Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odmłodzić samochód o 150 tys. km? "Żaden problem"


dziuniek 79

Rekomendowane odpowiedzi

wiadomo że auto nie stoi po to sie kupuje samochód każdy powinien sie liczyć z tym że robi sie 15tys. rocznie najmarniej i policzyć sobie liczbę lat

Chyba, że ma się więcej pojazdów mechanicznych do dyspozycji. Mój ojciec to nie wiem czy 5 tysięcy prze rok zrobi :grin:

Sąsiad z naprzeciwka kupił jakieś 8-10 lat temu nową Cordobę.. z 10 razy ją widziałem..koleś śmiga rowerem i z trzewika, a Seatem do kościoła :wink:

u mnie tak samo, sąsiad astre 2 wyciaga tylko w większe święta i jak rodzina przyjedzie:decayed:

astra z 98 roku a przebiegu jak bedzie miała z 30 tys km to max:wink:

Mój wujek ma seicento z 2004 roku. Teraz przebieg zbliża się do 20 000, może do końca roku uda mu się przekroczyć...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja na przykład kupiłem od forumowicza z tego forum - bardzo miłego człowieka dodam na marginesie. Auto miało w czasie zakupu 14 lat, wiadomo ze zawsze cos trzeba zrobic, ale większosc rzeczy była jeszcze ori ze znaczkami audi. Chcialem kiedys sprawdzic historię w ASO, byla tylko informacja ze auto jest sprowadzone z francji. Niedawno jak robilem wahacze dolne to na łączniku był 2003 rok wybity ze znaczkami Audi. Podejrzewam że auto było serwisowane ale żabojadki nie mają zapisanej historii. Ostatnio jak dalem je na uszczelnienie pompy, pompa w stanie bdb (tylko jakies sprężynki poszły do wymiany). Teraz idzie 18 rok auta a każdy jak pytam który rocznik auta mówi - 2000+. Szokiem jest jak mówię: marzec 1995. Jednemu gościowi pokazywałem nawet dowód rejestracyjny. Auto nie bite w żaden element, nic nie lakierowane powtórnie, wiadomo gdzieś tam mała rdza sie pokazuje. Czasami lepiej dać trochę drożej i nie mieć klimy ale cieszyć się faktem że dojedziesz bezpiecznie gdzie będziesz chciał/ła i auto się nie rozkraczy na środku drogi.

Na giełdzie w Sandomierzu nie ma aut z przebiegiem ponad 200 tys, pamiętam jak szukałem auta. Goście tak się już wyspecjalizowali że przyjeżdżają rano, polewają silnik w miejscach wycieku płynem hamulcowym który zmywa olej i nie ma śladu. Jak piszczy jakiś pasek to po co go wymienić skoro można psiknąć plakiem i jeździć dalej. A grabież auta w postaci radia i wyposażenia przybrała formę patologii.

Dzisiaj jest nieważne ile auto ma lat, jak jest sprawne to trzeba dbać, robić wszystko na czas i śmigać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest nieważne ile auto ma lat, jak jest sprawne to trzeba dbać, robić wszystko na czas i śmigać

... a podczas sprzedaży takiego auta, nie patrzeć na to, że inni mówią, że za drogo... Tak jak już niejeden pisał na forum - okazji na all jest od groma tylko potem trzeba brać następną pożyczkę na naprawę... Życzę wszystkim szukającym auta wielu okazji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem niedawno kolegę B7 2.0TDI sprowadzoną z Włoch jakiś czas temu.

Zegary pokazują 180 tys. km, komputer 355900 :grin:

Kolego jak to sprawdzasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak fura ściągana przez handlarza to jest pakiet startowy do obszycia - kiera, gałka i mieszki ręcznego /lewarka :decayed:

Gruntowne pranie foteli, jak gdzieś przypetówka czy boczek przetarty to element leci do wymiany. I takie auto w środku przybiera na wyglądzie i atrakcyjności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się nie przyłożyli i w komputerze nie zmienili. Co do przebiegów - ojciec ma VC ze Szwecji kupował auto jak miało 1,5 roku i 126000km przebiegu :) to realny przebieg na diesla :P teraz ma 170000 km po 3 latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie kupuje diesla, żeby stał pod domem-diesel ma jeździć i zarabiać na siebie i właściciela...RS4, czy S4- jeszcze można spekulować na temat przebiegów w autach tego typu z 10-cio letnim życiorysem, czy ma 50 tys, 80, czy 100, ale nie w dieslach i to najpopularniejszych 1,9 i 2,0...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie kupuje diesla, żeby stał pod domem-diesel ma jeździć i zarabiać na siebie i właściciela...RS4, czy S4- jeszcze można spekulować na temat przebiegów w autach tego typu z 10-cio letnim życiorysem, czy ma 50 tys, 80, czy 100, ale nie w dieslach i to najpopularniejszych 1,9 i 2,0...

Dokładnie:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie kupuje diesla, żeby stał pod domem-diesel ma jeździć i zarabiać na siebie i właściciela...RS4, czy S4- jeszcze można spekulować na temat przebiegów w autach tego typu z 10-cio letnim życiorysem, czy ma 50 tys, 80, czy 100, ale nie w dieslach i to najpopularniejszych 1,9 i 2,0...

To też zależy.. jak trafisz na typa jak mój staruszek- przy kupnie musi być diesel i ch#j.. kupił w grudniu i zrobił może 1 tys.km.. jak na rok zrobi tym autem 5 tys. to będzie max jego możliwości. Benzyny nie chciał bo wolał 1.9 gnojownik z zasady..wcześniej miał diesla i dobrze się tym jeździ. Nie przekonasz go, że całą zimę przejeździ do sklepu na zimnym silniku :facepalm:

Obecne Passek stoi pod domem i się kurzy bo ojciec wyjechał :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie kupuje diesla, żeby stał pod domem-diesel ma jeździć i zarabiać na siebie i właściciela...RS4, czy S4- jeszcze można spekulować na temat przebiegów w autach tego typu z 10-cio letnim życiorysem, czy ma 50 tys, 80, czy 100, ale nie w dieslach i to najpopularniejszych 1,9 i 2,0...

To też zależy.. jak trafisz na typa jak mój staruszek- przy kupnie musi być diesel i ch#j.. kupił w grudniu i zrobił może 1 tys.km.. jak na rok zrobi tym autem 5 tys. to będzie max jego możliwości. Benzyny nie chciał bo wolał 1.9 gnojownik z zasady..wcześniej miał diesla i dobrze się tym jeździ. Nie przekonasz go, że całą zimę przejeździ do sklepu na zimnym silniku :facepalm:

Obecne Passek stoi pod domem i się kurzy bo ojciec wyjechał :grin:

przypadek Twojego ojca-to jest właśnie taki rodzynek i okazja:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...