Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Podczas skrobania szyb uruchamiać silnik czy nie ?


virus191

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem w instrukcji do A4 B5 aby po uruchomieniu w zimie zimnego silnika jak najszybciej ruszyć z miejsca, żeby silnik jak najszybciej się ogrzał i olej zaczął dobrze spełniać swoje funkcję. Czy może jednak uruchomić go na te 5-10 minut i w tym czasie skrobać szybki ?? Dodam, że przeważnie jeżdżę na tak krótkich odcinkach, że nawet do 75C go nie zagrzeje. Dynamicznie też nie jeżdżę, 2k obrotów i staram się zmieniać bieg, wszystko to w celu oszczędności paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biegi przy 2tys obrotach? to ładnie Ci budą musi trząść. Ja zmieniam przy 2,5 i widzę, że to jest minimum.. Ja zawsze odpalałem na czas skrobania szyb ale chyba nie widzę w tym sensu bo przez te 5-10 minut na postoju to on się nic nie nagrzeje, szkoda tylko paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie trzęsie, jeżdżę sam (ważę ponad 80kg) i te 2k wydaje się być takie optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam 1,6 odpalam autko włączam nawiewy + grzanie szyby/lusterek skrobie raz dwa, dojezdzam 6km i spala mi niecałe 9 litrów :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam 1,6 odpalam autko włączam nawiewy + grzanie szyby/lusterek skrobie raz dwa, dojezdzam 6km i spala mi niecałe 9 litrów :wallbash:

dobry wynik jak na zime :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie ciekawilo dlaczego silniki samochodowe mozna od razu obciazyc po uruchomieniu, a bardzo podobne silniki przemyslowe maja skomplikowane procedury wstepnego smarowania i przed obciazeniem musza byc rozgrzane do temperatury pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to zly pomysl zeby zaraz po odpaleniu auta w mrozny poranek wlaczyc odrazu ogrzewanie na full bo po

1. silnik duzo wolniej nabierze temperatury pracy roboczej, bo odrazu oddaje nabierane powoli cieplo

2. moze peknac przednia szyba od szoku wynikajacego z roznicy temperatur

a samo odpalenie przed rozpoczeciem jazdy jest dobre bo silnik ma dodatkowe chwile aby nabrac temperatury jak ktos robi male odleglosci do pracy np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to powodzenia jak wsiadacie, samochód na ssaniu chodzi a wy w piz*e od razu na zimnym silniku w drogę ruszacie :naughty: toć jak postoi i pochodzi te parę minut to przynajmniej się trochę olej w silniku rozgrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JA ZAMIAST SKROBANIA psikałem najpierw szybę sprajem, odpalałem... wycieraczki i jazda.....

zero nerwów, szyba czysta.... zero rys na wiosnę...

dziwię się że w 21 wieku dalej skrobiecie szyby gdy jest szereg środków chemicznych na rozpuszczenie lodu.....

potem na wiosnę jest płacz że pod słońce widać rysy....

WESOŁYCH ŚWIĄT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakas masakra jest z tym jak piszecie ze odpalacie fure w mroz i czekacie po kilka minut az sie silnik rozgrzeje nie no szok :wallbash:

odpalamy czekamy 5- 10 sekund! nie minut! i powolusienku ruszamy bez gazowania delikatusnie i silnik nagrzewa sie podczas jazdy

nasze audice to nie stare zuki, duze fiaty badz inne polonezy co potrzebowaly sie rozgrzac zeby moc z miejsca ruszyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciekawi mnie kwestia dwumasa. Frostyyy uzasadnij czemu by niby dwumas miał paść od odpalania silnika rano, bo ni hu hu nie mogę skumać?

Odnosiłem się do

Dynamicznie też nie jeżdżę, 2k obrotów i staram się zmieniać bieg, wszystko to w celu oszczędności paliwa.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem co to ma do dwumasu. Jeżdżę podobnie, przy 2 tys zmieniam bieg na wyższy. Auto ma wystarczająco mocy przy tych obrotach żeby się nie dusić ani nie szarpać.

Co do rozważań nt. wcześniejszego odpalania, czy nie to ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Czytałem z kilku źródeł na ten temat i zdania są podzielone. Ja wcześniej odpalałem dopiero już oskrobałem szyby, teraz odpalam i włączam ogrzewanie wcześniej. Do prac jadę jakieś 4 min. więc tak czy inaczej auto się nie rozgrzeje.

Poza tym, nawet jeśli jeden z tych sposób jest niewłaściwy, to nie myślę żeby miał on taki wpływ na zużycie motoru żeby ewentualny remont dotknął nas... raczej któregoś z kolejnych właścicieli :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JA ZAMIAST SKROBANIA psikałem najpierw szybę sprajem, odpalałem... wycieraczki i jazda.....

zero nerwów, szyba czysta.... zero rys na wiosnę...

dziwię się że w 21 wieku dalej skrobiecie szyby gdy jest szereg środków chemicznych na rozpuszczenie lodu.....

potem na wiosnę jest płacz że pod słońce widać rysy....

WESOŁYCH ŚWIĄT

Podzielam zdanie... Robię tak samo... Parę ziko kosztuje odmrażacz w atomizerze i po problemie... Szyba nie porysowana i dużo szybciej to idzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma możliwośc to proponuję kawałek przedłużacza i grzejnik elektryczny. Włożyć grzejnik bezpiecznie do samochodu, podłączyć do prądu i za 5-10 minut szyby odmrożone. I przyjemniej wejść do ogrzanego auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...