Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Czyszczenie odpływów wód podszybia - fotostory


trebor6

Rekomendowane odpowiedzi

"... ( wcześniej jak ktoś ma alarm i może kluczykiem dołączonym wyłączyć to niech to zrobi bo będzie syrena wyć:)", jak rozumiem chodzi o wyłączenie alarmu pilotem przed wyjęciem aku? czy o coś innego chodzi? bo zamierzam sprawdzić sobie w najbliższym czasie te odpływy i dlatego pytam. A nie bardzo wiem o jaki kluczyk dołączony chodzi:embarrassed:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie woda u mnie stoi po lewej stronie kanały mam odróżnione ale woda stoi na wysokości komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic trudnego zdejmujesz podszybie i masz dojście ja jeszcze wyjmowałem aku żeby miec jeszcze lepsze dojście ale raz albo 2 razy do roku trzeba takie zabiegi przeprowadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób sobie bo w najgorszym wypadku będziesz miał wodę pod wykładziną pod nogami a to już się wiąże z suszeniem auta a to nie takie proste potem a wyczyszczenie zajmie może z 30 minut

---------- Post dopisany 07-12-2013 at 09:33 ---------- Poprzedni post napisany 28-10-2013 at 22:44 ----------

koledzy mam pytanko dzisiaj będę czyścił odpływy po raz kolejny przed zimą dla pewności i kiedyś jak czyściłem to koło podstawki aku jest lekka korozja to znaczy nie ma lakieru i jest brązowe i czy jak bym to wyczyścił papierem ściernym potem odtłuścił i psiknął ze dwie warstwy BITEXU do podwozia co o tym myślicie ?

BITEX_auto_sprey_zabezpieczania_antykorozyjne.jpg

---------- Post dopisany at 09:34 ---------- Poprzedni post napisany at 09:33 ----------

bo akurat takowy posiadam w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skorodowana jest karoseria w tym miejscu czy sama podstawa akumulatora?

Ten bitex w sprayu to dno, jest za bardzo rozcieńczony... Tylko zwykła pucha i pędzel w takich miejscach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawka i troche karoserji. a czy po odłączeniu aku na jakieś 2 godziny trzeba potem robić adaptację przepustnicy

---------- Post dopisany at 16:59 ---------- Poprzedni post napisany at 12:38 ----------

Ale skorodowana jest karoseria w tym miejscu czy sama podstawa akumulatora?

Ten bitex w sprayu to dno, jest za bardzo rozcieńczony... Tylko zwykła pucha i pędzel w takich miejscach :wink:

kolego przeleciałem właśnie bitexem ale z puszki i pozostawiłem do jutra w garażu. po zdjęciu podstawki od aku było troszkę więcej niż mi sie wydawało i oczyściłem papierem i potem przemyłem bęzyną ekstrakcyjną i po tym zastosowałem bitex w miare grubą warstwę i tylko że on ponoć puźniej się troszkę kleji ale nie brudzi po prostu tak ma i teraz pytanie czy po nim romalnie woda będzie spływała do tych odpływów odpływy są drożne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napiszę wam tak. W sieci serwisowej ASO VW jest akcja serwisowa (dotyczy tylko Passata B5) na to co pisze w tym wątku czyli na "kanał spływu wody podszybia" i tą gumkę co znajduje się pod Akumulatorem każą wyjąć całkowicie i nie zakładać ponownie . Lecz nie dotyczy Żadnego Audi a czy podszybie się czymś różni ? :doh: wiec ja wywaliłem ją całkiem . Do tego aby ją wyjąć można też to zrobić od spodu auta włożyć rękę nad przekładnie kierowniczą i ją po prostu wyjąć lecz potrzebny jest do tego kanał lub podnośnik i po problemie :wink::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napiszę wam tak. W sieci serwisowej ASO VW jest akcja serwisowa (dotyczy tylko Passata B5) na to co pisze w tym wątku czyli na "kanał spływu wody podszybia" i tą gumkę co znajduje się pod Akumulatorem każą wyjąć całkowicie i nie zakładać ponownie . Lecz nie dotyczy Żadnego Audi a czy podszybie się czymś różni ? :doh: wiec ja wywaliłem ją całkiem . Do tego aby ją wyjąć można też to zrobić od spodu auta włożyć rękę nad przekładnie kierowniczą i ją po prostu wyjąć lecz potrzebny jest do tego kanał lub podnośnik i po problemie :wink::grin:

Nie bardzo, tam lubli się syff zbierać który warto wybrać, dopiero co przerabiałem temat, odradzam skróty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy wyczyściłem odpływy złe nie były ale przy okazji zeszlifowałem rdze z podstawki na aku i trochę z klachy koło odpływów i zamalowałem bitexem i po sprawdzeniu jak woda spływa po tym wszystkim zauwazyłem że w tym miejscu na zdjęciu stoi woda nie dużo ale stoi i teraz mam pytanie czy u was też w tym miejscu stoi czy ona powinna jakoś spływać

DSC_0231.jpg

---------- Post dopisany at 15:46 ---------- Poprzedni post napisany at 13:04 ----------

ta woda nie zakrywa miejsca gdzie wychodzi linka otwierania maski i w aucie sprawdzałem też sucho a po odjechaniu z myjki i ujechaniu może z 2 km to prawie już nic tam nie ma a pytam się jak jest u was czy ktos by mógł sprawdzić u siebie po myjce jak ma w tym miejscu bo nie wiem czy sie martwić czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiam temat zalewania podlogi od strony pasazera podloga cala mokra masakra zdemontowalem schowek i szukam gdzie zacieka widze jak kapie ale przeszkadza kanal wentylacyjny od nawiewu no i chyba bede musial wyciac pianke wygluszajaca kanaly oczywiscie odepchane i h... wie z kąd to zacieka :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy wyczyściłem odpływy złe nie były ale przy okazji zeszlifowałem rdze z podstawki na aku i trochę z klachy koło odpływów i zamalowałem bitexem i po sprawdzeniu jak woda spływa po tym wszystkim zauwazyłem że w tym miejscu na zdjęciu stoi woda nie dużo ale stoi i teraz mam pytanie czy u was też w tym miejscu stoi czy ona powinna jakoś spływać

http://s14.postimg.org/qj758lqn1/DSC_0231.jpg

---------- Post dopisany at 15:46 ---------- Poprzedni post napisany at 13:04 ----------

ta woda nie zakrywa miejsca gdzie wychodzi linka otwierania maski i w aucie sprawdzałem też sucho a po odjechaniu z myjki i ujechaniu może z 2 km to prawie już nic tam nie ma a pytam się jak jest u was czy ktos by mógł sprawdzić u siebie po myjce jak ma w tym miejscu bo nie wiem czy sie martwić czy nie

Ja u siebie wody w tym miejscu nigdy nie widziałem, musisz się temu przyjrzeć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuję się ktoś może apropo podszybia , gdzie można kupić te śrubki mocujące podszybie w jakiejś przystępnej cenie? Już mi się niestety wyrobiły ;/ Znalazłem śrubki ale jedna za 12 zł , da radę znaleźć to taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuję się ktoś może apropo podszybia , gdzie można kupić te śrubki mocujące podszybie w jakiejś przystępnej cenie? Już mi się niestety wyrobiły ;/ Znalazłem śrubki ale jedna za 12 zł , da radę znaleźć to taniej?

Tanuej chyba nie znajdziesz, ja w aso kupowalem za tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam drugie podszybie na części i za cholere nie widze jak można te śrubki przełożyć:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem w ten sposób

- wyciągamy podszybie z samochodu,

- jeżeli da się jeszcze jakoś zaczepić śrubokręt to przytrzymujemy spinkę od spodu i śrubokrętem w energiczny sposób przekręcamy ją w lewo – górna spinka wyskoczy z zaczepu i będzie można je rozmontować,

- jeżeli spinka jest tak rozwalona że powyższa metoda nie zadziała to musimy od spodu, płaskim śrubokrętem, powoli rozwalać obudowę dolnej spinki – po tej czynności musimy odciąć końcówkę górnej spinki – następnie wybijamy dolną spinkę,

- wkładamy nową dolną spinkę,

- wkładamy nową górną spinkę,

- przytrzymujemy golną spinkę i śrubokrętem krzyżakowym przez górną spinkę energicznym ruchem przekręcamy spinkę w prawo aż złapie zatrzask, tylko to trzeba naprawdę wykonać szybki manewr i energiczny w prawo wtedy wskoczy ładnie bo jak robiłem wolno to nic nie wychodziło

- robimy tak resztę spinek,

- montujemy w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...