Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Czyszczenie odpływów wód podszybia - fotostory


trebor6

Rekomendowane odpowiedzi

adasko19855 najwyżej nie odpalisz auta :polew: możesz smiało odłączyć aku nic sie nie stanie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rowiazałem w inny sposób.Przawdę mówiąc nie wiedziałem o tych miejscach odprowadzenia wody.

Wcisnąłem trochę tą uszczelkę przy przewodach chyba nagrzewnicy i woda spobodnie spływa na dół.(zielona strzałka)

n8wg6a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za foto i instrukcje trebor6 :good:

Jak tylko znajdę chwilę to przeczyszczę te odpływy, zwłaszcza że jesień juz powoli nadchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takze dziekuje za opis :good:, ja jeszcze przeczyscilem droge wody z podszybia od strony kierowcy (tam gdzie wychodzi linka od otwierania maski), bo woda tam stala jak polalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo... Dobry temat! Kilka dni temu patrzyłem w tą przegrodę gdzie jest aku i zauważyłem, że odpada/łuszczy się farba na dole - czyli musi tam stać woda po deszczu czy myciu. :/ Jutro udrożnię odpływy. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takze dziekuje za opis :good:, ja jeszcze przeczyscilem droge wody z podszybia od strony kierowcy (tam gdzie wychodzi linka od otwierania maski), bo woda tam stala jak polalem.

Kolego a gdzie tam masz odplyw? Szukalem dzis i nie znalazlem, wody jest na tyle duzo że nie wyjme tej plastikowej obudowy od ECU bo mi zaleje wnętrze a elektronika mi już świruje i chyba od wilgoci.......Idzie to jakos namacac albo powiedz mi jak to robiles bo mam z tym duzy problem......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

davidoff82 pod tą obudową ECU masz taki kanał (bliżej silnika) który prowadzi wodę w stronę tych słynnych odpływów pod aku, ja nie pomyslalem i zdjalem cala obudowe zeby to przeczyscic a wystarczy tam drut wsadzic przepchnac i przeplukać. Drugi odplyw jest blizej szyby jak sie ECU kończy. Przydało by się jeszcze uszczelke pod ECU czyms przesmarowac bo moze juz byc nieszczelne łączenie. :cool1:

Ts2dnVNi.jpg

1- tą dziure trzeba przepchać :naughty:

2-tam przydałoby sie przepłukać bo też się syf zbiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,jeżeli wszystkie odprowadzenia są sprawdzone i drożne ,to na 97% masz nieszczelną szybę a dokładniej na prawym słupku . najpewniej w samym górnym rogu. trza zdjąc listwę maskującą z zewnątrz napakowac ODPOWIEDNIEGO uszczelniacza lub kleju, miałem dokładnie to samo i pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dobry i prosty artykuł.

Polecam wszystkim przeczyścić jesienią spusty wody i pisaku .

Miałem ostatni taki problem i były zatkane odpływy, a myślałem że jest ok . Jak odkręciłem akumulator i wyciągnąłem ( wcześniej jak ktoś ma alarm i może kluczykiem dołączonym wyłączyć to niech to zrobi bo będzie syrena wyć:) )jego na zewnątrz to ukazał mi się przerażenie :shocked::slina:, tyle wody że mogłem rybki hodować .Po przetkaniu otworów w wysuszeniu wszystkiego już jest OK .

Dodam że zachęciło mnie to sprzątanie bo po myciu na prawej wycieraczce i pod nią było mokro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do czyszczenia samych zapchanych odpływów brudem, to polecam wyciągnąć czarną gumkę (ta okrągła, wychodzi łatwo wystarczy podważyć paznokciem wraz z brudem bez grzebania śrubokrętem), wtedy wszystko wyjmiemy, bez zbędnego spadania brudu niżej.

Tej drugiej gumki bliżej serwo w ogóle nie mam :D

u mnie to wyglądało tak :) na pewno przy obfitych opadach woda się tylko tam sączyła, ale dziwi mnie aż tak mokra podłoga pod dywanikiem pasażera, skoro drugiej gumki nie było, więc woda tamtędy spływała swobodnie, a może to nie wylepczy w pełni mojego problemu, zobaczymy okaże się...

55b1813181524f4d887fca5eb57b7aa5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przeglądając nasze forum często napotykam na wątki dotyczące zalewania po opadach waszych :a4fan: a to dywan od strony kierowcy ,a to dywan od strony pasażera, to że szyby parują itp . Oczywiście mnie również ten problem nie ominął .

Często pytacie gdzie są odpływy jak je wyczyścić. Postaram się przybliżyć temat.

75505920.jpg

-odkręcamy śrubę ( oznaczoną strzałką czerwoną klucz nasadowy 10 )

-odkręcamy pół obrotu w lewo zatrzaski ( oznaczone zółtą strzałką )

Teraz można wyciągnąć plastik podszybia.

43307579.jpg

Widzimy filtr kabinowy

-zdejmujemy rynienkę odprowadzającą o którą często pytacie ( oznaczoną strzałką zółtą ) ,

wysuwamy ją do siebie gdyż posiada zaczepy (oznaczone strzałkami kolorem zielonym ) 71003991.jpg

-wyciągamy filtr kabinowy (zakładamy nowy groszowe sprawy ok 15 zł)

- następnie wykręciłem akumulator śruby ( oznaczone strzałkami czerwonymi klucz 10 ) oraz śrubę ( oznaczoną niebieską strzałką klucz 13 )

-następnie powyciągałem wszystkie skarby (liście itp.)z wiatraka ( strzałka czerwona )

99556947.jpg

-przemyłem wszystko płynem z alkoholem :good:

74463816.jpg

-odkręcamy podstawę akumulatora śruby (oznaczone strzałkami czerwonymi klucz 13 )

60628963.jpg

51055968.jpg

Widzimy pierwszy z 2 odpływów oznaczony ( czerwoną ) strzałką ja akurat wywaliłem tą gumę która jest pewnie u was.

73109661.jpg

A teraz drugi odpływ (czerwona strzałka ) jest za pompą wspomagania (zółta strzałka ) czyścimy.

87780422.jpg

Ja postanowiłem wyczyścić również drugą stronę koło STEROWNIKA a właściwie za nim ,co się okazało niedaremnie.

-odkręcamy ramiona wycieraczek (zółte strzałki klucz 14)

Nie wyciągałem ECU ,użyłem kleju sylikonowego do klejarki do przepychania skarbów a było ich tam z kilogram , trzy porządne kupki.

83244437.jpg

Myślę że troszkę pomogłem . Jest to mój pierwszy temat jeśli macie jakieś uwagi piszcie . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zimie przydałoby się i u mnie takie czyszczenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki trebor6..a zastanawilem sie dlaczego tam woda stoi..dobrze ze wymienialem plyn chlodzacy to zajrzalem do odpowietrznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...