Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

do wszystkich, którzy znają sprawę- Bartek "Vario" wywiązał się ze zobowiązań, jakie miał wobec mnie- temat zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny nie uczciwy sprzedawca robitl

Kupiłem od niego tylną dokładkę PDC wraz ze SPRAWNYMI czujnikami do A4 B5.

Dokładka do mnie dotarła, rozpakowałem podłączyłem do auta na szybko by sprawdzić czy wszystko jest OK.

Niestety okazało się, że jeden z czujników nie działa. Dodatkowo zauważyłem, że dokładka jest bardziej porysowana niż to sprzedający określił, ale to byłem w stanie jakoś sobie zamaskować i nie razi tak w oczy.

Najbardziej zależy mi na działający całym układzie PDC. Zgłosiłem sprzedającemu, że jeden czujnik nie działa. Powiedział, że ma gdzieś jeszcze jeden i mi wyśle. OK, czekałem prawie 2 tygodnie za czujnikiem i jak już w końcu dotarł okazało się, że ten również nie działa (czujnik przekładany miejscami i zawsze błąd idzie za czujnikiem), o czym od razu napisałem sprzedającemu.

Tutaj już zaczynają się schody.

Sprzedający stwierdził, że mam sobie kupić drugi czujnik i mi odda za niego cytuje "20zł". Rozbawiło mnie to i odpisałem, że czujniki na allegro kosztują około 40-50zł wraz z przesyłką (są to najtańsze aukcje). Chciałem, żeby mi pokazał te za 20zł, niestety nie dał żadnego przykładu, bo takich nie ma. Twierdził dalej uparcie, że da mi maks 25zł za czujnik, a ja mam sobie z własnej kieszeni dopłacić resztę plus wysyłkę. Stwierdził, że na forum kupię taniej. Mówię okej, założę temat w dziale Kupię, może ktoś się zgłosi z dobrą ofertą. Nikt przez ponad tydzień nie odpisałem, jedynie sam napisałem do jednego usera o czujnik i cenę (50zł plus 13zł KW, czyli więcej niż na alledrogo).

Po tygodniu czekania odezwałem się do sprzedającego, by w końcu zakończyć temat czujnika. Określiłem, że na allegro ceny wraz z wysyłkami zaczynając się od 45zł i taką kwotę oczekuję u siebie na koncie za nie sprawny czujnik.

Sprzedawca twierdzi, że chcę za dużo jego maks to 30zł. Ja na to nie mogę się zgodzić. Skoro kupiłem dokładkę ze 100% sprawnymi czujnikami i za taki towar zapłaciłem to takiego będę wymagał, a do interesu z własnych pieniędzy nie będę dokładał.

Ostatecznie dałem propozycję 40zł i czas do wtorku na przelew, dziś nic nie mam na koncie, więc czas najwyższy napisać posta w tym temacie. Sprzedający sobie w najlepsze handluje częściami na forum, więc należałoby zablokować możliwość sprzedaży, bo jeszcze kogoś innego oszuka na niesprawnych częściach.

Printscreeny z aukcji, ogłoszenia, zdjęcia, rozmowy na PW. Wszystko posiadam, jeżeli będzie potrzeba mogę udostępnić.

Proszę Moderatorów, Prezesa o wyciągnięcie konsekwencji i zablokowanie możliwości sprzedaży, by inni nie wtopili kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem 30zł. Na 40zł się nie zgodzę i tyle w temacie :) Jakby coś zawsze możesz spakować dokładkę i odesłać do mnie. Zwracam całe 160zł wtedy.

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem 30zł. Na 40zł się nie zgodzę i tyle w temacie :) Jakby coś zawsze możesz spakować dokładkę i odesłać do mnie. Zwracam całe 160zł wtedy.

Poszłem i tak na rękę z tymi 40zł, bo i tak będę musiał ze swojej kieszeni dokładać.

Dokładki nie odeślę, bo ja wspomniałem Tobie na PW, jest na aucie, wymyta, wyczyszczona, rysy zamaskowane. Zwrócisz mi za to?? NIE. Dodatkowo mam płacić za wysyłkę?? Chyba sobie żarty robisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie będę z nikim kłócił publicznie o jakieś grosze. Nie dam 1/4 wartości kompletnej dokładki, z czujnikami i przesyłką wyszło 160zł, a ty chcesz za jeden czujnik 40zł zwrotu?? :grin: . Zwracasz dokładkę i dostajesz zwrot kasy albo akceptujesz 30zł. Pozdrawiam :)

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie będę z nikim kłócił publicznie o jakieś grosze. Nie dam 1/4 wartości kompletnej dokładki, z czujnikami i przesyłką wyszło 160zł, a ty chcesz za jeden czujnik 40zł zwrotu?? :grin: . Zwracasz dokładkę i dostajesz zwrot kasy albo akceptujesz 30zł. Pozdrawiam :)

To nie jest moje widzimisię, że chcę 40zł. Tyle po prostu kosztuje to. Czy ja ustalam ceny na rynku? Baaa, ten czujnik kosztuję nawet więcej, więc dokładam ze swoich już.. Chciałem iść na rękę. Założyłem temat w dziale Kupię, nikt się nie odezwał z czujnikiem za 30zł. Więc kto tutaj próbuje kogo naciągnąć na koszta ??

Mi nie chodzi o kłótnie o 10zł, do garnka mam co włożyć. Tylko o zwykłe zasady, które powinny panować na tym forum i już.

Edytowane przez Bartoszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poczekaj i kup na forum jak się pojawi np cały komplet za 80zł niż te z allegro za 40zł sztuka bo nie są warte takiej ceny i tyle:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poczekaj i kup na forum jak się pojawi np cały komplet za 80zł niż te z allegro za 40zł sztuka bo nie są warte takiej ceny i tyle:))

Doskonale wiem o którym ogłoszeniu mówisz, tylko już dawno nie aktualne.

W tym momencie nie ma niczego. Jeden user do którego napisałem podał cenę 50+kw, bo jakiś czas wcześniej za tyle tutaj na forum sprzedał. Więc 40zł to i tak jest mniej.

Mi nie zależy na tym, by kogoś za przeproszeniem oje....ć z kasy. Tylko chcę już mieć ten temat z głowy, a doskonale wiem, że nikt mi na forum nie zaproponuje tańszego czujnika niż za 40zł z wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartoszzz nie masz racji, kupiłeś tanio komplet i chcesz zwrot 40zł za 1 sztukę bo po tyle chodzą ?? całość kosztowała 160zł ? minus przesyłka, minus dokładka ( odejmij cenę z allegro) i podziel to teraz na 4 czujniki. Ile Ci wyszło ?

Co z tego że chodzą po 50zł ?? kupujesz coś okazyjnie i oczekujesz zwrotu wg cen rynkowych. robitl zaoferował CI zwrot całości. Kupowałeś jako całość czy jako dokładka (cena) +czujniki(cena) ??

Jeżeli kupiłeś całość to zwracasz całość jak Ci nie odpowiada, sprzedający dał Ci taką możliwość. Ewentualnie dochodzicie do porozumienia.

To tak jakbyś kupił okazjonalnie np komplet żarników za 100zł (zamiast 200zł), jeden byłby uszkodzony i oczekiwał zwrotu 100zł za jedną sztukę bo po tyle chodzą ? zastanów się nad tym.

Moim zdaniem dostałeś uczciwą propozycję i nie jesteś poszkodowany. Popozycja cenowa zwrotu jest proporcjonalna do ceny całości, jeżeli Ci nie odpowiada to masz tez opcję zwrotu całego zakupu co też jest przecież uczciwą propozycja ze strony sprzedawcy. A to że odnowiłeś dokładkę to przecież nie wina robitl'a ??

Edytowane przez Lorence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy miał ktos wcześniej problem z zakupem części od użytkownika Darkman z Grudziądza ?? Czekam na wysyłkę ponad dwa tygodnie i chyba ma z tym problem. ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odzywa sie cos wogole ?

Ostatnio: paź 14 2016 14:20 :hi:

Tak co 3 dni sms ze juz wysyła ba !! Dwa razy już nawet wysłał ale chyba nie do mnie :/// porażka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam problem z użytkownikiem Darkman. Dziś mija 4 tygodnie od decyzji zakupu panelu Rns-e. Miało być wysłane już z 10 razy. Dalej nic u mnie nie ma. Kontakt ograniczony przez sms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bartoszzz nie masz racji, kupiłeś tanio komplet i chcesz zwrot 40zł za 1 sztukę bo po tyle chodzą ?? całość kosztowała 160zł ? minus przesyłka, minus dokładka ( odejmij cenę z allegro) i podziel to teraz na 4 czujniki. Ile Ci wyszło ?

Kupił komplet, który cały miał być sprawny, tak? Więc chyba ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosił o przedpłate a ze człowiek z forum i tak długo tu jest to zaufalem i wysłałem pieniądze :/// i teraz mam problem ehh

nikt go nie zna ?? ;))

Więc tak telefon Darkman-a juz sie nie wlacza ale jak widze na FB jest aktywny mam jego wszystkie dane wiec pozostaje mi nic innego jak zglosic sprawe na policje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Darkman nie wywiązał się z umowy nie wysłał ani kupionych przedmiotów ani nie zwrócił pieniędzy sprawa została zgłoszona na policję ;//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim :)

Widzę, że Prezes870 jest już na liście " Fałszywych sprzedawców " ale za późno zobaczyłem a było już po zakupie.

Chciałem kupić od kogoś z forum przepływomierz do mojego Audi, chciałem aby to było do mojego modelu Oryginalne ale używane, odezwał się do mnie ten o to właśnie Prezes 870.. Moja rozmowa z nim na PW ma 3 strony. Zaproponował, że ma przepływomierz i zapewniał, że będzie hulało, odebrałem przesyłkę gdzieś po tygodniu czekania pojechałem do majstra, żeby mi ją zamontował, okazało się, że przepływomierz jest z Audi 80 do tego był to zamiennik i jeszcze używany.. W moim aucie nie było polepszenia a do tego VAG pokazywał mi błąd przepływomierza.. A więc 52 zł z przesyłką poszło, musiałem kupić u Siebie na miejscu taki jak chciałem, kupiłem i jeżdżę do dziś. Także Panie Prezes870, po raz kolejny pokazałeś, że nie warto Ci ufać tym bardziej, że jesteś użytkownikiem tego forum. NIECH WSZYSCY WIEDZĄ, ŻE Z TOBĄ INTERESY TO TOTALNA KLĘSKA.

Dziękuję za uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...