Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3 R8 S6 TT A4 B7 B8


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba bodajże zmienić radio na te z B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2020 o 07:41, kqba napisał:

Trzeba bodajże zmienić radio na te z B7

Mi rowniez działa tylko głośność... Po zmianie radia z b7 bedzie działać lewe pokrętło(zmiana utworu/stacji radiowej)? Radio to concert 2

Edytowane przez lasic89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dojechałem już do 28 strony i póki co nigdzie nie znalazłem info co z manetkami. Wszędzie tylko taśmy i moduły. Manetki z b6 zostają przy modzie i gratach z b7(zwijak, moduł itd.) czy manetki tez do zmiany? Bo nigdzie o tym nie było póki co napisane ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, 3r4 napisał:

Panowie dojechałem już do 28 strony i póki co nigdzie nie znalazłem info co z manetkami. Wszędzie tylko taśmy i moduły. Manetki z b6 zostają przy modzie i gratach z b7(zwijak, moduł itd.) czy manetki tez do zmiany? Bo nigdzie o tym nie było póki co napisane ;) 

Jak chcesz przełożyć manetki z kierownicy b6 do b7? W B6 zmiana biegów była przyciskami na przodzie (kciuki), natomiast w b7 są manetki z tyłu. Oczywiście manetki wymienia się razem z kierownica, poza tym raczej i tak zawsze są w komplecie z kierownicą. 

 

Dobra poprawka :D ja myślę o łopatkach zmiany biegów a kolega o manetkach. 

Więc manetki mogą zostać oczywiście :)

Edytowane przez mateo_c1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2019 o 08:37, komzuald napisał:

powiedzcie mi, bo zaraz jobla dostane. Jestem po swapie kiery od b7 z multi. Nie dzialala manetka tempomatu wiec odeslalem na wymiane, i teraz chlop mi przyslal o nr 4e0 953 521; a wiem ze powinna byc 8e0 953 521D. Czy ta ktora mi teraz przyslal podejdzie czy nie ma opcji?

4e0 i 8e0 to części stosowane w B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już było to przepraszam ale nie znalazłem, czy kierownica z A6 C5 po lifcie pasuje do b6? Wyglądają tak samo ale przed zakupem chciałem się upewnić m i jak rozumiem skoro wyglądają tak samo poduszkę będę mógł przełożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2021 o 02:43, bazz2 napisał:

Jeżeli już było to przepraszam ale nie znalazłem, czy kierownica z A6 C5 po lifcie pasuje do b6? Wyglądają tak samo ale przed zakupem chciałem się upewnić m i jak rozumiem skoro wyglądają tak samo poduszkę będę mógł przełożyć?

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej b6 mam zamontowaną kierownicę trójramienną z multifunkcją z b7.Zakupiłem kierownicę z audi TT ściętą , założyłem kierownicę z airbag jest ok, tylko multifunkcja nie działa.

W temacie wyczytałem że trzeba zmienić piny w żółtej kostce i chcę się upewnić czy ta zamiana pinów uruchomi multifunkcję .

,, B - Obudowa wtyczki komory przewodu spiralnego / poduszki bezpieczeństwa / kierownicy wielofunkcyjnej / sygnału dźwiękowego 

1 - masa
2 - sygnał dźwiękowy
3 - poduszka bezpieczeństwa 1 „+“
4 - poduszka bezpieczeństwa 1 „–“
5 - poduszka bezpieczeństwa 2 „+“
6 - poduszka bezpieczeństwa 2 „–“
7 - Tip-Down
8 - zacisk 30
9 - magistrala LIN
10 - Tip-Up
11 - przyciemnianie (zacisk 58s)
12 - masa przycisku impulsowego

 

Malik napisal:

Aby przyciski kierownicy zaczęły działać musisz przenieść następujące kabelki:

- brązowy z pinu 7 do 1

- żółty z pinu 8 do 2

- czerwony z pinu 10 do 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2022 o 21:30, aker napisał:

W mojej b6 mam zamontowaną kierownicę trójramienną z multifunkcją z b7.Zakupiłem kierownicę z audi TT ściętą , założyłem kierownicę z airbag jest ok, tylko multifunkcja nie działa.

W temacie wyczytałem że trzeba zmienić piny w żółtej kostce i chcę się upewnić czy ta zamiana pinów uruchomi multifunkcję .

,, B - Obudowa wtyczki komory przewodu spiralnego / poduszki bezpieczeństwa / kierownicy wielofunkcyjnej / sygnału dźwiękowego 

1 - masa
2 - sygnał dźwiękowy
3 - poduszka bezpieczeństwa 1 „+“
4 - poduszka bezpieczeństwa 1 „–“
5 - poduszka bezpieczeństwa 2 „+“
6 - poduszka bezpieczeństwa 2 „–“
7 - Tip-Down
8 - zacisk 30
9 - magistrala LIN
10 - Tip-Up
11 - przyciemnianie (zacisk 58s)
12 - masa przycisku impulsowego

 

Malik napisal:

Aby przyciski kierownicy zaczęły działać musisz przenieść następujące kabelki:

- brązowy z pinu 7 do 1

- żółty z pinu 8 do 2

- czerwony z pinu 10 do 8

Kolego, właśnie jestem przed montażem kierownicy multi z B8 lub B7 (czteroramienna) w mojej B6. Mam zakupiony moduł Q, taśmę z B7 A, tylko nie mogę nigdzie znaleźć info o kostce airbag, którą trzeba zmienić podobno na większą? Masz jakieś namiary na nią? Rozkład pinów, które trzeba przełożyć? Pozdrawiam! 

277596652_340171964839295_8446827874703354414_n.thumb.jpg.fb3466295cea899a87c1fd27e061ec24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4E0972133

Piny przekładasz 1 do 1 że starej kostki

 

Nówka kostka w aso kosztuje 30zł beż zniżek, są dostępne zazwyczaj na zamówienie lub zerknij na allegro czy nie ma nic.

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jackyq163 napisał:

Kolego, właśnie jestem przed montażem kierownicy multi z B8 lub B7 (czteroramienna) w mojej B6. Mam zakupiony moduł Q, taśmę z B7 A, tylko nie mogę nigdzie znaleźć info o kostce airbag, którą trzeba zmienić podobno na większą? Masz jakieś namiary na nią? Rozkład pinów, które trzeba przełożyć? Pozdrawiam! 

277596652_340171964839295_8446827874703354414_n.thumb.jpg.fb3466295cea899a87c1fd27e061ec24.jpg

Kostka wtyczka vw audi seat skoda 4E0972133 4E0972133 za 23 zł z Sanok - Allegro.pl - (11524714527)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aker, dziękuję! Kierownica już ogarnięta. Wszystko działa, przyciski w VCDS czyta ale radio android chinol niestety jeszcze nie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2022 o 21:30, aker napisał:

W mojej b6 mam zamontowaną kierownicę trójramienną z multifunkcją z b7.Zakupiłem kierownicę z audi TT ściętą , założyłem kierownicę z airbag jest ok, tylko multifunkcja nie działa.

W temacie wyczytałem że trzeba zmienić piny w żółtej kostce i chcę się upewnić czy ta zamiana pinów uruchomi multifunkcję .

,, B - Obudowa wtyczki komory przewodu spiralnego / poduszki bezpieczeństwa / kierownicy wielofunkcyjnej / sygnału dźwiękowego 

1 - masa
2 - sygnał dźwiękowy
3 - poduszka bezpieczeństwa 1 „+“
4 - poduszka bezpieczeństwa 1 „–“
5 - poduszka bezpieczeństwa 2 „+“
6 - poduszka bezpieczeństwa 2 „–“
7 - Tip-Down
8 - zacisk 30
9 - magistrala LIN
10 - Tip-Up
11 - przyciemnianie (zacisk 58s)
12 - masa przycisku impulsowego

 

Malik napisal:

Aby przyciski kierownicy zaczęły działać musisz przenieść następujące kabelki:

- brązowy z pinu 7 do 1

- żółty z pinu 8 do 2

- czerwony z pinu 10 do 8

Problem z multifunkcją  rozwiązany , wystarczyła zamiana pinów według podanej rozpiski wyżej wszystko działa.

Musiałem też wymienić żółtą kostkę bo ta z TT nie pasje ,blokują wypustki po bokach.Jest możliwość ich obcięcia i też wtedy kostka pasuje ale wymiana kostki na właściwą nie ma problemu.

W kostce trzeba wypchać fioletowe zabezpieczenie a z drugiej strony je całkowicie wyciągnąć i piny są odblokowane ale żeby je wyciągnąć trzeba odblokować piny.Ja użyłem cienkiej szpilki i piny wychodziły.

8085c143ae50b3192f2b7c448fde86-vi.jpg

IMG_6473.JPG

IMG_6472.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Znalazłem kierownice z łopatkami z A3 8P. Posiadam moduł z literką P (tempomat i FIS). Czy ta kierownica będzie p&p do B6?90671B8C-ECE1-4E9A-824F-74EA232FBF8C.thumb.jpeg.fe729734cc524ab78df9ec59dbec0db1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie montuj tego, przecież to jakaś karykatura kierownicy jest.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Popeye :decayed:

 

kiera z łopatkami z a3 8p ma moduł wewnątrz kierownicy i komunikuję się z modułem kolumny po LIN BUS , w B6 sygnały  z przycisków idą przez taśmę do modułu kolumny 3 lub 4 kabelkami - dlatego na pewno będzie potrzebna przeróbka wiązki w kierownicy  i ominięcie modułu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po przekładce kiery ale teraz mam taki wkurzający mnie problem za każdym razem jak przekrece kluczyk i uruchomi się bluetooth to na fis od razu się książka wyświetla i trzeba przełączać na radio/media żeby fis wyświetlał stacje /tytuły mp3. Da się coś z tym zrobić żeby mimo aktywacji bluetooth fis nie przełączal się na książkę tel.? 

IMG_20220804_160217.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, buczek136 napisał:

Jestem po przekładce kiery ale teraz mam taki wkurzający mnie problem za każdym razem jak przekrece kluczyk i uruchomi się bluetooth to na fis od razu się książka wyświetla i trzeba przełączać na radio/media żeby fis wyświetlał stacje /tytuły mp3. Da się coś z tym zrobić żeby mimo aktywacji bluetooth fis nie przełączal się na książkę tel.? 

IMG_20220804_160217.jpg

Zrób test przycisków w blokach sterownika kierownicy,nie powinno tak być. Możliwe że się przycisk mode zawiesza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami też tak się dzieję, ale generalnie jak mam tel sparowany z radiem i łączy się sam to jest ok, jak łącze ręcznie to wtedy wpada od razu do książki tel. Na fisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...