Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czarnobyl 1986-2006

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mało kto się decyduje pojechać do Czarnobyla ludzie się panicznie boją

Opublikowano

dlaczego?

jakoś nie miałbym zaufania zostawiając tam gdzieś samochód

często w razie W, odszkodowanie z AC nie jest wypłacane

Opublikowano

Nie obawiałbym się złodziei. Polacy wobec Ukrainy żyją stereotypami, mamy żal do Niemców, że nazywają nas złodziejami itp. a sami nie jesteśmy lepsi jako naród w stosunku do Ukraińców.

Gościnny i miły naród. Zagadasz z kimś, pogadasz chwilę i nie dość, że Cię ugości to jeszcze podpowie co gdzie i jak zwiedzić i gdzie samochód bezpiecznie przechować :)

p.s

Choć mojemu tacie okradli (ale to wszędzie się może przydarzyć, a to była po części jego wina) :gwizdanie:

Opublikowano

Bardzo fajny temat,czyta się z zainteresowaniem i aż chciało by się tam pojechać.Może to się przyda http://www.transsyberyjska.pl/ukraina_czarnobyl_zona_i_kijow,5416,5416,142587,5261,show_doc.html?gclid=CMyl-dXjpaYCFVQs3godcVe1nw.

Opublikowano

Nie obawiałbym się złodziei. Polacy wobec Ukrainy żyją stereotypami, mamy żal do Niemców, że nazywają nas złodziejami itp. a sami nie jesteśmy lepsi jako naród w stosunku do Ukraińców.

Gościnny i miły naród.

Moze i mili ale auto by zapewne zniklo :cool1:
Opublikowano

Co do jazdy samochodem to w przypadku Ukrainy polski kierowca musi nastawić się na częste kontrole milicji która zgodnie z tradycją zgarnie minimum 20 hrywien. Najbezpieczniej jechać autobusem w zorganizowanej wycieczce. Co do kresów jeżeli kogoś interesuje historia to warto się wybrać i zobaczyć miejsca związane z historia Polski.

Opublikowano

Na youtube jest film o tym wpiszcie Bitwa o Czarnobyl jest 10 odcinków ale to co tam mówią jest naprawdę nie do pomyślenia zachęcam do obejrzenia

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

http://pleneria.allegro.pl/

ja wysłałem swoje zdjęcie :)

Opublikowano

http://pleneria.allegro.pl/

ja wysłałem swoje zdjęcie :)

powodzenia :wink4:
Opublikowano

Na youtube jest film o tym wpiszcie Bitwa o Czarnobyl jest 10 odcinków ale to co tam mówią jest naprawdę nie do pomyślenia zachęcam do obejrzenia

obejrzałem te filmiki - niewyobrażalna katastrofa niewinni ludzie skazani na śmierć dzięki którym dziś istnieje europa

i pomyśleć że ludzie sami sobie potrafią zgotować taki horror

Opublikowano

no ja tez looknałem i jestem w szoku :(

ile ludzi musiało zginąć zeby uratować tak naprawdę europę

Opublikowano

Okazuje się, że wcale nie było to tak dużo osób:

Według opublikowanych danych, spośród 134 pracowników likwidujących awarię, u których wystąpiła ostra choroba popromienna, 28 osób zmarło z jej powodu w 1986, a 19 kolejnych w latach 1987-2004 (niektóre z tych śmierci nie miały związku z napromieniowaniem). W trakcie akcji ratowniczej 2 osoby zginęły z powodów wypadków niezwiązanych z promieniowaniem, a jedna osoba zmarła z powodu zakrzepicy.

Trochę propagandy zachodu było, aby oczernić ZSRR.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_w_Czarnobylu#Raport_Forum_Czarnobyla

Opublikowano

nie wierze że po tak silnym napromieniowaniu zmarła by zaledwie garstka ludzi

do tej pory nikt nie wie jakie są statystyki faktyczne

a druga strona medalu to dzisiejsze zachorowania na nowotwory które już są na porządku dziennym też to przyczyniło się i powoli wyłqzi z ludzi

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

jeżeli ktoś jest poważnie zainteresowany takim wyjazdem to jak najbardziej polecam ! zona jest miejscem jednocześnie pięknym i strasznym.

przy samym sarkofagu można spędzić około 20 minut bez uszczerbku na zdrowiu ale mimo wszystko warto na własne oczy zobaczyć jak to wygląda. nad całym pobytem czuwają przewodnicy i oni decydują o czasie spędzanym w poszczególnych rejonach strefy. oni również podejmują decyzje do których sektorów Prypeci można się udać. w teorii są stałe miejsca do zobaczenia - wesołe miasteczko, szkoła, żłobek czy budynki mieszkalne ale tak naprawdę to poziom promieniowania jest płynny i stale kontrolowany i to właśnie odczyty radiacji determinują gdzie się da podejść.

sugerowałbym też żeby jak najszybciej udać się na taki wyjazd ponieważ rozpoczęły się prace budowlane których celem jest zakrycie elektrowni nowym sarkofagiem i nie będzie już możliwości zobaczenia go (starego sarkofagu) w tej najbardziej znanej postaci. miasteczko Prypeć też zaczyna się sypać i niektóre z budynków są już zamknięte a cześć z nich zawaliła się.

Muzeum Czarnobylskie:

http://www.tinyurl.pl/?Nc8CPRcW

Czarnobylska Elektrownia Jądrowa im W.I.Lenina / miasto Prypeć:

http://www.tinyurl.pl/?eBdpCaBJ

Opublikowano

zaraz spektakl w TV1 Czarnobyl [br]Dopisany: 18 Kwiecień 2011, 22:09_________________________________________________Rocznica wybuchu

http://kontakt24.tvn.pl/temat,prypec-quot-miasto-duchow-quot-,97340.html?grupa=swiat

Opublikowano

Mocny filmik, oglądałem to z 3 razy i za każdym razem byłem w szoku :no:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.