Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Stukają zaciski


carlooss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze stukaniem podczas jazdy np po bruku albo drobnych dziurach. Wali w środku jak nie wiem a po lekkim naciśnięciu hamulca stukanie ustaje. Sprawdziłem mam luz na (nie wiem jak to sie nazywa dokładnie) tulejkach prowadzących zacisk. Klocki mam nowe jak by co i sprężynki są dobrze podgięte. Teraz pytanie co z tym zrobić czy muszę szukać nowego zacisku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej wahacze, zaciski nie stukają, ja jedziesz po bruku koła luźno się toczą i stukają, jak naciścniesz hamulec koło się obciąża i najprawdopodobniej naprężenia napinają wahacze i przestaje stukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafaellopop

:> ja też taki miałem problem i to tak sie działo jak piszesz :naughty: ale już ok rozegnij balaszki na klocku co wchodzi w tłoczek i wszystko ustanie i bedzie cicho i fajnie :th: :kox:na 100% to samo miałem i nie jedne fachowiec nic nie zrobił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem taki sam problem stukanie było bardzo głośne tak jakby był walnięty wachacz tylko ze od kiedy kupilem go nie bylo sprężyny mocującej jak w koncu znalazlem sprężyne w salonie Audi to stukanie ustało i wszystko było git

nie sądzilem ze brak sprężyny moze wywolac takie halasy, :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja w mojej audi mam to samo !!! Uderzając jedna ręką w zacisk hamulcowy słychac stuk a w trakcie jazdy po płytach dudni ostro !!! Juz wiem, że to prawdopodobnie prowadnice ale podgiąc blaszki na klocku hamulcowym ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzwoni też na dziurach i nie wiem co z tym zrobuć i co jest grane. Tak wogóle to zaciski jakieś luźne są. Jak odkręciłem koło i ruszam zaciskiem to cały chodzi. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzwonią mi na dziurach - znaczy się prawy przedni mi dzwoni. Jak jadę po równej nawierzchni to jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starszych modelach często wyrabiają się prowadnice i wtedy dokładnie jak to autor opisał na wybojach będzie grzechotało. Wymiana prowadnic załatwia sprawę. Jest to zestaw regeneracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na stacji diagnostycznej - prowadniki zacisków do wymiany :naughty:.

Pytanie: ile kosztuje taki zestaw naprawczy prowadników i jakiej firmy kupić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...