Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzieki, myslalem ze musza byc dluzsze

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Wyświetleń 1,5 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
10 godzin temu, pawelosinski83 napisał:

 

Może są jakieś inne alternatywy? Jakaś tarcza 360mm o wysokości takiej jak 345 z S4?

Z RS4 B5

Opublikowano
10 godzin temu, pawelosinski83 napisał:

Panowie, pytanko...

Kończa mi się tarcze i klocki w S4... Chciałbym chyba coś mocniejszego od razu... Myslę o 360mm na dwutłoku z A8D3 - czy dobrze kminię, że trzeba tam adaptera (dystansu 13mm) między tarcze a piastę, tak jak w S4 B5?

Może są jakieś inne alternatywy? Jakaś tarcza 360mm o wysokości takiej jak 345 z S4?

Nie pakuj się w to mając heble S4. Nie odczujesz różnicy

Opublikowano
18 minut temu, Wandej napisał:

Nie pakuj się w to mając heble S4. Nie odczujesz różnicy

Jak nie odczuje ?  Odczuje. Szybciej przyjdzie mu wymienić całą zawiechę. 

Opublikowano
4 godziny temu, Dev napisał:

Jak nie odczuje ?  Odczuje. Szybciej przyjdzie mu wymienić całą zawiechę. 

No właśnie:decayed: jeździłem b5 z heblem 360mm i moją z heblem s4 i moja hamuje lepiej. Właściciel b5 też tak stwierdził;)

Opublikowano

Hmmmm... 345 jest na pewno spoko, w 95% przypadków hebla mi nie brakuje, tylko chicałbym coś bardziej odpornego na pogięcie i przegrzanie, szczególnie przy kilkukrotnym hamowaniu autostradowym z dużych prędkości... Tarcza 30mm trochu cienka w kombiaku z gazem... W S4 B5 miałem to samo i dopiero 350/32 na sześciotłoku z przodu + 325/22 z tyłu rozwiązały problem :-P

 Taraz w B6 już mi seria też trzepie kierownicą trochę... Nie chcę sytuacji, że zrobię hamlec i za chwilę znów będą tarcze krzywe a pedał gumowy po 2 hamowaniach... Ale jak tak mówicie to może dam jeszcze szansę eskowym spowalniaczom...

Opublikowano
Godzinę temu, pawelosinski83 napisał:

Hmmmm... 345 jest na pewno spoko, w 95% przypadków hebla mi nie brakuje, tylko chicałbym coś bardziej odpornego na pogięcie i przegrzanie, szczególnie przy kilkukrotnym hamowaniu autostradowym z dużych prędkości... Tarcza 30mm trochu cienka w kombiaku z gazem... W S4 B5 miałem to samo i dopiero 350/32 na sześciotłoku z przodu + 325/22 z tyłu rozwiązały problem :-P

 Taraz w B6 już mi seria też trzepie kierownicą trochę... Nie chcę sytuacji, że zrobię hamlec i za chwilę znów będą tarcze krzywe a pedał gumowy po 2 hamowaniach... Ale jak tak mówicie to może dam jeszcze szansę eskowym spowalniaczom...

Zakup sobie przewody w oplocie + Ferodo DS na przód i tył. Powinno wystarczyć:wink:

Opublikowano
Jak nie odczuje ?  Odczuje. Szybciej przyjdzie mu wymienić całą zawiechę. 

To co wrzucić ma chłop ? Rs4b7 ?
Znamy takich co bez butli z gazem w kombiaku czerwienili seryjne zestawy ;):).
Opublikowano

Czy zacisk E330 3287/A to zacisk na tył 288mm?

Opublikowano

Jadę za chwilę sprawdzić tylna tarczę czy ma jakieś bicia (320/288) . Jeśli się okaże że jest lekko krzywa to ja przetoczyć czy muszę też druga stronę przetoczyc? Czy lepiej kupić nowe. Tarcza nowa po jakichś 25kk km . Klocki też ferodo DS.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Zaciski 288 tył Numery tyłu: 3287/A oraz 3288/A.
Jeśli tarcza ma mięso i delikatnie ma bicie, możesz spróbować ją liznąć koszt nie wielki i założysz zobaczysz co będzie się dziać jak nie pomoże to wymiana na nowe. A po co toczyć dobrą tarczę? jeśli chodzi Ci o różnicę w grubości to przecie kilka setek będzie.

Opublikowano

Przeoczyłem tą tarcze co posyła podejrzewana. Miała bicie 1/10 , tak powiedział tokarz. Zabieg toczenia udany poniewaz buczenie przy hamowaniu ustalo i nastała cudowna cisza. Dla świętego spokoju przeoczyłem też druga tarcze. Tarcze po przeoczeniu mają teraz 11,3 mm . Tarcze tylne OZ.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

P

Edytowane przez MarianekZg

Opublikowano

Panowie ktoś dysponuje tutaj przewodami w oplocie na sprzedaż?

Opublikowano
18 minut temu, pksmlody napisał:

Panowie ktoś dysponuje tutaj przewodami w oplocie na sprzedaż?

M.in. Dev, Wandej.

Opublikowano

Podziękował :hi:

Opublikowano

Witam mam pytanko do znawców. Poukręcały mi się te stalowe rurki przy zaciskach 320-kach. Jak wiadomo tyl zacisku jest "amelinowy" czy mogę dorobić rurki miedziane czy muszę szukać stalowych?. Podobno miedz i amelinium to niezbyt udane połączenie

A tak na marginesie dla tych co samodzielnie próbują regenerować zaciski

 

 

Edytowane przez omen-25

Opublikowano

Ja tez zniszczyłem rurki stalowe przy swoich (chodzi o te krotkie) i kupiłem gotowe bodajże 20cm miedziane wygiąłem sobie pod oryginał i jest si....  tylko ze koncówki z gwintem sa stalowe wiec nie wiec o co ka.... z tym amelinium i miedza....

Edytowane przez Marecki1

Opublikowano

No niestety ale końcówka tez jest miedziana i styka się bezpośrednio z aluminiowym gniazdem stalowa jest tylko nakrętka.

 

przewod-hamulcowy-miedziany-100cm-koncowki-m10x1.jpg

Dawno miałem chemie w szkole ale z tego co pamiętam to połączenie miedz i aluminium to tak trochę nie bardzo.

Opublikowano

Nie zrozumiałem dobrze twojej wypowiedzi.... no tak sa miedziane ale ja zamontowałem i mam gdzies co sie bedzie działo... kiedys miałem w poprzednim aucie zmienione stal  na miedz po całosci zaczynajac od pompy abs i po 4 latach odkrecałem przewody i nic nie widziałem zeby sie cos łaczyło miedzy soba i odkreciłem tez bez problemu.... 

Takze tego.... teraz mam tez miedz bo w jednym zacisku nie udało mi sie uratowac stalowego przewodu i wymieniłem obydwa....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.