Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, chciałbym Was przestrzec przed użytkownikiem damian92x.

Wystawił na sprzedaż ramiona wycieraczek z piórami Bosch. Zainteresowany ofertą napisałem do niego wiadomość w celu ustalenia dostępności i ewentualnych kosztów przesyłki (http://a4-klub.pl/index.php?/topic/362708-ramiona-wycieraczekpiora/). Niestety okazało się że ktoś zarezerwował już towar ale zostałem poinformowany o kosztach przesyłki które będą wynosiły 15 zł jeśli ktoś zrezygnuje z zakupu. Niepotrzebnie pytałem o koszty przesyłki bo jak później się okazało w ogłoszeniu było napisane 55zł z kw (zrobiłem sobie screena).

a83d0d51e24acc28.png

Forumowicz za jakiś czas odezwał się że może mi sprzedać ramiona, bo ktoś zrezygnował. Wiedząc że koszty są wliczone w cenę sprawdziłem ogłoszenie, a tu zdziwienie, koleś edytował ogłoszenie, usunął dopisek „z kw”. Napisałem dla niego o tym a on stwierdził że to była pomyłka, widział że mi zależy na tych ramionach i celowo naciągnął mnie na dodatkowe koszty wysyłki. Kolega z pracy przestrzegł mnie żebym nie kupował od tego „gościa” bo jego zachowanie wydaje się być podejrzane, zapytałem damian92x czy ramiona nie są uszkodzone, czy klipsy są całe, potwierdził mi że wszystko jak najbardziej jest ok ze sprzętem. zaryzykowałem. Podałem swoje dane on numer konta, ogólnie kontakt był ok. Wczoraj ramiona dotarły, otworzyłem paczkę i podczas oględzin okazało się że klipsy do mocowania piór są uszkodzone, posiadają pęknięcia które podczas użytkowania popękają dalej i rozpadną się. Poinformowałem sprzedającego o tym fakcie że przesłał mi towar nie zgodny z tym co zapewniał, poprosiłem żeby w ramach rekompensaty zwrócił mi połowę poniesionych kosztów. Wyśmiał mnie i stwierdził że sam sobie połamałem i nie chciał podjąć żadnej drogi do załagodzenia sytuacji. Jestem niezadowolony i czuje się oszukany przez damian92x, wyrzuciłem kasę w błoto. Bardzo proszę władze forum o interwencję, uważam że tacy ludzie jak on nie powinni należeć do grona forumowiczów a4-klub.pl

19ec11efa4774cb8med.jpg

23e1f9b490b2b840med.jpg

7a3d34a4e5594e58med.jpg

Pozdrawiam

romand24

Edytowane przez romand24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciało pw do damian92x :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie zgadzam się z w/w zarzutami.

Ramiona jak i pióra które zostały koledze sprzedane były w pełni sprawne.

Zostały zdemontowane z mojego prywatnego auta gdyż zmieniałem je na aero.

Sytuację odbieram osobiście tak - człowiek który coś sobie zamówił - następnie zepsuł i oczekuje zwrotu połowy kosztów.

Gość który ma 9 postów i jest na forum od 3 miesięcy, a sieje ferment.

Poza tym kolega stwierdził, że lewe ramię które potrzebował jest jakimś cudem sprawne, ale prawe (te które jest mu zbędne) jest uszkodzone.

Śmierdzi to na kilometr próbą wyłudzenia połowy kosztów (fajnie jest kupić coś co jest potrzebne za 35 z kw,a nie 70 :) ) stąd i moja reakcja.

Rozumiem gdyby kolega stwierdził, że coś uszkodziło się podczas transportu, wtedy winę mógłbym brać na siebie, ale jego pierwsza wiadomość do mnie to atak i wyzywanie mnie od oszustów etc.

Tutaj zdjęcie które ukazuje je z innej perspektywy (całe szczęście, że jeszcze mam je na telefonie), czy widać gdzieś uszkodzenia?

http://imgur.com/XCdoEJu

Panie Andrzeju miej za grosz taktu, bo jesteśmy na klubie audi, a zachowujesz się jakbyś kupował części do poloneza na auto-szrocie.

Jestem za poważnym człowiekiem żeby ktoś mi zarzucał oszustwo warte 50 złotych.

Modów po zapoznaniu się z moimi wyjaśnieniami proszę o usunięcie tych absurdalnych zarzutów gdyż są one dla mnie krzywdzące.

damian92x miał kilka ostrzezen :hi:


Pewnie chce zakonczyc kariere w tym DZIALE

Proponuję odrobinę rozsądku zanim się coś napisze. Rzeczywiście "kilka" to dwa ostrzeżenia za "podbijanie wątku".
Tylko jaki to ma zwiążek z tą sytuacją?
Edytowane przez damian92x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mogę Ci zrobić takie zdjęcia i nie będzie widać uszkodzeń, ja wstawiłem zdjęcia wykonane z innej perspektywy i uszkodzenia są widoczne to są małe i delikatne elementy. Nie zmienia to faktu że jesteś aroganckim cwaniakiem który chce zrzucić winę z siebie na kogoś innego. Brak Ci obywatelskiej odwagi żeby się przyznać, mam nadzieje że będziesz spotykał w swoim życiu takich ludzi jak Ty sam którzy będą Cie oszukiwać na każdym kroku i stracisz przez nich więcej pieniędzy, a moderatorzy powinni Cie zablokować mimo wszystko bo już miałeś ostrzeżenia i powinno być to przestrogą dla innych cwaniaków naciągających pozostałych uczciwych forumowiczów którzy oczekują pomocy a nie kopniaka w d*pę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na zdjęciu które załączyłeś ewidentnie od góry widać pęknięcie mocowania na pół.

Na zdjęciu które ja załączyłem go nie ma. Czy to czary?

Edytowane przez damian92x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Ciebie wiadomość prywatną i chciałem się dogadać, nie chciałeś, trudno. Nie mam zamiaru kłócić się publicznie, zgłosiłem nieuczciwe zachowanie i tyle, niech administracja wyciąga wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anuluje wszystkie moje zarzuty wobec urzytkownika Gwerty.

Nasz kolega z forum mial wypadek. Zyje jest caly. Obecnie ma rehabilitacje i powoli wraca do zdrowia. Mam z nim staly kontakt. Oczywiscie powiedzial ze skonczy lampy jak tylko dojdzie do siebie ale w takiej sytuacji nie zalezy mi na czasie niech poprostu wraca spokojnie do zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na uzytkownika cienio http://a4-klub.pl/index.php?/user/46777-cienio/

Potrzebowałęm rurkę doprowadzającą olej do turbo. Napisał ,że ma . Dogadaliśmy sie na przelew i wysyłkę kurierem.Pieniądze przelałem paczka miała przyjść na warsztat szwagra bo on robił mi auto. Paczka przyszła przewód ok ale szwagier dzwoni,że paczka przyszła za pobraniem.Za paczkę zapłacił drugi raz bo wąż był potrzebny na gwałt bo auto unieruchomione. Poinformowałem cienio,że paczka była za pobraniem a ja mu za nią przelew zrobiłem. Po kilku dniach napisał,że zona wysyłała paczki i się pomyliła i ,że kasę odda. Po ok 5 dniach napisąłem do niego co z kasą bo przelewu nie widzę. Znowu kilka dni cisze i odpisał ,że kasa będzie jutro. Od tego jutro już prawie 2 tygodnie minęło i kasy nadal nie ma. Co prawda jestem 55zł w tyłku więc nie dużo ale radzę uważać bo ktoś może stracić wiecej siana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On to widać na forum prawie nie zagląda, obstawiam, że kasę odzyskasz, ale gość pewnie jest typem nieogara i chwilę to potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


cienio cienio - Przeglądanie profilu - Audi A4 Klub Polska

Też pozostał mi niesmak po nie do końca sfinalizowanej transakcji ...
Mam nadzieję, że się odezwie i przypomni o paczce dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam, szczegóły w temacie, http://a4-klub.pl/index.php?/topic/360057-bi-xenon-a4-b6-soczewki-b8-kompletne-lampy/#entry4843581 od 29.06 cisza w temacie, odesłałem lampy kurierem do sprzedającego z pismem rozwiązania transakcji z zachowaniem okresu, zobaczymy co dalej? dla mnie takie podejście do sprawy to jawne gra na zwłokę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy były sprzedane dokładnie ze zdjęcia. Proszę nie zapominać że towar jest używany. Odesłałeś lampy bez informacji o tym. Jaka gra na zwlokę ? Otrzymałem lampy w piątek. Spakowanie ich pozostawało wiele do życzenia-było bardzo duże prawdopodobieństwo uszkodzenia ich w transporcie. Odesłałem przesyłkę w poniedziałek kurierem UPS (mam potwierdzenie). Wada w postaci rysy została osunięta mam też zdjęcia potwierdzające.

Temat z mojej strony został załatwiony priorytetowo. Żadnych opóźnień nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy były sprzedane dokładnie ze zdjęcia. Proszę nie zapominać że towar jest używany. Odesłałeś lampy bez informacji o tym. Jaka gra na zwlokę ? Otrzymałem lampy w piątek. Spakowanie ich pozostawało wiele do życzenia-było bardzo duże prawdopodobieństwo uszkodzenia ich w transporcie. Odesłałem przesyłkę w poniedziałek kurierem UPS (mam potwierdzenie). Wada w postaci rysy została osunięta mam też zdjęcia potwierdzające.

Temat z mojej strony został załatwiony priorytetowo. Żadnych opóźnień nie było.

Może i lampy ze zdjęcia, tylko że na zdjęciu nawet w powiększeniu tych rys nie widać a w szczególności tej jednej i zasilikowanego łączenia kloszy w dwóch lampach też,wcześniej pisałes że lamp nie polerujesz i że nie wiesz o jakich rysach mówię a teraz odsyłasz mi spolerowane, i to jest załatwione priorytetowo?to życzę wszystkim takich transakcji.

zawsze można zrobić zdjęcie na którym pewnych rzeczy nie widać a póżniej napisać ze towar używany,tylko w takich przypadkach polecam bujać się na allegro , bo nie to jest ideą transakcji na forum

487c7be9e152478bmed.jpg

na tym zdjęciu to wyrażnie widać,a sprawa potoczyła się tak że sprzedający olał mój zwrot lamp z powodu zatajonych wad bo wziąłem fakturę na firmę ,brałem już nie raz od kogoś towar z forum i zawsze było ok. a tym razem powinienem skorzystać z allegro bo za tą jakość można zapłacić o wiele mniej,ponad 1700 za lampy w takim stanie bo lepsze mam teraz na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy były sprzedane dokładnie ze zdjęcia. Proszę nie zapominać że towar jest używany. Odesłałeś lampy bez informacji o tym. Jaka gra na zwlokę ? Otrzymałem lampy w piątek. Spakowanie ich pozostawało wiele do życzenia-było bardzo duże prawdopodobieństwo uszkodzenia ich w transporcie. Odesłałem przesyłkę w poniedziałek kurierem UPS (mam potwierdzenie). Wada w postaci rysy została osunięta mam też zdjęcia potwierdzające.

Temat z mojej strony został załatwiony priorytetowo. Żadnych opóźnień nie było.

Może i lampy ze zdjęcia, tylko że na zdjęciu nawet w powiększeniu tych rys nie widać a w szczególności tej jednej i zasilikowanego łączenia kloszy w dwóch lampach też,wcześniej pisałes że lamp nie polerujesz i że nie wiesz o jakich rysach mówię a teraz odsyłasz mi spolerowane, i to jest załatwione priorytetowo?to życzę wszystkim takich transakcji.

zawsze można zrobić zdjęcie na którym pewnych rzeczy nie widać a póżniej napisać ze towar używany,tylko w takich przypadkach polecam bujać się na allegro , bo nie to jest ideą transakcji na forum

487c7be9e152478bmed.jpg

na tym zdjęciu to wyrażnie widać,a sprawa potoczyła się tak że sprzedający olał mój zwrot lamp z powodu zatajonych wad bo wziąłem fakturę na firmę ,brałem już nie raz od kogoś towar z forum i zawsze było ok. a tym razem powinienem skorzystać z allegro bo za tą jakość można zapłacić o wiele mniej,ponad 1700 za lampy w takim stanie bo lepsze mam teraz na aucie.

Dziwi mnie to że dopiero po kilku dniach zobaczyłeś rysy od otrzymania przesyłki. I to nie Ty podobno a lakiernik a może to przy montażu porysował?

"jeśli uważasz że to jest do spolerowania to może Ci je wyślę i to zrobisz"

To zostało wykonane wiec. Zgodnie z tym co pisałeś.

Lampy zostały wysłane 04.07.2016 Firma podjeła 4 próby doręczenia. Znałeś nr list przewozowego wystarczyło zadzwonić na infolinie lub sortownie ale TY masz pretensje że nie podałem nr telefonu do CIebie. Skąd miałem go wziąść jak nigdzie go nie wysłaleś.

Teraz będą odesłane do mnie lampy.

b9b9uid2.jpg

5mh2nipw.jpg

Dodam jeszcze że otrzymałem przesyłkę- były 4 próby doręczenia przesyłki żadna niedudana.

Wysłałem ponownie na swój koszt .

Osobie której zależy na czasie. Zarzuca przeciąganie sprawy. W finale nie odbiera przesyłki od kuriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też mam pewien problem z użytkownikiem aricc jakiś czas temu kupiłem od niego cewkę zapłonową lecz przesyłka nie dotarła. Kiedy chciałem nr przesyłki lub potwierdzenie nadania żeby dopytać na poczcie co z przesyłką się dzieje to użytkownik aricc przestał odpisywać tak że nie wiem czy przesyłka wogóle została nadana

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem pw z prośbą o ustosunkowanie się do Twojego wpisu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety pełno jest sebixów rodem z allegrosza.

Tym razem ja dorzucam do listy użytkownika o nicku icemerc .

Dwa tygodnie kupiłem od niego ramiona wycieraczek od Paasata B5 FL Aero.Na pytanie w temacie czy ramiona są od wersji EU czy Anglik dostałem potwierdzenie że jest wersja do pasująca do aut EU. W rzeczywistości dostałem ramiona od wersji UK o numerach 3B1 955 409C oraz 3B1 955 410C. Sprzedający się miksuje że nie bawi się w wersje z UK. etc. Po czym standardowo czyści topic sprzedażowy ze zdjęć. Niestety sklonowałem tę zawartość rozmowy i zdjęcia nie kłamią.

O to co do mnie przyszło .

6942538200_1472272017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Administrator HUGO dostał ode mnie pełne wyjasnienie i moje stanowisko w tej całej sprawie. Nie wdaje sie w zbędne dyskusje, a że tylko winny sie tłumaczy , tłumaczyć sie nie bede. jeżeli administracja uzna za stosowne opublikuje moje stanowisko.

Pozdrawiam serdecznie i dla mnie temat zamkniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dorzucę kolejnego niewartościowych zachodu sprzedawcę o nicku aricc. Kupiłem od niego cewkę zapłonową zapewniał że jest dobra itd. Na przesyłkę czekałem ze3 tygodnie dopiero po interwencji Hugo przesyłka doszła. Po zamontowaniu okazało się że ta cewka wcale nie nie jest dobra miała przebicie że aż z tłumika strzelalo. Umówiłem się z aricc że odsyłam towar za pobraniem bo nie nie potrzebna uszkodzona cewka i jak mówiłem tak zrobiłem minęły chyba już 2tyg a paczka dalej leży na poczcie awizowina i chyba nie ma zamiaru jej odesłać takich ludzi powinno się usuwać z forum i blokować ich ip

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...