinks:, "nagrzewnica zamontowana, ręce podrapane :decayed:zaraz jadę na testy trzymajcie :good: jutro dam znać jak poszło.

PS na pana to trzeba mieć wygląd i pieniądze :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Ostrowcu Św to mają MPK tez można :cool1:

A tak w ramach OT dość czesto bywam w ostrowcu to można sie kiedyś styknac Panie honda :wink4:

Zapraszam na :drinks:, "nagrzewnica zamontowana, ręce podrapane :decayed:zaraz jadę na testy trzymajcie :good: jutro dam znać jak poszło.

PS na pana to trzeba mieć wygląd i pieniądze :kox:

:oklaski: zrobiłeś może fotostory :mysli: będzie dla potomnych :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, długo się nie odzywałem ale do rzeczy

1) Przegrzewanie (największa obawa) zrobiłem kurs 20 km w jedną stronę i z powrotem z przyczepką (chłodnica zasłonięta) wszystko ok. wskazówka stoi na 90

2) Czas nagrzewania ok. 300m wcześniej leci ciepełko, ale też dużo szybciej łapie 90C (przyda się przy -15C)

3) Montaż trudno dopasować rurkę w całości, ale mamy pewność że nic się nie rozlutuje czy rozklei

4) Można by było rozbudować "nagrzewnicę" ale i tak jestem zadowolony z efektów

Fotki wkleje w wolnej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem coś takiego: http://allegro.pl/ford-focus-mk1-1-8-tddi-podgrzewacz-wody-plynu-i1970510684.html

Takie podgrzewacze są stosowane w wielu współczesnych dieslach. Kolega ma coś takiego w Fordzie mondeo mk3 i gdy padł mu bezpiecznik auto słabo mu się nagrzewało.

I jak ten wynalazek sprawował się u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tyle że w bmw defa warmup, jest tam grzałka, ładowarka akumulatora, gniazdko 220v wew, farelka, kable przyłączeniowe i kabel zewnętrzny.....

Za koszt około 1500zł (jeśli podłączycie to sami) macie ciepło w aucie co rano oraz nagrzany płyn chłodzący :good: oraz naładowany aku :kox:

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tyle że w bmw defa warmup, jest tam grzałka, ładowarka akumulatora, gniazdko 220v wew, farelka, kable przyłączeniowe i kabel zewnętrzny.....

Za koszt około 1500zł (jeśli podłączycie to sami) macie ciepło w aucie co rano oraz nagrzany płyn chłodzący :good: oraz naładowany aku :kox:

Polecam

znajomy tez sobie to chwalil dzis... :gwizdanie: :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę żeby kupić jeszcze jeden zestaw do a4... jeśli wszytko pójdzie dobrze z kasą to zrobię jakiś poradnik jak to podłączyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w Kanadzie stosuje się coś podobnego dosyć powszechnie. Ciekawe jak kręci się licznik prądu? Szwedzkie auta maja jakieś dodatkowe instalacje. Nie wiem czy wszystkie ale 7 lat temu oglądałem Forda fiestę z 94r i miała takie coś (1,3kat). Sprzedający nie umiał powiedzieć jak to działa ale twierdził, że auto jest właśnie ze Szwecji. Dobrych rozwiązań raczej więc nie brakuje. Może sprowadzić auto ze Skandynawii? Ktoś wie czy montuje się jakieś gadżety w obecnie produkowanych na rynki północy autach?

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę żeby kupić jeszcze jeden zestaw do a4... jeśli wszytko pójdzie dobrze z kasą to zrobię jakiś poradnik jak to podłączyć :)

napewno by sie przydał ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy montuje się jakieś gadżety w obecnie produkowanych na rynki północy autach?

pewnie tak... rozwiązanie seryjnie montowane w prawie każdej karetce. Tam właśnie pierwszy raz się z takim czymś spotkałem w realu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...