Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Podgrzewacz płynu od spalin


slowik1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuję założyć takie cudo u siebie i mam kilka pytań

1. czy ktoś już przerabiał taki temat?

2. jak jest podłączony, skąd bierze spaliny, czy wtedy jest np. inny kolektor wydechowy

3. jak/czym jest sterowany

4. na ile jest sprawny, czy dużo szybciej wieje ciepłym/nagrzewa się silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosiłem o odpowiedzi anie pytania. Jak czegoś nie widziałeś/nie rozumiesz to nie znaczy, że jest to nie możliwe: np. http://moto.allegro.pl/wymiennik-podgrzewacz-spalin-audi-i2194914557.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosiłem o odpowiedzi anie pytania. Jak czegoś nie widziałeś/nie rozumiesz to nie znaczy, że jest to nie możliwe: np. http://moto.allegro.pl/wymiennik-podgrzewacz-spalin-audi-i2194914557.html

na fabrykę mi to nie wygląda :eusathink:

zapewne montujesz zamiast egra

Przecież to jest fabryczna chłodnica spalin, układu recyrkulacji spalin z silnka BLB,BRE lyb BRD czyli 2.0 tdi 16V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin zapomniałeś napisać slowik1-owi że w ajm czyli w jego silniku jest już taki bajer i nie musi go zakładać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim AJM avant z 09.2000r. też jest. Ktoś już na forum tłumaczył że w późnych wersjach silnikowych dodawano tę chłodnicę ponieważ wpływa to na czystość spalin i pozwalało na spełnienie przez ten silnik kolejnej normy EURO. W moim silniku nie mam z tej okazji układu podgrzewania płynu chłodzącego (trzech świec) który zastępuje ta chłodnica. Wracając do pytań zadanych przez autora, niestety nie wiem czym to jest sterowane a nagrzewanie silnika przy niedawnych mrozach ok -20 ruszało po przejechaniu ok 5km (trasa z prędkością 70-90km/h) i osiągało 90 stopni przed 10 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie chłodnicy spalin niema, ale podgrzewacz jest z trzema świecami. Co do szybkości rozgrzewania się silnika, to u mnie jest podobnie (pod warunkiem, że nastawiam nawiew na i bieg, bo w innym przypadku rozgrzewa się znacznie dłużej ). Wracając do tej chłodnicy, to myślałem, że jest to podgrzewacz płynu, ale rozjaśniliście mi sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosiłem o odpowiedzi anie pytania. Jak czegoś nie widziałeś/nie rozumiesz to nie znaczy, że jest to nie możliwe: np. http://moto.allegro.pl/wymiennik-podgrzewacz-spalin-audi-i2194914557.html

na fabrykę mi to nie wygląda :eusathink:

zapewne montujesz zamiast egra

Przecież to jest fabryczna chłodnica spalin, układu recyrkulacji spalin z silnka BLB,BRE lyb BRD czyli 2.0 tdi 16V

usuwam swój głos w dyskusji jako nie merytoryczny

mea culpa :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slowik powiedz mi gdzie ty masz ten podgrzewacz z swiecami. Ja mam AJM z konca 2000r i nie mam tej chlodniczki ani tez o zadnym podgrzewaczu mi nie wiadomo (?)

Kiedys sam zastanawialem sie nad instalacja tej chlodniczki ale lepszym rozwiazaniem okazalo sie zaslepienie EGR i nie ma juz nad czym sie zastanawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewacz powinienes miec pod vacu pompą gdzie są podłaczone wezyki od ukladu chłodzenia. Powinny byc 3 świeczki. U mnie są w AJM-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slowik powiedz mi gdzie ty masz ten podgrzewacz z swiecami. Ja mam AJM z konca 2000r i nie mam tej chlodniczki ani tez o zadnym podgrzewaczu mi nie wiadomo (?)

Kiedys sam zastanawialem sie nad instalacja tej chlodniczki ale lepszym rozwiazaniem okazalo sie zaslepienie EGR i nie ma juz nad czym sie zastanawiac.

jak zaślepisz EGR to się wolniej silnik nagrzewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem Else i Etke i wygląda na to że ta chłodnica spalin występuje w AJM wraz z automatem i nie ma wtedy tych 3 świec do podgrzewania płynu chłodniczego - czyli wszystkie posty się zgadzają kolega bo kadam tez ma Tiptronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w ARLu siedzi podgrzewacz i chłodnicza, od dłuższego czasu zastanawiam jak go usunę to co zrobić z wężami od płynu chłodzącego, można to pozalepiać? usuwam fizycznie egra to i chodniczka nie ma sensu aby tam siedziała..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

comar_pl u mnie świece są z tyłu silnika (po przeciwnej stronie rozrządu), a można je zobaczyć jak zajrzysz pod czarną plastikową rurę od intercooleera. U mnie pomysł z podgrzewaczem padł z uwagi na to ,że EGR poszedł się czesać i go odłączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...