Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AGB] A4/S4 Prosie stajl :) zderzak RS4 , 19" RH, bi-xenon , gwint h&r itp


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

1093837_449773705137282_1265526164_o.jpg

No wiec :)

Dla tych co jeszcze nie wiedza autko bylo z silnikiem 1,8T po dosc znacznych modach . Pompowane bylo 1,5 bara czas 0-200 ~ 21-22 sekund. Mialo sprezarke k16/24 , zrobiony wydech 2,5" , wieksze wtryskiwacze , duzy FMIC , wzmocniony docisk.

Zamiast grzebac bardziej w tym 1,8T (kute korby, tloki , wieksze turbo --> wiekszy lag ) zdecydowalem sie na swapa na 2,7T. Po samym sofcie bedzie wiecej niz bylo a do tego swap nie dosc ze mnie nic nie kosztowal to udalo sie zarobic na nim :)

Kupilem dawce rozbite S4 w fajnym stanie i przelozylem doslownie wszystko z rozbitka do mojej.

Temat jest dlugi i mozna czytac jak sie komus nudzi :) Sa tam zawarte w sumie wszystkie info odkad je mam oraz w linku nizej zaraz po zakupie w sierpniu 2007 :

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_aeb_moje_niemrawe_malenstwo_kilka_nowszych_fot_str_1_d-t15389.0.html

Takze troche juz ze mna przeszla łachudra :wink4: Nie udalo sie zrobic jej jak na razie sensownej sesji w setupie na ten sezon :)

Modyfikacje mechaniczne silnika:

1,8T :

-Kapitalny remont silnika

-sprezarka k16/24 + kolektor pod nia

-wtryskiwacze bosch green giants

-homemade big fmic ;) --> http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t63127.0.html

-uklad wydechowy z kwasowki 2,5" na dwoch przelotowych tlumikach

-wzmocniony docisk sprzegla

-zmodyfikowany uklad dolotowy : homemade inlet pipe + stozek gabkowy ITG

-zawor DV mocniejszy od TT

Tak smigalo :

2,7T :

Jak na razie praktycznie seria 265 ps / 400 nm .

-odetkany lekko wydech : wybite precaty czyli zrobil sie ladny DP 3" ;) duze katy wywalone i zastapione rurkami , dalej uklad pozostaly z 1,8T czyli rura 2,5" na dwoch przelotowych + dwie seryje koncowki ze zwyklego tlumika :)

-dolot filtr stozkowy gabkowy ITG

Mechaniczne inne :

-zawieszenie gwintowane H&R

-hamulce z przodu 345 mm z zaciskami 6-cio tloczkowymi z Porsche Cayenne

-fabryczna rozporka/wzmocnienie kielichow gornych na mocowaniach z A6 :)

Modyfikacje wizualne :)

Byle tego troche :) W aucie byly dwa zestawy lamp bixenon , 4 rozne grille , zderzak S4 i RS4 , tylni po drugim lifcie i S4 , lampy po drugim lifcie oraz ledy , progi pomysl wlasny na plastikach od omegi B ;) Tylnia klapa byla wygladzona przedlift teraz siedzi poliftowa.Ciemne szyby , we wnetrzu bylo kilka roznych licznikow :) Polift , S4 polift S4 zwykly ...Kilka rodzaji skor , zwykle , kubly rozne kolory :)

Konkretnie na ta chwile :

Nadwozie :

-przednie lampy 2-gi lift z wmontowana soczewka bixenon + malowanie na czarny mat , ksenony 8000k + postojowki biale led

-tylnie lampy LED ala 2-gi lift

-tylnia klapa 2-gi lift z usunietym zamkiem, rejestracja podswietlana bialymi led

-tylni zderzak S4 przedlift

-grill przedni RS4 z czarna matowa ramka

-zderzak przedni ORI RS4 dopasowany pod A4

-progi omega B , skrocone i dopasowane pod A4

-przyciemnione szyby

-felgi 19" RH Ah Turbo do porsche , rozstaw 5x130 --> dystanse zmieniajace rozstaw ;) Szerokosc 8,5 " opony 225/35R19. Na felgach ori kapsle i wentylki od porsche - taki detal :)

-koncowki tlumika 2x seryjna wypolerowana koncowka z 1,6 - 1,8 ;)

Wnetrze :

-Licznik S4

-kierownica S4

-elektryczne , bezowe fotele Recaro + podlokietnik

-3 dodatkowe wskazniki w nawiewie

-tunel srodkowy 2-gi lift na radio dwa din :)

-ciemna podsufitka ala welur/alcantara nie wiem co to tapicer nakleil :) wszystkie czarne plastiki z S4

Audio :

- Pioneer F900BT z navi

- wzmacniacz pod przednie ( na razie seryjne) glosniki RF Power 300 ... 300 W RMS :) Swietny stary i udany wzmacniacz :)

- pod suby : Vibe blackbox bass 5 1500RMS :)

- suby : 2x 15" Mutant mt1507xxx :) Wala jak zle :) Obudowa cos kolo 100 litrow niecalych na glosnik , strojenie na 35 hz, wynik uzyskany w zeszlycm roku na slabszym wzmaku ( jbl 1201.1 ) to 141,6 db przy 42 hz :) Ten szarpie je zdecydowanie mocniej :)

-aku w bagazniku , grube kable ( przeszlo 50mm )

-podwojnie wygluszona tylnia klapa

Filmik na JBL :

Na vibe jeszcze nie nagrywalem nic :)

Poprzedni setup audio :

Generalnie preferuje cisnienie a nie jakosc :)

SWAP na 2,7T AGB :

78331888.th.jpg

75402435.th.jpg

90801920.th.jpg

54594848.th.jpg

72093888.th.jpg

98403520.th.jpg

43471274.th.jpg

Gada :)

Plany:

-Progi S4 SĄ

-halogeny w koncu kupic :)

-kilka zaprawek i polerka calego auta

-tylnie heble 300mm SĄ

-kilka poprawek w srodku : ramka na radyjko , listwy ogarnac , skonczyc panele drzwiowe pod 2x16cm + wstegi na szerokie i wysokie pasmo fostexa bo czekaja i sie kurza :)

-zamontowac FMIC ( lezy i czeka ) JEST

- soft 300/500 ;) Tymczasowo na wakacje :) Potem w miare mozliwosci $ 400 + JEST (soft :P )

-wydech zmieniam : bedzie twin 2,25" na 4 maluch tlumikach (albo dwoch :P ) :) JEST

Tak wyglada teraz :

71182266.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

50600820.th.jpg

38677331.th.jpg

Tak rok temu :

36693042.th.jpg

68277590.th.jpg

Tak dwa lata temu :

53993313.th.jpg

83538157.th.jpg

33198828.th.jpg

Tak 3 lata temu ( swiezo po zakupie ;) )

96203348.th.jpg

77394275.th.jpg

No i foto zbierane :

52456864.th.jpg

30498151.th.jpg

77892304.th.jpg

83068421.th.jpg

66793273.th.jpg

28204171.th.jpg

82856978.th.jpg

28729575.th.jpg

73712115.th.jpg

60742524.th.jpg

60132449.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak na autko do latania po wsi to..... koksik, :th: jakiś wykres mocy masz??? Aż się boje zapytać ,co za progi chcesz wsadzić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke sie nameczyles i efekcik jest ladny!tak jak mowisz sciema ale z deka :wink4: a powiedz ile kapitalka cie wyniosla???pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jedna z ładniejszych B5 :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Quattro problem z hamownią... Pozatym mieszkam po 160 km do najblizszej hamowni w warszawie czy KRK z 4x4. I nigdy mi jakos nie moze wyjsc :) Ale zamiata zdrowo ;) Jak turbina zacznie pompowac :)

Progi od bmw M3 ;):polew: Szpoko szpoko ;) powinny sie spodobac :)

Kapitalka hmmm... jakies 2500 zl ? Nie oszczedzalem ale i wiekszosc sam robiłem ;)

Cuber dzieki :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progi od bmw M3 Szpoko szpoko powinny sie spodobac

Dalej się obawiam , czemu nie celujesz od s4? Ładnie by się komponowały z całością , bez zbędnej rzeźby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te juz mam ;) Tez będą sie ładnie kompnowaly :) Będą oryginalniejsze :) Tylko musi mnie złapac wena zeby je dopasowac :) Ps : nie są z laminatu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem więcej. Ta lalunia jest w TOP 5 klubowych autek B5 :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono naprawdę jedna z ładniejszych ( troszke mi moją byłą przypomina :wink4: ) ale wykresik bym chetnie zobaczył - pomyśl jeszcze nad grilem S4 - pozatym kozak :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile masz gleby ok. na tych fotkach ?

jaki jest koszt gwintu h&R ? jak mozesz odp na priv

bo za***iście lezy na ziemi :th:

ps. chcesz sprzedac progi od s4 ? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosb :th: śliczności , naprawde. moim zdaniem jedyny minus to drzewno , ale poza tym to :th: jaka gleba ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, no gratuluje, auto jak ta lala :hi: szacuneczek. Kolor zajefajny. Najbardziej podobaja mi sie foteliki, szkoda ze biale (kremowe) :( Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyślij foty do Sokolnha bo On coś z kalendarzem będzie rzeźbił-pięknie to dziadostwo wygląda... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypasiona ta Twoja B5 - taką bryczka to mozesz spokojnie zapuscic sie nawet do miasta :polew:

Super kolorek, fajnie obniżony, a i felgi daja rady;) w srodku wypasik, a ta biała skóra tez robi niezły efekt :th: no i przede wszystkim :quattro: - w sam raz na wiejskie bezdroża :polew:

Tylko pogratulować :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że będziesz zmieniać lampy na poliftowe? Jakby co to może te obecne wraz z kierunkami ja bym od Ciebie łyknął. Daj znać na priv. (nie spieszy mi się).

A lalunia ogólnie bardzo ładna, dobre koło i zawias robią swoje, ciekaw jestem tylko jak na wiejskich drogach z komfortem, bo u mnie w mieście na seryjnym coraz trudniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi laleczke schwaliliscie :embarrassed:

Poziek cholercia ty to chyba wiesz co mówisz ;) Dzieki :)

miron78 z tym wykresikiem to pewnie kiedys dam rade :) Ja sie nia nie scigam jako tako ze 1/4 czy cos : ona ma słuzyc do przycierania niektórym cwaniakom nosa na swiatłach i frajdy z jazdy ;) A pozatym kazdy wie ze są mocniejsze auta :) Co do grilla S4 - jesli juz to RS4 (S4 jest dosc "kanciasty" i wdg mnie postarza autko - dlatego zalozyłem poliftowy zeby odmłodniała :) )

Nowak_zg odpisze Ci wszystko na PW wieczorkiem albo rano ok ? Te całe wrazenia itp ;)

msc79 no to drewno wzbudza we mnie tez mieszane uczucia : niby pasuje do jasnej skóry i nadaje elegancji ale z drugiej strony jest zrobione autko wizualnie dosc agresywnie ;) Mienia sie ktos na te alu ? :D Ewentualnie mysle jeszcze pomalowac drewienko na czarny mat albo wysoko polerowany czarny ;) Ktos moze dysponuje fotami z takim wnetrzem ?

jocker01 tutaj to akurat kwesia gustu :) A za kremową przemawia : jej oryginalnosc i kontrastowanie z ciemnym lakierem :) Jasna skóra to dosc ciezki temat : czarnych jest duuuzo i jasna wdg mnie lepiej pasuje do ciemnego autka :)

Przemo 78 myslałem ze takie mam dopóki nie załozyłem tego zawiasu :naughty: Ogólnie nikt przy zdrowych zmysłach nie jezdziłby tym na codzien przy naszym stanie dróg :) dobrze ze ja to autko traktuje lepiej niz swoja dzewczyne i mało je docieram :polew:

Iverson byłoby miło jakby mi sie lala załapała :) Planuje sobie zrobic kilka fotek z jakąś niewiastą :D Jest gdzies moze na forum wątek podobny do Piekna i Vectra na VKP ? Wiece zdjecia naszych "laleczek" w parach :polew:

lkowol no na miasto sie czasami wypuszcze w nocy zeby wstydu nie było :wink4::tongue4:

mroova81 komfort ? Co to takiego ? :decayed: no cóz : albo wygląd albo wygoda :) Wybrałem pierwsze :decayed: co do lamp odpisze ci na PW .

Dzieki wogóle panowie za ciepłe słowka :) zmobilizowalo mnie to do dalszej zabawy z laleczką :)

Tak z rzeczy których nie widac na foto : mam zegarki zrobione na biało (jocker01 ty wiesz ;) ) , spzet audio wdg mnie niezly (wiadomo ze to nie audiofilskie ale ... ) . Audiczka ma prawie pełne wyposazenie : klimatronik , elektryka 4 furtek , centralny , skóra , fis , spryski itd itp... Pamietajmy ze to lala z 95 roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne B5, jedno z ladniejszych na tym forum.

Ja bym poszedl w eliminacje chromow i wrzucil ladnego czarnego grilla od RSa (bez chromowanej obwodki, ale z chromowanym logo Audi) + zespolone czarne lampy... byle nie ringi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EE no do latania po wsi to ona się nadaje :decayed:

Cycu poka bagażnik! Zrobiłeś go wkońcu tak jak należy :polew:

Nowe fele ładne choć te starsze brzydkie nie były :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...