Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak jak w 312 był drut tak tu jest blaszka , montujesz ją na końcu 

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Wyświetleń 1,5 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
4 godziny temu, barb123 napisał:

Zmieniłem 312 na 320mm teraz pytanie jak najprościej zamontować blaszki zabezpieczające. Najpierw klocek w zacisk i później blaszka czy odwrotnie?

Klocki w zacisk a zacisk na jarzmo

Od tylu wkrecasz dwa trzpienie i zakladasz blaszke

Opublikowano

Panowie gdzie kupić śruby M10 do przykręcania jarzma z tyłu? W oryginale są imbusowe ale objechałem łby.

Opublikowano

Mam tego na kilogramy

Opublikowano

Panowie jaka może być przyczyna piszczenia klocków z tyłu? Nowy zestaw 330 na zacisku z T5, obstawiam, że pierwsze klocki trochę przyjarałem na dotarciu bo miałem niestety dwa ostre hamowania w trakcie... W końcu się wkurzyłem i kupiłem nowe ale też piszczą przy zwalnianiu do zera, jednak sporo mniej niż tamte. Tarcze OZ sport, klocki ferrodo zwykłe (stare i nowe).

Opublikowano

Witam Panowie, 

Powoli przymierzam się do wymiany tarcz i klocków w moim audi a4 b7 1.8T BFB. Obecnie mam hamulce seryjne z oznaczeń 1LT oraz 1KP - czyli 312/255 -> przy tym chcę pozostać.

Czy wybrane przeze mnie zestawy będą pasowały, jeśli tak to który zestaw lepiej wybrać? 

http://allegro.pl/zimmermann-sport-tarcze-przod-audi-a4-b7-312mm-i6524342522.html

http://allegro.pl/zimmermann-sport-tarcze-tyl-audi-a4-b7-255mm-i6524339691.html

lub to 

http://allegro.pl/zimmermann-tarcze-przod-audi-a4-b7-312mm-i6498690118.html

http://allegro.pl/zimmermann-tarcze-tyl-audi-a4-b6-b7-255mm-i5987130383.html

Warto inwestować w droższe rozwiązanie?

Jakie klocki polecacie do tych tarcz? Zastanawiam się nad polecanymi na forum FERODO.

Które oznaczenia mają klocki do tych tarcz? FDB1323 przód oraz FDB1788 tył?

 

 

 

Edytowane przez Gacek90

Opublikowano
Witam Panowie, 
Powoli przymierzam się do wymiany tarcz i klocków w moim audi a4 b7 1.8T BFB. Obecnie mam hamulce seryjne z oznaczeń 1LT oraz 1KP - czyli 312/255 -> przy tym chcę pozostać.
Czy wybrane przeze mnie zestawy będą pasowały, jeśli tak to który zestaw lepiej wybrać? 
http://allegro.pl/zimmermann-sport-tarcze-przod-audi-a4-b7-312mm-i6524342522.html
http://allegro.pl/zimmermann-sport-tarcze-tyl-audi-a4-b7-255mm-i6524339691.html
lub to 
http://allegro.pl/zimmermann-tarcze-przod-audi-a4-b7-312mm-i6498690118.html
http://allegro.pl/zimmermann-tarcze-tyl-audi-a4-b6-b7-255mm-i5987130383.html
Warto inwestować w droższe rozwiązanie?
Jakie klocki polecacie do tych tarcz? Zastanawiam się nad polecanymi na forum FERODO.
Które oznaczenia mają klocki do tych tarcz? FDB1323 przód oraz FDB1788 tył?
 
 
 
Przy 312 szkoda kasy na OZ sport. Poza tym perforacje trzeba co jakiś czas czyścić. Bierz gładkie i zwykłe ferodo. Pisz do chłopaków co sprzedają części, bedzie taniej niż allegoro.
Według mnie jak wynieniasz już klocki i tarcze to warto dorzucić kasy i od razu zmienić na 320/288

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Czeka mnie wymiana tarcz i klocków tylnych, czy warto zmienić z 288 na 300 ?

Opublikowano
7 godzin temu, r7adek napisał:

Czeka mnie wymiana tarcz i klocków tylnych, czy warto zmienić z 288 na 300 ?

zawsze

Opublikowano

Witam,
Kupie taki oto przewod hamulcowy do zcisku pod 320, oznaczenie zcisku 973, nie wiem czy to jest lewy czy prawy, ewentualnie kupię oba, wiem że można dorobić miedziane ale może ktoś na ori na zbyciu :)d0b66ef141fe24e2bdab94035262b87a.jpg

Opublikowano

 

10 godzin temu, Dev napisał:

Czeka mnie wymiana tarcz i klocków tylnych, czy warto zmienić z 288 na 300 ?

 

10 godzin temu, Dev napisał:

zawsze

Z jakiego modelu szukać zacisków i jarzm ? - Bo tarcze i klocki chcę kupić nowe.

Opublikowano

S4 B6/B7. Swoją drogą jak znajdziesz to daj namiar bo sam szukam :decayed:

Opublikowano
18 minut temu, Animal napisał:

S4 B6/B7

tylko

Opublikowano
9 godzin temu, Falcone napisał:

Witam,
Kupie taki oto przewod hamulcowy do zcisku pod 320, oznaczenie zcisku 973, nie wiem czy to jest lewy czy prawy, ewentualnie kupię oba, wiem że można dorobić miedziane ale może ktoś na ori na zbyciu :)d0b66ef141fe24e2bdab94035262b87a.jpg

@Dev dorabia takie na wymiar. Dzwoń do niego

Opublikowano

jaka wysokość ma tarcza RS4 B7 ?

Opublikowano

Panowie mam pytanie jak te tarcze widoczne na zdjęciach się demontuje? Zbijając do zewnątrz ani drgną,możliwe że aż tak mogą być zapieczone?czy może nakrętka imbusowa je trzyma?POMOCY

IMG_20171006_125101.jpg

IMG_20171006_125144.jpg

Opublikowano

Zacznij od demontażu zacisku z jarzmem. Tarcza sama zejdzie.

Opublikowano
53 minuty temu, afroo. napisał:

Zacznij od demontażu zacisku z jarzmem. Tarcza sama zejdzie.

nie trzeba ruszać jarzm żeby zdjąć te tarcze

uderz 2kg młotkiem w miejsce gdzie pracuje klocek,  same spadną 

Opublikowano

Podczas wymiany klocków miałem zamiar zmienić też tarcze lub ją przetoczyć ale oprałem się w nią tyle młotkiem właśnie tam gdzie pracuje klocek ze masakra i odpuściłem nie mając pewności czy to normalne żeby aż tak była zapieczona.Co myślicie o podgrzaniu jej palnikiem i wtedy spróbować ją zbijać?

Opublikowano

Nie podgrzewaj młotek i musi puścić, opukaj ją do okoła 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.