Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade hamulców w A4 B6/B7


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

No na 16 to 320mm wchodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, Langista napisał:

Panowie, jednego nie przewidziałem przy planach zmiany hebli na te z S4, mianowicie rozmiar kół. Niby nic, ale na przeglądzie muszę mieć takie jakie wbite w dowód (Niemcy), dlatego heble z S4 odpadają, co można założyć gdzie 16 jeszcze na to najdą? Lub jeżeli jest ktoś w temacie, to czy można w dowód wbić 17"?

znajomy ma na lato 17,na zimę 16 i nie ma problemu z przeglądem(Niemcy) ,a był na jednych i drugich,na słupku od strony kierowcy masz rozmiary jakie możesz założyć i nie powinni się czepiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Unf napisał:

No na 16 to 320mm wchodzi...

s4 to 345 i 16 nie wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, greg2505 napisał:

znajomy ma na lato 17,na zimę 16 i nie ma problemu z przeglądem(Niemcy) ,a był na jednych i drugich,na słupku od strony kierowcy masz rozmiary jakie możesz założyć i nie powinni się czepiać

Kwestia taka, że od każdego słyszę, że jak na przegląd nie pojadę z felgami, które są wbite w dowód, to mi go nie podbiją..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź do nich i się spytaj  ,ale raczej nie jest to prawdą ,bo tak jak napisałem znajomy problemu nigdy nie miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Langista napisał:

Kwestia taka, że od każdego słyszę, że jak na przegląd nie pojadę z felgami, które są wbite w dowód, to mi go nie podbiją..

W DE tak w PL nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dev napisał:

W DE tak w PL nie

 

3 godziny temu, Langista napisał:

na przeglądzie muszę mieć takie jakie wbite w dowód (Niemcy)

Jak pisałem, mieszkam w Niemczech.. No ale zapytam się jak to wygląda, że chciałbym po prostu większe hamulce założyć, teoretycznie (no i praktycznie oczywiście) to poprawa bezpieczeństwa. Myślałem już czy skoro jest opcja wbicia haka w dowód, to czy jest też opcja wbicia większych felg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Langista napisał:

 

Jak pisałem, mieszkam w Niemczech.. No ale zapytam się jak to wygląda, że chciałbym po prostu większe hamulce założyć, teoretycznie (no i praktycznie oczywiście) to poprawa bezpieczeństwa. Myślałem już czy skoro jest opcja wbicia haka w dowód, to czy jest też opcja wbicia większych felg :D

cytat zapożyczony z innego forum

"Teraz od kilku lat mieszkam w Niemczech i wiem ze przy każdej zmianie jaką chcesz przeprowadzic w swoim aucie musisz jechac do TuV zeby oni to zatwierdziliconfused.png"

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w b6 przecież oryginalnie były też felgi 17 cali. zobacz co masz w briefie wypisane i z takimi rozmiarami spokojnie możesz jeździć. (ja mam b6 i w niemieckich papierach miałem wypisane 17cali zresztą oryginalnie takie były w moim aucie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Przygotowuje się do zmiany układu hamulcowego w mojej A4, obecny oryginalny zestaw słabo sobie radzi... Najchętniej kupiłbym zestaw zacisków z S4 z przodem 345 nie ma większego problemu ale tył 300 to już bardzo ciężko. Mam zaciski i tarcze z A8 360 na przód, jednak z tego co wiem nie pasuje to bez modyfikacji. Może ktoś się orientuje czy taki zestaw zmieści się w alufelgę 17 tzn 360 z A8? Panowie ma ktoś coś na sprzedaż na tylną oś w rozmiarze ok 300mm chodzi mi o jarzma, zaciski i ewentualnie coś na przód doradzić, też bym kupił. Ewentualnie jakieś namiary na kogoś. Pozdrawiam Jarek!

Edytowane przez Jaro250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? w De możesz mieć różne felgi rozmiarowo, maja sie zgadzać z naklejka na słupku, do tego ma byc opona taka jak na naklejce na słupku,  lub w małym, dużym brifie. Mój przykład moje auto, moge mieć 16" z opona 205/55, 17" 225/45, 18" 225/40. Po założeniu innych kół jedzie sie na stacje przeglądu płaci się  10€ i diagnosta wbija fele w dowód i juz niebiescy nie zabiorą Ci auta na lawete. Wyjatkiem sa fele z certyfikatem, który daje zgode na zalozenie danych felg na dane auto, w tedy taki certyfikat musisz mieć w schowku dla policji. 

A teraz moje pytanie? kupiłem 17zr zaciski będę pasował to na 345mm z s4. Mam małą zagatke co do klocków, te z porsche maja cos okolo 9cm a saryjne pod ta tarcze z s4 około 7cm wysokośc.  Nie będzie żadnych problemów jak założę te z porsche ? Czy  jakieś inne muszę zakupic.  

Edytowane przez Patryk94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patryk94 napisał:

A teraz moje pytanie? kupiłem 17zr zaciski będę pasował to na 345mm z s4. Mam małą zagatke co do klocków, te z porsche maja cos okolo 9cm a saryjne pod ta tarcze z s4 około 7cm wysokośc.  Nie będzie żadnych problemów jak założę te z porsche ? Czy  jakieś inne muszę zakupic.  

Strzal w kolano

ZL/ZR17 sa na tarcze 330mm

Ogolnie kibel

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dev napisał:

Strzal w kolano

ZL/ZR17 sa na tarcze 330mm

Ogolnie kibel

Gość mówił ze albo pod 345mm albo 350mm z ML. To bankowo nie podejda ? Przelewu jeszcze nie zrobiłem, to można odkręcić.  

Edit. 

Mowa o 6cio tłoczku. 

Lepiej dam foto.

 

Screenshot_20190203-165437_OLXpl.jpg

Edytowane przez Patryk94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZR/ZL18 jest na tarcze 345mm z MLa.

Szukaj 345 z S4 B6/7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dev napisał:

ZR/ZL18 jest na tarcze 345mm z MLa.

Szukaj 345 z S4 B6/7

Tak jak pisałem w pierwszym poście, tarcza 345mm 1LJ chodziło o audi s4 b6/b7 i gość przez telefon mówił ze te zaciski pod takie tarcze podchodza po małej przeróbce. 

Zr18 smiesznie dla mnie wyglada na 345 tarczy. 

Reasumując jak widzisz zdjęcie zacisków to jesteś pewien ze tarcza 345mm nie pasuje ? 

Edytowane przez Patryk94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce to zbyt powazna sprawa aby przy tym cudować.

Zaciski ZL/ZR17 na 100%  sa do tarczy 330mm.

Bierz 345 z S4, jak chcesz to mam gotowy setup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Dev napisał:

Hamulce to zbyt powazna sprawa aby przy tym cudować.

Zaciski ZL/ZR17 na 100%  sa do tarczy 330mm.

Bierz 345 z S4, jak chcesz to mam gotowy setup

Wyślij jakieś foto i cene na PW 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...