Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hak holowniczy


Wowka

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopuje temat.

Mam pytanie ile może kosztować belka przystosowana do montażu haka ?

Bo rozumiem że trzeba ją wymienić na taką z otworami pod hak ?

Znalazłem fajnie opisane wszystko ale do A3, na a3club.net:

http://www.a3-club.net/forum/showpost.php?p=670061&postcount=4

Może ktoś montował ostatnio hak do A4 B6 avant ? Jak wyglądają koszty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest styropian i tam sie wkłada obok klucza do kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 oryginalnie montowany był odpinany hak AL-KO i niezależnie od rodzaju FISa był montowany moduł elektroniczny haka. Ten moduł odpowiada za prawidłową dystrybucję prądu do lamp przyczepy oraz do stałego plusa podawanego do przyczepy. Swiatła przyczepy i plus są zasilane z osobnego bezpiecznika, co ma zapobiegać przeciążeniu bezpieczników od świateł samochodu, oraz pozwalać na diagnostykę spalonych żarówek zarówno od samochodu jak i od przyczepy.

Cena: Hak ori razem z belką to ok 600-650 PLN na Allegro do tego albo cała instalacja elektryczna haka P&P( zamiennik ) za ok 500 PLN, albo moduł za ok 100-150 i reszta do dorezania samodzielnie. Ja mam u siebie założony ori hak i moduł-zamiennik( robiony w Słowenia, ale współdziała idealnie z ori instalacją auta). Wszystko chodzi bez zarzutu. Jak ktoś chce, to służę schematamiu elektrycznymi i wskazówkami, jak to wszystko zamontować na maila. Dajcie zapytanie na PW i odpowiem.

W ASO graty z montażem to ok 3700 PLN..... :shocked:.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć moduł haka.Bez niego będziesz miał na fisie błąd żarówek i migacze będą bardzo szybko migać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy każdy piszesz że kupuje używke ori bo taniej do tego go nie widać. Ale jest jedno ale nie da sie sprawdzić stanu haka czy jest w porządku, co było nim ciagniete itp. Ja wolę zamontować nowy hak i mieć pewność że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zadzwoniłem dziś do aso. Nowy ori hak do b6 to wydatek ok. 2800zł, do tego montaż (jeżeli nie trzeba przerabiać instalacji elektr.) ok 900zł. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zadzwoniłem dziś do aso. Nowy ori hak do b6 to wydatek ok. 2800zł, do tego montaż (jeżeli nie trzeba przerabiać instalacji elektr.) ok 900zł. :grin:

Kolego, w A4 B6 wg zaleceń Audi TRZEBA zakładać moduł sterujący elektryką przyczepy, co to za ASO, co mówi "jeżeli nie trzeba przerabiać instalacji elektr.".

Poza tym widać po wycenie montażu, że cię olali.

Mniejsza z tym.

Ja mam od półtora roku nowy hak szybkodemontowalny wertykalny firmy Autohak Słupsk za 1300 z przesyłką Auto-Hak Spółka Jawna - Produkcja i sprzedaż haków holowniczych do samochodów osobowych i ciężarowych, sprzedaż wysyłkowa na terenie całego kraju, producent zaczepów kulowych oraz kul do haków , nowa markowa wiązka z modułem 500, montaż 400 zł w tym ASO STASZAK - Dealer Volkswagen . Razem 2200 brutto za nowy, świetnej jakości hak z fajną elektryką nie sprawiającą żadnego problemu fisowi i kontroli żarówek, i z porządnym montażem.

Wrażenia z użytkowania: demontaż główki haka trwa dwie sekundy, gniazda pół sekundy, WCALE nie widać, ze moje auto hak posiada, montaż główki haka trwa półtorej sekundy, wysunięcie gniazda sekundę a jakość tego rozwiązania widać gołym okiem. Wiązka z modułem wymagała ciągnięcia od tyłu auta do skrzynki bezpieczników i zabudowy modułu i dodatkowej sprzyneczki bezpieczników przyczepy (widziałem, byłem przy aucie w czasie montażu w ASO) , ale oprócz milisekundowej zwłoki w działaniu świateł przyczepy, ma same zalety, no i mam gniazdo 13-pinowe, czyli np. stały plus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, w A4 B6 wg zaleceń Audi TRZEBA zakładać moduł sterujący elektryką przyczepy, co to za ASO, co mówi "jeżeli nie trzeba przerabiać instalacji elektr.".

Poza tym widać po wycenie montażu, że cię olali.

Mniejsza z tym.

Ja mam ori hak, a zadzwoniłem z ciekawości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a w jaki sposób zakłada się hak, który jest już zamontowany. Posiadam oryginalny hak, ale chcąc go wcisnąć, on nie chce zaskoczyć. Muszę użyć więcej siły czy należy to zrobić z jakimś obrotem całego haka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zadzwoniłem dziś do aso. Nowy ori hak do b6 to wydatek ok. 2800zł, do tego montaż (jeżeli nie trzeba przerabiać instalacji elektr.) ok 900zł. :grin:

Kolego, w A4 B6 wg zaleceń Audi TRZEBA zakładać moduł sterujący elektryką przyczepy, co to za ASO, co mówi "jeżeli nie trzeba przerabiać instalacji elektr.".

Poza tym widać po wycenie montażu, że cię olali.

Mniejsza z tym.

Ja mam od półtora roku nowy hak szybkodemontowalny wertykalny firmy Autohak Słupsk za 1300 z przesyłką Auto-Hak Spółka Jawna - Produkcja i sprzedaż haków holowniczych do samochodów osobowych i ciężarowych, sprzedaż wysyłkowa na terenie całego kraju, producent zaczepów kulowych oraz kul do haków , nowa markowa wiązka z modułem 500, montaż 400 zł w tym ASO STASZAK - Dealer Volkswagen . Razem 2200 brutto za nowy, świetnej jakości hak z fajną elektryką nie sprawiającą żadnego problemu fisowi i kontroli żarówek, i z porządnym montażem.

Wrażenia z użytkowania: demontaż główki haka trwa dwie sekundy, gniazda pół sekundy, WCALE nie widać, ze moje auto hak posiada, montaż główki haka trwa półtorej sekundy, wysunięcie gniazda sekundę a jakość tego rozwiązania widać gołym okiem. Wiązka z modułem wymagała ciągnięcia od tyłu auta do skrzynki bezpieczników i zabudowy modułu i dodatkowej sprzyneczki bezpieczników przyczepy (widziałem, byłem przy aucie w czasie montażu w ASO) , ale oprócz milisekundowej zwłoki w działaniu świateł przyczepy, ma same zalety, no i mam gniazdo 13-pinowe, czyli np. stały plus...

Dzięki kolego. Tego było mi trzeba.

A gdzie kupowałeś tą wiązke z modułem ?

A tak z ciekawości - jaką przyczepkę można uciągnąć na takim haku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeję kotleta czy można przełożyć hak z B6 Avant do B7 Avant

głównie chodzi mi o to czy moduł będzie pasował i instalacja elektryczna w B7 będzie przygotowania do podłączenia tego modułu?

jak również czy nie będzie przeszkód mechanicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...