Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade hamulców w A4 B6/B7


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz kupić osłony np z 3.0tdi pod quattro, wtedy tarcza z eSki pasuje idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Musisz kupić osłony np z 3.0tdi pod quattro, wtedy tarcza z eSki pasuje idealnie.

Wyedytuj 1 post i wrzuć najczęstsze pytania i na nie odpowiedzi ..Ty możesz ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić osłony np z 3.0tdi pod quattro, wtedy tarcza z eSki pasuje idealnie.

To mówisz, że w takie osłony wejdą z luzem tarcze 300mm:

A4_B6_B7_OSLONA_TARCZY_8E0615611Q.JPG

A4_B6_B7_OSLONA_TARCZY_8E0615612Q.JPG

http://www.troja.sklep.pl/audi-a4-b6-b7-30-oslona-tarczy-lewa-8e0615611q-p-1263.html

http://www.troja.sklep.pl/audi-a4-b6-b7-30-oslona-tarczy-prawa-8e0615612q-p-1262.html

i będą pasować P&P do obecnych zwrotnic? :)

Musisz kupić osłony np z 3.0tdi pod quattro, wtedy tarcza z eSki pasuje idealnie.

Wyedytuj 1 post i wrzuć najczęstsze pytania i na nie odpowiedzi ..Ty możesz ;)

Przydałoby się, bo pewnie nie jestem pierwszy co o takie banały pyta.

Z drugiej strony dotychczas (a śledzę ten wątek tak od ponad pół roku) na pytanie jakie kupić osłony tarcz przy swapie na heble od S4 padała odpowiedź w stylu:

"do modelu B6 kupujesz blachy od S4 B6 a do modelu B7 te od S4 B7"

Nikt, jeśli dobrze kojarzę, nie wspominał o tym, że ilość otworów montażowych jest różna... :facepalm:

A może mimo wszystko to w niczym by nie przeszkadzało i też dałoby się je jakoś przykręcić bez rzeźbienia? :mysli:

Pytam o tym w kontekście ewentualnego upgrade'u na jeszcze większe tarcze (od RS4), gdybym stwierdził pewnego dnia, że 300mm to za mało :wink:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 to mało...a odpowiedzi o różnych otworach były ;)

Wiem bo też tu lukam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, czeka mnie jak nic 50 ostatnich stron do przewertowania... może mała podpowiedź na której to mniej-więcej szukać? ;)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 to mało...a odpowiedzi o różnych otworach były ;)

Wiem bo też tu lukam ;)

niby dlaczego to mało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zawsze z tyłu głowy siedzi myśl, że do naszych A4 pasują także hample od RS-a... takie gonienie króliczka :wink:

Przejrzałem w nocy wątek od 280-tej strony i nie znalazłem informacji jak zamontować osłony tarcz z S4 (cztery punkty montażowe) na piaście montowanej w zwykłych A4 (trzy punkty montażowe)... :mysli:

A może dać sobie z nimi spokój i kupić osłony tarcz z trzema punktami montażowymi, tj. te od zestawu 288mm?

Na 100% wejdzie w nie tarcza 300mm i obędzie się bez doginania i innego kowalstwa artystycznego? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zawsze z tyłu głowy siedzi myśl, że do naszych A4 pasują także hample od RS-a... takie gonienie króliczka :wink:

Przejrzałem w nocy wątek od 280-tej strony i nie znalazłem informacji jak zamontować osłony tarcz z S4 (cztery punkty montażowe) na piaście montowanej w zwykłych A4 (trzy punkty montażowe)... :mysli:

A może dać sobie z nimi spokój i kupić osłony tarcz z trzema punktami montażowymi, tj. te od zestawu 288mm?

Na 100% wejdzie w nie tarcza 300mm i obędzie się bez doginania i innego kowalstwa artystycznego? :mysli:

Oslon nie krecimy dk piasty tylko do zwrotnicy.

Poszukaj takiej od s4 i po klopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 to mało...a odpowiedzi o różnych otworach były ;)

Wiem bo też tu lukam ;)

niby dlaczego to mało ?
Takie mam czasem wrażenie jak pogonie sztrucla ;) i z tyłu również wpadnie fioletowy kolor ;)

I na pedale już czuć ,że heble złapały temperaturę ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Oslon nie krecimy dk piasty tylko do zwrotnicy.

Poszukaj takiej od s4 i po klopocie

Racja, czasem mam problem z właściwym nazwaniem części :)

Ale co poszukać? Zwrotnic od S4? Ja bym chciał wykorzystać te co mam fabrycznie zamontowane...
Dobrze czaję, że w takim układzie w grę wchodzą tylko osłony od B7 288mm które bedą leżały na styk z tarczami 300mm? :mysli:

Pytam, bo nie chciałbym obciążać mechaniorów dodatkową rzeźbą z doginaniem, kuciem czy wierceniem :P

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oslony od B7 288mm idealnie pasuja pod tarcze 300mm i sa na 3 sruby, te od RS4 i S4 B7 sa podobno takie same i na 4 sruby ,tak samo jak od A6 C6 ,ale 1 otwor pasuje a 2 trzeba nawiercic.

Wysłane z mojego QUANTUM 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co poszukać? Zwrotnic od S4? Ja bym chciał wykorzystać te co mam fabrycznie zamontowane...

Np dlatego że są alu i lżejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ASO te od S4 są nawet tańsze - zaledwie 1380zł/szt. Do modeli dla ludu wyceniają je na blisko 1700zł/szt. :banan:

Zwrotnice zostają te co są... a jak sprawa wygląda z osłonami od S4 B6 przykręcanych do zwykłych zwrotnic - na ilu śrubach się trzymają (2 czy 3) i czy trzeba w nich coś wiercić?

Generalnie jestem już nastawiony na kupno osłon od tarcz 288mm, bo pasują idealnie w miejsce osłon tarcz 255mm, ale martwi mnie, że tarcze 300mm wchodzą w nie na styk. Dysponuje ktoś fotką jak takie połączenie wygląda?

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem już nastawiony na kupno osłon od tarcz 288mm, bo pasują idealnie w miejsce osłon tarcz 255mm, ale martwi mnie, że tarcze 300mm wchodzą w nie na styk. Dysponuje ktoś fotką jak takie połączenie wygląda?

Zerknij sobie do tematu H4mm3R znajdziesz tam fotkę jak to wyglada.

Sam tak mam (osłony 288, tarcze 300), ale to ze względu na zimówki 16".

Edytowane przez staniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie do tematu H4mm3R znajdziesz tam fotkę jak to wyglada.

Sam tak mam (osłony 288, tarcze 300), ale to ze względu na zimówki 16".

Dzięki za to cenne info!

Mówisz o tym:

GY4p6qHl.jpg

?

Zależy mi na tym by nie było niespodzianek, żadnego odginania czy kucia młotem - ma pasować P&P.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić osłony np z 3.0tdi pod quattro, wtedy tarcza z eSki pasuje idealnie.

To mówisz, że w takie osłony wejdą z luzem tarcze 300mm:

A4_B6_B7_OSLONA_TARCZY_8E0615611Q.JPG

A4_B6_B7_OSLONA_TARCZY_8E0615612Q.JPG

http://www.troja.sklep.pl/audi-a4-b6-b7-30-oslona-tarczy-lewa-8e0615611q-p-1263.html

http://www.troja.sklep.pl/audi-a4-b6-b7-30-oslona-tarczy-prawa-8e0615612q-p-1262.html

i będą pasować P&P do obecnych zwrotnic? :)

Musisz kupić osłony np z 3.0tdi pod quattro, wtedy tarcza z eSki pasuje idealnie.

Wyedytuj 1 post i wrzuć najczęstsze pytania i na nie odpowiedzi ..Ty możesz ;)

Przydałoby się, bo pewnie nie jestem pierwszy co o takie banały pyta.

Z drugiej strony dotychczas (a śledzę ten wątek tak od ponad pół roku) na pytanie jakie kupić osłony tarcz przy swapie na heble od S4 padała odpowiedź w stylu:

"do modelu B6 kupujesz blachy od S4 B6 a do modelu B7 te od S4 B7"

Nikt, jeśli dobrze kojarzę, nie wspominał o tym, że ilość otworów montażowych jest różna... :facepalm:

A może mimo wszystko to w niczym by nie przeszkadzało i też dałoby się je jakoś przykręcić bez rzeźbienia? :mysli:

Pytam o tym w kontekście ewentualnego upgrade'u na jeszcze większe tarcze (od RS4), gdybym stwierdził pewnego dnia, że 300mm to za mało :wink:

Osłony które pokazałeś z końcówką Q pasują idealnie pod 300mm i niema z nimi żadnych kombinacji. Natomiast jak chcesz założyć 330mm to wtedy potrzebujesz osłony z eSki i przerobić mocowania. Osłony z 288 pogonisz bez problemu.

Foty są u mnie w temacie tak jak pisał staniek

Musisz kupić osłony np z 3.0tdi pod quattro, wtedy tarcza z eSki pasuje idealnie.

Wyedytuj 1 post i wrzuć najczęstsze pytania i na nie odpowiedzi ..Ty możesz ;)

Znajdę czas to tak zrobię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłony które pokazałeś z końcówką Q pasują idealnie pod 300mm i niema z nimi żadnych kombinacji. Natomiast jak chcesz założyć 330mm to wtedy potrzebujesz osłony z eSki i przerobić mocowania. Osłony z 288 pogonisz bez problemu.

Dziękować po stokroć za tak rzeczową odpowiedź człowieka uczonego w piśmie :) Jeszcze dziś zajeżdżam do ASO po te osłony.

Doszedłem też do wniosku, że jakbym kiedyś wkładał większe tarcze, to wymienię przy tej okazji zwrotnice na aluminiowe, te od S4. By masa nieresorowana za bardzo nie wzrosła :wink:

No ale chciałbym się wpierw nacieszyć heblami eSowymi :D

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Tysiąc to warte tarcze i klocki zawsze mówią że ok a potem graniczne wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...