Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wielokrotnie w tym wątku było pisane że tylne hamulce w B6 to porażka, najlepsze zestawy to 320/300 lub 288 , 345/324 lub 300. Osobiście mam 320/300.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Wyświetleń 1,5 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

RumJanek, Ile masz KM I jak ci sie hamuje na takim zestawie ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Opublikowano

Na razie 130, miał być remapowane w ten weekend to okazało się że wałek się wysrał i ściągam z Polski, przy okazji chcę wkręcić szpilki z ARL żeby nie podniosło mi głowicy.
Tarcze mam Brembo, klocki ATE. Nie jeździłem autem jeszcze, odbieram go jak wrócę z urlopu, to powiem jak się jeździ.
Niemniej miałem BEXa i z seryjnych zmieniłem na S4, jeśli żona poleciała na szybę jak przycisnela po 312/255, więc różnica jest napewno, 320/288 to kompromis taki pośrodku dla tych którzy nie latają autostrada a później chcą się nagle zatrzymać. Ja stwierdziłem, że na moje potrzeby i wyhamowanie z 70/80-0mph to 320/288 w zupełności wystarcza.


Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

I mnie przy hamowaniu na seriiz 120mph na 70mph przy radarze wyglada tragicznie ;( w serii 167km. Szukam jakiejs alternatywy, auto docelowo 350km w przyszlym roku. Widzialem zestaw kolegi siemiana na zestawie Porsche ale osobiscie wolalbym cos innego... btw gdzie w uk mieszkasz ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Opublikowano

Pomiędzy Glasgow a Edinburgh

W takim razie ratuje cię 345/300 [emoji1]

I uważaj, za twoje prędkości odbierają prawko jak cie dojadą [emoji14]

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Opublikowano

Mam tarcze z Rs4 b7 i szukam do tego zacisków ale NIE z Rs4 bo za drogie. 

Jak myślicie od a8 d3 od tarczy 360 podejdą zaciski? 

Opublikowano

Kupiłem w końcu zestaw na swapa 320/288 bodajże z B7 2.0 T

Pytanie takie: czy w takim razie kupować tarcze i klocki z B7 2.0T lub 3.0TDI ? Wiem że są różne grubości tarcz ale nie wiem co i jak :facepalm:

Opublikowano
  • Autor
15 minut temu, johnnythebest napisał:

Kupiłem w końcu zestaw na swapa 320/288 bodajże z B7 2.0 T

Pytanie takie: czy w takim razie kupować tarcze i klocki z B7 2.0T lub 3.0TDI ? Wiem że są różne grubości tarcz ale nie wiem co i jak :facepalm:

Tu i tu jest ta sama grubość

Opublikowano
5 minut temu, H4mm3R napisał:

Tu i tu jest ta sama grubość

Dzięki :hi:

A możesz polecić jakąś kombinację czy tarcze i klocki Ferodo bedą ok?

Opublikowano

Na przykład coś takiego: 

 

Opublikowano

 

Dnia 4.05.2017 o 13:04, Krzysieqq napisał:

Dev masz może jakieś 320 albo 340 i 288 na tył ? 

 

Dnia 4.05.2017 o 19:00, Krzysieqq napisał:

@RumJanek

Dlaczego tak uważasz ? Ja spotkałem się z opiniami, że będzie to wystarczające do tego żeby przy 345 nie zostawić przedniej osi z tyłu :D 

No właśnie , przy ostrym hamowaniu przednie ( dociążone ) koła są w stanie przenieść ok. 70 % siły hamowania, a tylne ( odciążone ) tylko ok. 30 % :P

I żeby wszystko działało tak jak powinno w sytuacjach awaryjnych, to taki stosunek skuteczności przednich hampli do tylnych powinien być w aucie zachowany :hi:

Jak ktoś sobie zrobi tak samo skuteczne hample z przodu i z tyłu, to w sytuacji awaryjnej (przy niedziałającym ABS-ie) niech się nie zdziwi jak go tył wyprzedzi :P:decayed:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano

No to sobie zahamuj awaryjnie na mokrym albo na śniegu, ja poczekam do zimy i chętnie przeczytam relację...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

ma ktos na sprzedaz krotkie przewody stalowe do zaciskow 320?

Opublikowano

Mam zaciski 320mm . Chcę zdjąć tarcze do sprawdzenia do tokarza bo przy prędkościach autostradowych zacząłem wychować bicie. Będę musiał potem odpowiedziac układ po ponownym założeniu tarcz?

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Jak nie bedziesz odkręcał przewodów od zacisków to nie

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Szukam kpl tylnych jarzm do tarcz 300 i 330mm. Ma ktoś?

Opublikowano
1 minutę temu, Dev napisał:

:hi:

Tak a propo, mam takie jarzma i chce wpakować do B5 quattro, lepiej zastosować tarcze z a6 c6 czy s4 b8?

Edytowane przez szadziorek

Opublikowano

raczej a6 c6 beda zblizone glebokoscia do tych z b5, s4 b8 sa plytsze o 10mm od tych co masz

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 1

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.