Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chodzi o to ze obydwa metale w połączeniu ze sobą i odpowiednich warunkach potrafią korodować. Moje pytanie było właśnie czy przy dłuższym użytkowaniu nie było żadnych negatywnych skutków przy tym połączeniu wżerów na gnieździe , nieszczelności. Jeśli połączenie działa od długiego czasu i wszystko ok, to spoko. Jeśli chodzi o hamulce to lepiej być ostrożnym i się dwa razy spytać niż się później zdziwić.

pozdro

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Wyświetleń 1,5 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Miedzi nie powinno się stosować z kilku względów, raz, że połączenia metali nie są dobre jak już wyżej wspomniano, dwa, że miedź ma dużo niższą wytrzymałość bo jeżeli chodzi o ciśnienie stałe to wytrzymuje do około 220bar, stal prawie 300. Kolejny powód jest taki, że może występować problem związany z przewodzeniem, znam przypadek, że w W204 po zmianie dosłownie metrowego odcinka na miedź zgłupiał ABS - inna oporność miedzi niż stali.

 

No i najważniejsze - korozja elektrochemiczna.

Opublikowano

To wytłumacz dlaczego tacy inzynierowie w VW Golf IV w tylnych zaciskach do przewodów stosuja połaczenie stal-aluminum???

Stal to przewód, a podkładki to aluminum.... u wuja w takim aucie te połaczenie wytrzymało od nowosci 5 lat.... przy mnie zakładał podkładki miedziane i płyn nie ucieka juz 8 lat....

Kazdy robi jak uwaza sam i podpowiada mu rozum oraz doswiadczenie...

Opublikowano

Ale stal i aluminium nie ma takiej reakcji jak miedź i aluminium. NIE zaleca się łączenia tych dwóch metali, zachodzi między nimi reakcja i pewnego dnia możesz się nieźle zdziwić...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

daj do stali i aluminium NaCl to zobaczysz co sie dzieje

Opublikowano

Dev czyli krótko i zwięzłe szukać przewodów stalowych tak?. To kicha u mnie w mieście w żadnym sklepie nie znalazłem :kwasny:, zostaje alle.....

Opublikowano

hej

Audi a4 b6 sedan ,

Zaciski na przód -

Chciałbym kupić/zamontować zaciski z porsche  6 tłok / ZR17 ZL17 330mm

czy to wejdzie pod felge orginał s-line 17nastke na zimę , ?

ile taki komplet powinien kosztować ?

- Dev - masz możę coś takiego ?

Opublikowano

Tomku, masz rację, z czym innym pomyliłem, poza tym zmęczony już wczoraj byłem. Ogólnie miedzi i Alu nie ma co mieszać z innymi metalami, tylko stal.
...
Czy zamiast 330 nie lepiej 320 a jeśli mało to 345 na jedno tłoku?
Nie wiem, nie znam się, miałem 345 a teraz 320... [emoji14]

Opublikowano

Powiem wam, że już się pogubiłem (kupiłem miedziane). Ładować stalowe czy miedziane ? :D

Opublikowano

Ostatnio przypadkiem widziałem na fb jak Poważna firma robiła adaptery pod zaciski ktore były od alfy chyba tej najnowszej gdzie tarcza była ceramiczna i goscie zamontowali nowe przewody własnie miedziane.... wszystko opisane i foty,  całosc robiona była na alfie 156 gta chyba

U siebie mam miedziane i nie szukam problemu....

Jedz do mechanika na wymiane przewody sztywnego.... to zamiast stalowego wstawi miedziany bo nie kupi stalowego jako zamiennik...

Kazdy zrobi po swojemu i pod siebie :) 

Opublikowano
2 minuty temu, Marecki1 napisał:

Ostatnio przypadkiem widziałem na fb jak Poważna firma robiła adaptery pod zaciski ktore były od alfy chyba tej najnowszej gdzie tarcza była ceramiczna i goscie zamontowali nowe przewody własnie miedziane.... wszystko opisane i foty,  całosc robiona była na alfie 156 gta chyba

U siebie mam miedziane i nie szukam problemu....

Jedz do mechanika na wymiane przewody sztywnego.... to zamiast stalowego wstawi miedziany bo nie kupi stalowego jako zamiennik...

Kazdy zrobi po swojemu i pod siebie :) 

Ja potrzebuję wymienić te krótkie przewody które są w przednich zaciskach. Stare stalowe nie przeżyły regeneracji

Opublikowano

Cały czas pisze o tych krotkich!

U mnie tez jedna strona nie przetrwała i sie ukreciła główka, wiec wymieniłem na miedz.... kupiłem gotowe z koncówkami chyba 20cm długosci....

Opublikowano

Jeździlem ostatnio 2 autami:

1. Audi A6 C6 2.0TFSI multitronic fwd 170KM

2. Audi A6 C6 2.0tdi LIFT w manualu fwd 136KM

 

Ten drugi czyli diesel lift w manualu ze slabszym silnikiem mial zupelnie inna charakterystyke hamulcow. Lekkie naciśnięcie powodowało że auto już łapało.  Dawało to wrażenie bardzo mocnych hamulców.  W multitronicu nacisnienie hamulca nie powalało, nie było czuć tej ostrości.

Kiedyś jeździłem też Audi A6 C6 3.2 FSI ok 256KM tiptronic FWD z przebiegiem 80tys km i tam hamulce też były takie jak w polifcie dieslu tzn bardzo ostre.

Od czego zależy ten efekt, ze lekkie naciśnieciu już powoduje dość mocne wytracenie prędkości? Od servo ???

Jak działają wasze 320/288 ?

      

Opublikowano

Kupujac audi seryjnie był multi gdzie hamulce byly brzytwa jak piszesz lekkie nacisniecie i głowa w szybie (312mm) , ale z czasem zmieniłem na manual 6b i jak odebrałem to poczułem własnie słaba hamownie.... ale ze konczyły sie tarcze zapodałem 320mm i po dotarciu klocków jest super.... naprawde konkretnie hamuje (podwoił sie efekt ostrego hamowania przy lekkim nacisku )

Nie wiem czy to wina tarcz (textar PRO+) jakies po2 naweglane bo klocki chciałem miekkie budzetowe jakies za 100zł 

Edytowane przez Marecki1

Opublikowano
13 godzin temu, Marecki1 napisał:

 

Nie wiem czy to wina tarcz (textar PRO+) jakies po2 naweglane bo klocki chciałem miekkie budzetowe jakies za 100zł 

Nie ma czegoś takiego jak miękkie czy twarde klocki. Tutaj chodzi o zdolność klocka do samooczyszczania. A klocki zawsze kupuje się dobre,  żadnego szajsu.

Opublikowano

Dev czy mozna do Ciebie dzwonic w takiej sprawie:

Ogarniecie calego ukladu hamulowego: wymiana tarcz i klockow tyl + przod, wymiana lozysk z tylu, jesli potrzeba wymiana przewodow, regeneracja zaciskow, wymiana plynu hamulcowego itd - caly uklad na tip top.

Na zasadzie przyjazd o 9:00 i odbior auta do 17:00 jak zamykacie warsztat? :D 

Opublikowano
5 godzin temu, Unf napisał:

Dev czy mozna do Ciebie dzwonic w takiej sprawie:

Ogarniecie calego ukladu hamulowego: wymiana tarcz i klockow tyl + przod, wymiana lozysk z tylu, jesli potrzeba wymiana przewodow, regeneracja zaciskow, wymiana plynu hamulcowego itd - caly uklad na tip top.

Na zasadzie przyjazd o 9:00 i odbior auta do 17:00 jak zamykacie warsztat? :D 

Do zrobienia

Opublikowano

mam hamulce 288 z tył, czy wystarczy zmiana samego jarzma od s4 na 300 czy zacisk tez jest inny?

(pewnie jest to gdzieś w tym temacie ale nie pamiętam bo dawno go czytałem a nie chce mi sie ponownie szukac )

Opublikowano
  • Autor
25 minut temu, GBodzio napisał:

mam hamulce 288 z tył, czy wystarczy zmiana samego jarzma od s4 na 300 czy zacisk tez jest inny?

(pewnie jest to gdzieś w tym temacie ale nie pamiętam bo dawno go czytałem a nie chce mi sie ponownie szukac )

Wystarczy w pierwszym poscie zobaczyć że jest inna grubość tarczy = inny zacisk

Opublikowano

faktycznie, nie wiedziałem że się zmienił...

ma ktoś może zaciski i jarzma z s4 w przystępnej cenie?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.