Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LPG do TFSI


kijanek17

Rekomendowane odpowiedzi

Skomplikowany tak samo jak TDI, a może nawet mniej, bo jednak ciśnienia i obciążenia inne. Oczywiście w B8 dochodzi jeszcze problem samej trwałości układu korbowego (problem spalania oleju) ale podobno przy zasilaniu pośrednim traci on na znaczeniu z uwagi na braku i/lub ograniczenie omywania ścianek paliwem - ile w tym prawdy nie wiem.

Moim zdaniem nie ma w tym nic złego o ile działa to tak, że jako kierowca się tego nie odczuje w szarpaniu itp. (co przecież nawet w MPI się zdarza!).

Co do awaryjności: zakładasz od razu, jak typowy "Janusz" (bez urazy!), że jak jest LPG to się zaraz spier***i. Ja przecież nie mówię o instalacji za psie pieniądze na chińskich gratach zakładanej na drutach. Jeśli montaż jest profesjonalny i dobrze wystrojony to ma prawo to działać nie mniej awaryjnie niż seryjny układ. Poza tym układu bezpośredniego wtrysku LPG sprawiają więcej problemów niż układy mieszane co przy większej cenie, w mojej ocenie, je totalnie przekreśla.

Jak dla mnie obecnie silniki benzynowe to nieco uproszczone diesle. Jeszcze nie mają DPF'a, ciśnienia wtrysku trochę niższe, wtryskiwacze nieco tańsze i prostsze, turbiny bez zmiennej geometrii (jeszcze) ale mają np.: zmienne fazy rozrządu czy problem z nagarem (jak zresztą wszystkie diesle z EGR).

Druga prawda jest taka, że ten 2.0@211HP wcale nie pali tak dużo i przy małych przebiegach zupełnie się nie opłaca go gazować (wiem, bo mam po sąsiedzku A5 2.0q).

Edytowane przez radekrp90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładam, że się zepsuje.

Twierdzę przede wszystkim, że przy kalkulacji opłacalności trzeba wziąć pod uwagę trochę więcej niż same oszczędności przy dystrybutorze :)

Sam silnik jest dosyć skomplikowany, dodanie do niego instalacji to zawsze powiększenie ryzyka awarii.

I żeby nie było, nie jestem przeciwnikiem LPG. Jak za 4k można by zamontować porządną, bezawaryjną instalację do pracy tylko na LPG to będzie to miało sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam silnik jest dosyć skomplikowany, dodanie do niego instalacji to zawsze powiększenie ryzyka awarii.

Dlaczego skomplikowany? Pod względem instalacji, to jest jednak prosta jednostka. Różni się zasilaniem. Nawet nie turbem, bo turbo gazuje się od dawna, i nie jest to żaden problem (nawet powyżej 250KM)

Ryzyko takie same jak w każdym silniku na wtrysku sekwencyjnym pośrednim. Od wszystkiego masz diagnostykę. Auto da się zabić i bez LPG :)

Osobiście uważam, że przerabianie pompy wysokiego ciśnienia, do zasilania ciekłym wtryskiem gazu, również niesie ryzyko.

Co do Diesla. Nikt mi nie powie, że są bezawaryjne. Wystarczy zaznajomić się z filtrem DPF, i tym jak szybko potrafi się zapchać/przypchać. Nie mówiąc już o CR, których regeneracja jest wątpliwa i droga. Na właściwości samego paliwa nie będę wchodził. Dolewka depresatora do baku na zimę też kosztuje ;) A jeśli chcemy wchodzić w koszta filtrów do LPG, które są za grosze, a wymiana banalna samemu pod domem, weźmy pod uwagę umieralność akumulatorów w dieslu.

Druga prawda jest taka, że ten 2.0@211HP wcale nie pali tak dużo i przy małych przebiegach zupełnie się nie opłaca go gazować (wiem, bo mam po sąsiedzku A5 2.0q).

Nie mogę się zgodzić. Czy palisz 7, czy 17, odejmij sobie 2-3L na dotrysk, i przelicz, że na pozostałej ilości paliwa oszczędzasz.

Jestem w stanie się zgodzić, jeśli ktoś mówi o małych przebiegach, typu 2-3km/pół dnia. Gaz nie zdąży dobrze popracować, a już gasisz silnik. Tutaj można ogólnie wchodzić w opłacalność posiadania auta.

Oczywiście w B8 dochodzi jeszcze problem samej trwałości układu korbowego (problem spalania oleju) ale podobno przy zasilaniu pośrednim traci on na znaczeniu z uwagi na braku i/lub ograniczenie omywania ścianek paliwem - ile w tym prawdy nie wiem.

Przepraszam bardzo ale bzdura. Jeśli ktoś widział na własne oczy pierścienie olejowe tego silnika, to omywanie ścianek, nie ma nic do rzeczy. Te pierścienie w 80% aut (które mają problem), są praktycznie zapieczone.

Tylko ten fakt, można uznać, za nieopłacalność kupowania B8 ;) Dlaczego ? Bo naprawa w ASO kosztuje >10kPLN, a naprawa za ok 5k PLN jest jak ten gaz z dotryskiem - ryzykowna, bo ktoś ingeruje w fabrykę (frezuje tłoki).

A ja mam z przefrezowanymi tłokami, z LPG z dotryskiem i śmigam, i jestem zadowolony. Oleju nie dolewam, paliwka bardzo mało, a gaz tankuję do oporu. Regularnie robię 2-3kkm.

Nie zamierzam na siłę przekonywać nikogo, ale błagam nie krytykujmy ludzi za zakładanie gazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O omywaniu ścianek gdzieś mi się "obiło" na innym forum - ja osobiście silnika od środka nie widziałem, a auto "po sąsiedzku" jest po naprawie w ASO (tak było kupione, faktura czy tam kopia decyzji na partycypację w kosztach ~20 tyś PLN).

O małych przebiegach mam na myśli takie jak właśnie robi w/w auto - 10.000-15.000 km i głównie krótkie odcinki gdzie najlepiej byłoby zakładać instalację typu LPdi ale znów jej cena póki co jest wysoka, a bywają niestety mocno awaryjne - dużo bardziej niż "proteza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lpdi jest już prawie dekadę na rynku ale o taniosci nie słychać... Nie rozumiem tez problemu technicznego. Przeciez nawet inna pompa HP + inne wtryski nie powinny kosztować aż takich pieniędzy jake wołają za te instalki. Gdzieś czytałem że problem jest w patentach. Nie domyślam sie nawet w jakich. Sposób działania lpdi jest prostszy jak w MPI z nawiercaniem kolektora i dodatkowymi wtryskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vialle to bankrut - tyle były warte ich patenty. Obecnie wiele firm "czeka" na dobry moment z wypuszczeniem swoich instalacji ale właśnie owe patenty nie pozwalają się wybić. Swoje produkty oparte na indywidualnych projektach (choć głównie rozchodzi się o zawory mieszające, bo to one stanowią największy problem) ma tylko iCOM, Vialle i Prins - czyli można powiedzieć potentaci.

Sam wtrysk jest prosty ale są też problemy:

- konieczność utrzymania wyższego ciśnienia w szynie paliwowej niż na PB (czas wtrysku się nie zmienia więc jakoś trzeba wyrównać dawkę energetyczną)

- inny czas spalania i odparowania (to ważne dla równomierności pracy i ewentualnego uwarstwiania mieszanki)

- gorsza smarność LPG

- możliwe problemy z utratą szczelności większe niż w PB

- możliwość cofania się LPG do zbiornika PB podczas przełączania paliw

Okazuje się więc, że proteza, choć trudna w strojeniu, wcale nie jest taka zła tym bardziej, że jest średnio 1,5-2 razy tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Chłopaki! Szukam konkretnych informacji co do montażu i funkcjonowania LPG z silnikiem TFSI. Przejrzałam wątek i nie znalazłam sprawdzonych informacji, takich jakich bym oczekiwała. A chcę zamontować gaz do mojej A4, z tym, że różne mity krążą w związku z  TFSI a LPG. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja mam STAG 400 DPI od ok. 20 tyś km w 1.8 TFSI CDHB 160 KM. Pisz co chcesz wiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt montażu? Jakie realne spalanie LPG i benzyny?

Jaka pojemność zbiornika? Co z akumulatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piter85 napisał:

Cześć,

Ja mam STAG 400 DPI od ok. 20 tyś km w 1.8 TFSI CDHB 160 KM. Pisz co chcesz wiedzieć. 

@piter85 W EGP zakładałeś?

Edytowane przez Buba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie można looknac tutaj: http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/84547

Generalnie 2.0-2.8 benzyny. Trzyma się głównie ok 2.6. Gazu to tak jak pod tym linkiem.

Instalacja kosztowała chyba 3500, już dokładnie nie pamiętam, ale mogę to sprawdzić wieczorem. Niestety jej strojenie trwało dosyć długo aby uniknąć check engine, oraz wysokiego spalania benzyny. Palił ok 4-5 na początku.
Akumulator w lewym schowku, przenosiłem sobie sam. Butla mieści ok. 35l gazu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, piter85 napisał:

Spalanie można looknac tutaj: http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/84547

Generalnie 2.0-2.8 benzyny. Trzyma się głównie ok 2.6. Gazu to tak jak pod tym linkiem.

Instalacja kosztowała chyba 3500, już dokładnie nie pamiętam, ale mogę to sprawdzić wieczorem. Niestety jej strojenie trwało dosyć długo aby uniknąć check engine, oraz wysokiego spalania benzyny. Palił ok 4-5 na początku.
Akumulator w lewym schowku, przenosiłem sobie sam. Butla mieści ok. 35l gazu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

całkiem przyzwoite masz spalanie i nawet TFSI mnie to zainteresowało :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam można zobaczyć wyższe spalanie benzyny ale nie zawsze zdążę zatankować gaz i połatane trochę na samej Pb więc wychodzi wyższe na 100km. Realnie te ostatnie tysiące wychodzi 2,6. Lekko nie jeżdżę. Najmocniej też nie. Normalna dynamiczna jazda co by prawka nie zabrali i Warszawskie korki codziennie. Konfiguracja instalki zajęła zakładowi długo. Dokończyłem ja z producentem instalacji. Akumulator przeniesiony bez cięcia kabli. Są wystarczająco długie aby je przeciągnąć.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piter85 napisał:

Tam można zobaczyć wyższe spalanie benzyny ale nie zawsze zdążę zatankować gaz i połatane trochę na samej Pb więc wychodzi wyższe na 100km. Realnie te ostatnie tysiące wychodzi 2,6. Lekko nie jeżdżę. Najmocniej też nie. Normalna dynamiczna jazda co by prawka nie zabrali i Warszawskie korki codziennie. Konfiguracja instalki zajęła zakładowi długo. Dokończyłem ja z producentem instalacji. Akumulator przeniesiony bez cięcia kabli. Są wystarczająco długie aby je przeciągnąć.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

dobra robota, a jak z osprzętem silnika? chodzi mi o wtryski, dolewasz jakiś uszlachetniacz do wtrysków?oleju ubywa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mi uszlachetniacze? W zasadzie auto cały czas jeździ na LPG i Pb, a więc wtryski pracują. Nie zauważam żadnych negatywnych skutków posiadania LPG. Podczas jazdy na samej Pb, jest wszystko OK. Oleju nie ubywa bo to silnik po naprawie (pierścienie, głowica, turbo :) ). No chyba ze 300ml przez 16000km, można nazwać ubytkiem w "kochanych" TFSI. Więcej spalał mi 1.6 8v BSE :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Buba napisał:

@piter85 W EGP zakładałeś?

Zakładałem na Al Krakowskiej u Jacka Karasińskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2017 o 12:36, piter85 napisał:

Cześć,

Ja mam STAG 400 DPI od ok. 20 tyś km w 1.8 TFSI CDHB 160 KM. Pisz co chcesz wiedzieć. 

Dlaczego ta instalacja? Co Cię przekonało? Jak długo jedziesz na jednym zbiorniku? Jak wygląda serwis? Przeglądy?

23 godziny temu, Buba napisał:

@piter85 W EGP zakładałeś?

Poproszę więcej informacji o tym miejscu!

22 godziny temu, piter85 napisał:

Spalanie można looknac tutaj: http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/84547

Generalnie 2.0-2.8 benzyny. Trzyma się głównie ok 2.6. Gazu to tak jak pod tym linkiem.

Instalacja kosztowała chyba 3500, już dokładnie nie pamiętam, ale mogę to sprawdzić wieczorem. Niestety jej strojenie trwało dosyć długo aby uniknąć check engine, oraz wysokiego spalania benzyny. Palił ok 4-5 na początku.
Akumulator w lewym schowku, przenosiłem sobie sam. Butla mieści ok. 35l gazu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Będę wdzięczna jak wrzucisz informacje o kosztach. Jakbyś dal więcej informacji o zakładzie w którym monowałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, karammba napisał:

Dlaczego ta instalacja? Co Cię przekonało? Jak długo jedziesz na jednym zbiorniku? Jak wygląda serwis? Przeglądy?

Na stagach jeżdzę już prawie 10 lat - po montażu sam je sobie serwisuję i reguluję - dlatego. Chodzi o dostępność oprogramowania, dokumentacji, wsparcia itd itp. 

Jeden zbiornik to ok 350km (33-35l).  Serwis to standardowa wymiana dwóch filtrów (faza ciekła i lotna - ok 50zł), przegląd czasów wtrysków, korekt STFT/LTFT, błędów, etc. Tutaj nie ma map i nachyleń jak w sekwencji.  Ta instalacja nie różni się w budowie niczym od standardowej sekwencji. Dysze są wkręcone w kolektor ssący, wtryski tak jak w sekwencji, komputer, zbiornik bez jakichkolwiek pomp. Reduktor standardowy, dostosowany do ilości KM. Jedyną różnicą jest oprogramowanie sterownika, które dotryskuje paliwo.
Auto rozgrzewa się na benzynie, a po przełączeniu na gaz pracuje na gazie i benzynie jednocześnie, w opisanych ilościach.

48 minut temu, karammba napisał:

Poproszę więcej informacji o tym miejscu!

Tam staga nie chcieli mi zamontować. Minimum wychodzilo ok 5500zł. Optymalnie ok 10000zł

49 minut temu, karammba napisał:

Będę wdzięczna jak wrzucisz informacje o kosztach. Jakbyś dal więcej informacji o zakładzie w którym monowałeś

Montaż instalacji z wlewem pod klapką - 3600zł. http://www.autonagaz.waw.pl/

Regulacja jest w cenie montażu, ale niestety wiąże się z przejechaniem ok 40km przy każdej próbie regulacji.

Na chwilę obecną proponuję zapoznać się z nowym produktem. Stag 500 DIS. Niedawno prezentowany na targach. Jazda tylko na gazie jak obiecuje producent. Nie wypowiadam się, bo nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, piter85 napisał:

Na stagach jeżdzę już prawie 10 lat - po montażu sam je sobie serwisuję i reguluję - dlatego. Chodzi o dostępność oprogramowania, dokumentacji, wsparcia itd itp. 

Jeden zbiornik to ok 350km (33-35l).  Serwis to standardowa wymiana dwóch filtrów (faza ciekła i lotna - ok 50zł), przegląd czasów wtrysków, korekt STFT/LTFT, błędów, etc. Tutaj nie ma map i nachyleń jak w sekwencji.  Ta instalacja nie różni się w budowie niczym od standardowej sekwencji. Dysze są wkręcone w kolektor ssący, wtryski tak jak w sekwencji, komputer, zbiornik bez jakichkolwiek pomp. Reduktor standardowy, dostosowany do ilości KM. Jedyną różnicą jest oprogramowanie sterownika, które dotryskuje paliwo.
Auto rozgrzewa się na benzynie, a po przełączeniu na gaz pracuje na gazie i benzynie jednocześnie, w opisanych ilościach.

Tam staga nie chcieli mi zamontować. Minimum wychodzilo ok 5500zł. Optymalnie ok 10000zł

Montaż instalacji z wlewem pod klapką - 3600zł. http://www.autonagaz.waw.pl/

Regulacja jest w cenie montażu, ale niestety wiąże się z przejechaniem ok 40km przy każdej próbie regulacji.

Na chwilę obecną proponuję zapoznać się z nowym produktem. Stag 500 DIS. Niedawno prezentowany na targach. Jazda tylko na gazie jak obiecuje producent. Nie wypowiadam się, bo nie znam.

też już to czytałem i słyszałem o 500DIS, w chwili obecnej stag dąży do ogarnięcia silników tfsi itp,

myślę, że dokonałeś dobrego wyboru i ludzie teraz beda przychylniej podchodzić do tego silników z bezpośrednim wtryskiem

życzę bezawaryjnej jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, piter85 napisał:

Na stagach jeżdzę już prawie 10 lat - po montażu sam je sobie serwisuję i reguluję - dlatego. Chodzi o dostępność oprogramowania, dokumentacji, wsparcia itd itp.

Jeden zbiornik to ok 350km (33-35l).  Serwis to standardowa wymiana dwóch filtrów (faza ciekła i lotna - ok 50zł), przegląd czasów wtrysków, korekt STFT/LTFT, błędów, etc. Tutaj nie ma map i nachyleń jak w sekwencji.  Ta instalacja nie różni się w budowie niczym od standardowej sekwencji. Dysze są wkręcone w kolektor ssący, wtryski tak jak w sekwencji, komputer, zbiornik bez jakichkolwiek pomp. Reduktor standardowy, dostosowany do ilości KM. Jedyną różnicą jest oprogramowanie sterownika, które dotryskuje paliwo.
Auto rozgrzewa się na benzynie, a po przełączeniu na gaz pracuje na gazie i benzynie jednocześnie, w opisanych ilościach.

Tam staga nie chcieli mi zamontować. Minimum wychodzilo ok 5500zł. Optymalnie ok 10000zł

Montaż instalacji z wlewem pod klapką - 3600zł. http://www.autonagaz.waw.pl/

Regulacja jest w cenie montażu, ale niestety wiąże się z przejechaniem ok 40km przy każdej próbie regulacji.

Na chwilę obecną proponuję zapoznać się z nowym produktem. Stag 500 DIS. Niedawno prezentowany na targach. Jazda tylko na gazie jak obiecuje producent. Nie wypowiadam się, bo nie znam.

Czyli STAG od zawsze, czy masz doświadczenie też z innymi instalacjami? Masz swój zakład/warsztat? Auto przełącza się na gaz w trybie auto czy musisz zrobić to ręcznie? Dlaczego tam nie zrobiłeś montażu, tylko przez cenę? Z ciekawości poczytałam i ludzie sobie chwalą.  No i przepraszam za ciągłe pytania, ale chciałabymwiedzieć jak najwięcej, żeby później sie nie zaskoczyć

21 godzin temu, lukirks83 napisał:

też już to czytałem i słyszałem o 500DIS, w chwili obecnej stag dąży do ogarnięcia silników tfsi itp,

myślę, że dokonałeś dobrego wyboru i ludzie teraz beda przychylniej podchodzić do tego silników z bezpośrednim wtryskiem

życzę bezawaryjnej jazdy :)

A Ty co byś polecił z dostępnych instalacji? Może polecisz jakiś warsztat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...