Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi zimą - myć czy nie myć?


Steve

Rekomendowane odpowiedzi

jak można jeździć autem którego sie nie myło 2 miesiące :shocked: ja od zawsze myje czy jest mróz czy nie, jak jest do -8 to pod domem i później autko do garażu a jak jest -15 i więcej to jadę na myjnie do znajomego umyje sobie auto a ze myjnia ogrzewana to auto sobie postoi z 30 min w temperaturze +20stopni i jest gitara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myć i jeszcze raz myć :) tylko uważać żeby przy dużych mrozach nie potraktować auto za ciepła woda bo można uszkodzić lakier. Ja myje na myjni bezdotykowej w zimie auto raz na 3 tygodnie, ale mało jeździe i mało się brudzi. Warto przed zimą auto nawoskować jakimś dobrym i trwałym woskiem :) Teraz będzie mycie ręczne gąbeczką i suszenie do sucha po świętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można jeździć autem którego sie nie myło 2 miesiące :shocked: ja od zawsze myje czy jest mróz czy nie, jak jest do -8 to pod domem i później autko do garażu a jak jest -15 i więcej to jadę na myjnie do znajomego umyje sobie auto a ze myjnia ogrzewana to auto sobie postoi z 30 min w temperaturze +20stopni i jest gitara

a można...można :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można jeździć autem którego sie nie myło 2 miesiące :shocked: ja od zawsze myje czy jest mróz czy nie, jak jest do -8 to pod domem i później autko do garażu a jak jest -15 i więcej to jadę na myjnie do znajomego umyje sobie auto a ze myjnia ogrzewana to auto sobie postoi z 30 min w temperaturze +20stopni i jest gitara

:good:. Też myję w zimie :). Raz spędziłem przy myciu 4-5 godzin... raz było 8... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku ojciec na moich oczach :decayed: umył paska karcherem na bezdotykowej przy -18 :> Auto momentalnie całe w lodzie, wyglądało to niesamowicie, jakby je ktoś zamroził w bryle lodu :> Nie wierzyłem że ruszymy a tu proszę, wsiedliśmy, nadmuch na szyby, poczekaliśmy chwilę aż puścił lód na przedniej i pojechaliśmy. Nawet uszczelek nie wytarł bo twierdził że te jakby zamszowe nie przymarzają i rzeczywiście :decayed: Dzień później przy -12 pojechałem na tą samą myjnie swoim i było podobnie, z tym że ja na wszelki wypadek wytarłem uszczelki i spód drzwi, bo w moim mam zwykłą gumę bez zamszu. Problemów nie było, przymarzły jedynie tylne drzwi których nie chciało mi się już wycierać :> Normalnie takich hardkorowych akcji nie robimy ale oba auta były już tak brudne że postanowiliśmy zaryzykować. I można? Można :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to umyłem dziś furę... też myślę ostatni raz w tym roku.

Wpisy powyższe o tym, że po paru miesiącach nie schodzi jak najbardziej potwierdzam - są prawdziwe :wink4: Samym natryskiem zmyłem gdzieś 60-70% brudu, reszta wymagała szczotki z pianą aktywną. To wzruszyło zabrudzenia, które potem zeszły. Generalnie nieprzyjemnie się myje o tej porze roku auto - mi w połowie mycia śnieg z deszczem zaczął padać i poczułem się zniechęcony. Ale zaiste trzeba. Zaraz inaczej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez dzisiaj umyłem :naughty: ale te bezdotykowe myjnie są do d*py bo i tak na ciemnym lakierze smugi zostają :wallbash:[br]Dopisany: 18 Grudzień 2011, 21:27_________________________________________________nie m to jak wiaderko i gąbeczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myję przy każdej temperaturze :gwizdanie: ,jak jest zabezpieczone woskiem to się nie ma co martwić przecież mamy furki w ocynku to czego się bać :wink4::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się myć co tydzien audika, ale z taką pogodą to trzeba myć codziennie :disgust:

Jeżeli był dobrze umyty i może jeszcze nawoskowany to przecież taki świeży, tłusty brud schodzi do czystego spłukany wodą ze szlaucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to teraz przy okazji ostatnich extra mrozów pokażę Wam, dlaczego ten wątek założyłem. Wpierw uprzejmie proszę zapoznać się ze zdjęciami, klikając poniższy link do galerii:

http://img43.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=29012012142.jpg

Generalnie to co tam widać to jest stan z 29 stycznia, więc poziom zabrudzenia to tak jeszcze był na pół gwizdka - teraz wygląda gorzej... . Sól połączona z brudem i odrobiną śniegu, a całość zahartowana mrozem :confused4: Pytanie jest takie czy, a jeśli tak, to jak to najlepiej umyć (w sensie najbezpieczniej dla lakieru i innych części wrażliwych na ew. zamarzniętą wodę), gdyż auto potrzebuję czyste na poniedziałek? A temperatura zewnętrzna trzyma -15 C i nic nie wskazuje na niedługą tego zmianę.

Ps. Zamieściłem m. in. zdjęcia progów i dołów drzwi. Jak sądzicie, czy one w takim stanie jak się znajdują szybko i mocno niszczeją, czy też ocynk sobie z tym radzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz ogrzewany garaż ja przy -8 myłem i zaraz szybko do garażu gdzie miałem na plusie i nic nie zamarzło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam służbowy garaż z myjką ocieplany. Myje sobie załóżmy o 9 (na 7:30 pracuje) i do konca dnia sobie tam stoi. Jak wyjeżdżam to już jest suche i elegancko wygląda :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam służbowy garaż z myjką ocieplany. Myje sobie załóżmy o 9 (na 7:30 pracuje) i do konca dnia sobie tam stoi. Jak wyjeżdżam to już jest suche i elegancko wygląda :cool1:

Pozazdrościć :wink4::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie przy takich temperaturach to taki brud z solą bardzo nie szkodzi, bo jest bardzo mała wilgotność. Gorzej by było w okolicach 0 stopni, jak jest mokro to woda z sola bardzo szkodzi i najlepiej to zmyć. możesz umyć samochód i wstawić do garażu albo na kilka godzin na parking podziemny kolo supermarketu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reakcje chemiczne w mniejszych temperaturach nie zachodzą tak szybko ( kupy ptasie, sól, brud). ja czekam na temperaturę 0 stopni zanim umyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety też chyba będę musiał poczekać, aż temperatura zejdzie do 0 st. C. Nie stanie się to jednak prędko. Niestety nie mam do dyspozycji murowanego garażu :confused4:. Stoi mi to drzazgą w oku jak tak patrzę z boku, a serce boleje kiedy piękna niszczeje... Zrymowało mi się z tego wszystkiego :). Na szczęście koledzy maju i kkam mówią, że nie jest tak źle. Oby mieli rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w warsztacie sobie myje audiczke:) garaż mam ocieplony i dla pewności jeszcze sobie w piecu rozpale i jest bajka :):) samochodzik czysty a przy takiej temperaturze to szybko sie teraz nie pobrudzi :):) :wink4: myolem go w tamtą sobote i do tej pory jest czysty:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reakcje chemiczne w mniejszych temperaturach nie zachodzą tak szybko ( kupy ptasie, sól, brud). ja czekam na temperaturę 0 stopni zanim umyję.

A4'ki mają blachę w ocynku dlatego nie gniją jak fordy

więc się nie ma co bać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...