Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mój pomysł na... halogeny w b5 przed liftem :)


bidzio1

Rekomendowane odpowiedzi

a dziękuję bardzo - trochę mnie to oświeciło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

nie wiem czy ktoś jeszcze czasem przegląda ten temat ale ja już mam nowy pomysł na halogeny do przed lifta:wink:

można powiedzieć że pomysł już zrealizowany :decayed:

jutro postaram się wrzucić fotki jak to wyszło.

dla zainteresowanych tematem dodam tylko że zmienił się dawca halogenów, z Czech przeskoczyłem do Włoch :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:siema:

Tak jak obiecywałem wrzucam fotki z moimi nowymi halogenami :decayed:

DSC06797.jpg

DSC06798.jpg

DSC06799.jpg

DSC06800.jpg

A teraz krótka historia jak do tego doszło.

W związku z tym że kusi aby coś rezać przy aucie wpadłem na pomysł aby przerobić halogeny na soczewkowe (ze względu na to że soczewki dają bardziej precyzyjne światło) i tak oto wpadły mi w oko halogeny z fiata 500 (takie same występują w kilku modelach fiata, alfy i lanci)

I jak tylko do mnie dotarły zaczęło się kombinowanie jak to upchnąć w ten zderzak ale udało się po wielu dopasowywaniach i przeróbkach.

Na chwilę obecną wyleciały ledy, a w halogenach siedzi xenon z poprzednich halogenów. Ale cały czas rozmyślam nad dziennymi czy założyć z powrotem ledy w zderzak czy może coś wykombinować w lampach np ledowa żarówka h7 zamiast długich (mam bixy), albo żeby nie rezygnować z długich to taki moduł który obniża moc świecenia żarówki i wtedy żarówka świeci ciemniej. coś takiego - Światła dzienne w Twoim samochodzie - www.dzienne.it.pl Sam nie wiem :kwasny:

Czekam na wasze opinie jak wam się to podoba :decayed:

i propozycje jak rozwiązać dzienne. (może ankietę zrobić)

Jeśli Macie pytania to chętnie odpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wygląda.

Prosze o fotki z montażu albo jakiś manual bo naprawdę obiecujące fotki dałeś...:banan:

no właśnie z tym będzie problem bo tak się spieszyłem żeby to zrobić że zapomniałem o aparacie.

ale zrobię zdjęcia ze ściągnięta kratka.

do mocowania użyłem kilku kątowników poskręcanych razem ogólnie nic skomplikowanego :)

a halogeny są takie FIAT 500 ALFA LANCIA HALOGEN HALOGENY ORYGINAŁ (2600910479) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

odkręcone od tych ramek i przykręcone bezpośrednio do moich mocowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wygląda.

Prosze o fotki z montażu albo jakiś manual bo naprawdę obiecujące fotki dałeś...:banan:

no właśnie z tym będzie problem bo tak się spieszyłem żeby to zrobić że zapomniałem o aparacie.

ale zrobię zdjęcia ze ściągnięta kratka.

do mocowania użyłem kilku kątowników poskręcanych razem ogólnie nic skomplikowanego :)

a halogeny są takie FIAT 500 ALFA LANCIA HALOGEN HALOGENY ORYGINAŁ (2600910479) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

odkręcone od tych ramek i przykręcone bezpośrednio do moich mocowań.

Ok. czekam z niecierpliwością :)

Jak ktoś chce halogeny Wesem od SC już wkomponowane w kratki i oczywiście z kratkami to jestem skłonny sprzedać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hidy na h3, w soczewce to świeci precyzyjnie i jest idealna granica odcięcia, halo już ustawione i nie razi. w nocy jak jechałem to nie wyłączyłem żeby zobaczyć czy mrugają, czy razi, a akurat trafiłem na niebieskich z naprzeciwka i nie mrugali i nie wrócili się za mną wiec chyba nie było tak źle :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja dałem 150zł + wysyłka za 2 szt za halo od fiacika :decayed:

postaram się jutro zrobić fotki tych mocowań bo tak jakoś nigdy nie ma się kiedy zebrać:kwasny:

---------- Post dopisany 05-10-2012 at 20:20 ---------- Poprzedni post napisany 02-10-2012 at 20:10 ----------

witam udało mi się w końcu dobrać do aparatu i zrobić zdjęcia mocowań halogenów.

DSC06837.jpg DSC06838.jpg DSC06839.jpg

DSC06840.jpg DSC06842.jpg DSC06843.jpg

DSC06844.jpg DSC06845.jpg DSC06846.jpg

DSC06847.jpg DSC06849.jpg DSC06852.jpg

DSC06854.jpg

Mocowania wykonane z kątowników skręconych razem. (od strony chłodnicy) od zewnętrznej strony użyta blaszka widoczna na zdjęciu. (znalazłem w garażu niewiem od czego pochodzi)

Dolne mocowanie (do regulacji wysokości świecenia) również z kątowników ale troche powyginanych (niestety nie mam zdjęcia) i przykręcone od spodu do dokładki (nic nie widać jak się normalnie patrzy) a na końcu przykręcony uchwyt do regulacji wycięty z oryginalnej ramki halogena.

wszystko poskręcane trzyma się bardzo dobrze.

Jedynie co to trzeba był wywiercić malutka dziurkę aby można było regulować halogeny ale nawet nie rzuca się za mocno w oczy :wink:

Macie pytania to piszcie, jakby było coś niejasne to na pewno odpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...