Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade hamulców w A4 B6/B7


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zwracam się z prośbą o pomoc z hamulcami. Już sam nie wiem czego się złapać. Od początku... jakieś 3 lata temu kupiłem kompletny zestaw na swap 320/288 od @Dev, na początku wszystko było pięknie, po pewnym czasie przy delikatnym hamowaniu pojawiały się piski, jakoś z tym żyłem, w zestawie były tarcze i klocki ferodo. Jakieś 2-3 moesiace temu z racji tego ze chcialem zmienić te piszczałki i pozbyć się wibracji zacisków tylnych (na kostce strasznie się coś telepało i na skp udało się wyłapać ze to zaciski hałasują) postanowiłem zmienić drugi raz całość, tym razem wpadły zaciski przód tył od @rs dziadek bo akurat wystawił na forum, a u mnie z czasem jest zawsze problem więc szybko kupiłem, do tego tarcze rotingera gładkie z powłoką i klocki ebc (zwykła seria) I niestety piski jak były tak są, lekko nagrzeje tarcze i co dohamowanie to pisk. Przy montażu były pomiary bicia piast i tarcz. Prawa piasta z uwagi na 0,04mm bicia zmieniona na nową z meyla. Lewa była ok. Czego tu się można czepić żeby to przestało piszczeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

masz gdzies luz na zawieszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zawieszeniu mam właśnie wszystko nowe (przód cały Lema, nowa przekładnia kierownicza, nowe amory, tył co się dało to Lema, reszta meyla robione było w2019 razem z tym swapem branym od Ciebie.

Na jakimś konkretnym elemencie zawiasu szukać ewentualnego luzu?

Ps. Czy gumy przednich sanek też mogą wchodzić w grę? Wymieniałem je z rok temu na Lema ale mam wrażenie że są dosyć miękkie i myślę nad zmianą na takie z 1bv ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, george napisał:

@pelonek1 masz oryginalne felgi od B7?

Oryginalne to są ale chyba pochodzą z B8, na takich kupiłem auto, ja mam B7. Nie wiem też jakie mają ET. Tak wyglądają i tyle mają luzu przy 312mm.

IMG_20220711_173431.thumb.jpg.b93363a519f22214ba27e53c0bd18b3c.jpgIMG_20220711_173441.thumb.jpg.354457a45e14642de8a2b8e52b2fe62a.jpgIMG_20220711_173716.thumb.jpg.dc20b8db206f6c163ced8ffaa34e3ab4.jpgIMG_20220711_173623.thumb.jpg.f228643742ec1256a6236331d5084991.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wejdzie 320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

U mnie co prawda Seat a nie Audi, ale liczę na pomoc bo w zasadzie to jedno i to samo :) Mowa o Exeo.

Zamarzył mi się swap 288/245 na 320/288. Kupiłem już jakiś czas temu zestaw i leżał tak dwa lata aż teraz postanowiłem założyć. Przód wlazł super, a tył niestety nie pasuje. Wahacz go blokuje. Na zacisku taki numer: 8E0405AS. Jedyne co mi znalazło google to że jest to zacisk tylny do Audi...

Czy ktoś były w stanie mi pomóc?

4F4989B0-3B5E-4C09-8FBA-FF3430DCD271.jpg

IMG_1126.JPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocwania z tylu zacisku sa zle pozakładane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dev napisał:

Mocwania z tylu zacisku sa zle pozakładane 

Byłbyś w stanie podpowiedzieć jak to ma być? Albo podesłać jakieś zdjęcie poglądowe?vvvvvvvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dev napisał:

20211119_094503.jpg

Bardzo dziękuję. 

Czyli jeśli mocowania będą poprawnie zamontowane to zacisk powinien wejść i pasować? Mechanik twierdzi, że wydaje mu się że korpus jest za długi. 

Edytowane przez hceL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie czy ktoś pomógł by dobrać tarcze hamulcowe do auta podam vin :WAUZZZ8E97A133293 na wlepce mam kod 1LT

może cały komplet bo zaciski tak średnio wyglądają 

dodam ze chciałbym by pasowało to pod kola na zimę o rozmiarze 16" 

Z góry Dziękuje 

Edytowane przez BanFinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BanFinger napisał:

Cześć mam pytanie czy ktoś pomógł by dobrać tarcze hamulcowe do auta podam vin :WAUZZZ8E97A133293 na wlepce mam kod 1LT

może cały komplet bo zaciski tak średnio wyglądają 

dodam ze chciałbym by pasowało to pod kola na zimę o rozmiarze 16" 

Z góry Dziękuje 

Wszystkie informacje masz w pierwszym poście. Zapoznaj się z nim, potem pytaj. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam i ja swoje 3 grosze.  Otóż w lutym tego roku siedziałem na kovidowym jak wielu z Nas. :drunk: wiedząc że "nasze" B7 słabo hamuje w serii, poczytałem ten temat od początku, bo miałem litry czasu i wyciągnąłem z tej lektury, tylko jeden wniosek.  Ano taki: ...że jak wisieć to za jaja, a nie za nogę :lol1: Wybór padł na 345/300 P/T i powiem tak: kasa może i spora, ale ja lubię jak auto zatrzymuje się przewidywalnie, bo za dużo mam do stracenia. Chłopaki z tego forum ogarniają temat wzorowo. RS Dziadek dostarczył zaciski w dobrej monecie:notworthy:, a kolega Dev Tarcze i klocki do tego kompletu :thumbup1: Powiem tak, na początku dopóki klocki i Tarcze się nie ułożyły to było lekkie zdziwienie z mojej strony. Dałem auto żonie i ostrzegłem, że hamuje tak troszkę lepiej niż wcześniej, ale żeby nie "heblowała" bez przesady - zrozumiała. :good: Zrobiła tak około 3 tyś km. Jak wsiadłem któregoś razu i nie świadomie zahamowałem, to cała rodzinka zameldowała się u kierowcy i zjebka od żony, ale banan z gęby nie zniknął mimo to. :laughing2:Żona do dziś nie wie ile wydałem na heble, ale sama twierdzi że takie hamulce są warte każdej wydanej przeze mnie złotówki. Na hamulcach nie wolno oszczędzać. Pozdrawiam i życzę dobrych hamulców :thumbup1:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Czym się różnią zaciski z ponizszego zdjęcia w stosunku do tych z blaszkami z przodu zamiast sprężynki??

Będą bez problemowo pasowały do b6?? Oznaczenia takie same 974 973?? 

ZACISKI-LEWY-PRAWY-PRZOD-AUDI-A6-C5-A4-B6-B7-320mm-Jakosc-czesci-zgodnie-z-GVO-O-oryginal-z-logo-producenta-pojazdu-OE.jpg

Edytowane przez chrisx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stare zaciski z A6 C5 Allroad

Źle się montuje te druty a klocki droższe od tych z blachą, ogólnie to sobie opuść i Poszukaj zaciskow z klamrą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS kurcze niestety już kupiłem, nie było zdjęcie na którym widać te sprężynki ale tych zacisków jest taki sam różnią się tylko tymi jarzmami z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki też inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dev napisał:

To stare zaciski z A6 C5 Allroad

Źle się montuje te druty a klocki droższe od tych z blachą, ogólnie to sobie opuść i Poszukaj zaciskow z klamrą

spoko to do cabrio więc przebiegi 5 tyś na rok więc szybko klocki sie nie skończą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jaki jest nr tarcz i klocków do tych zacisków??

tarcze standartowe 320 do b7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...