Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co się stanie gdy się w terminie nie zapłaci mandatu?


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

Po 2-3 miesiącach pojawi się komornik i zgarnie jakieś 20zł więcej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pewnym czasie (zalezy od ilosci ich zajec - od 3 do 6 misiecy) dostaniesz wezwanie du US do komornika , zapalcisz mandat + odsetki (około 2zł za pol roku spóźnienia )

jutro tez mam wezwanie do US za mandaty to podam szczegoły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
po pewnym czasie (zalezy od ilosci ich zajec - od 3 do 6 misiecy) dostaniesz wezwanie du US do komornika , zapalcisz mandat + odsetki (około 2zł za pol roku spóźnienia )

jutro tez mam wezwanie do US za mandaty to podam szczegoły

ok to czekam na info jak to funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jeśli masz jakiś zwrot nadpłaconego podatku to sobie z tego odliczą mandat + jakieś śmieszne odsetki :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak inni pisza, ze zawita do Ciebie komornik. Jesli nie zaplacisz komornikowi i on nie da sprawy do sadu to po jakims czasie moze znowu przyisc. Jesli nic na siebie nie masz i nie pracujesz niby nic nie zrobi.

Jesli jednak sprawa trafi do sadu, kaza Ci odrobic na rzecz miasta iles godzin.

Ja najdluzej nie placilem chyba 2 lata ale jak sie dowiedzialem, ze moge dostac wezwanie na sprawe to zaplacilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ostatnio koledze z pracy po roku potracili z pensji za mandacik takze nie ma co trzeba placic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wczesniej dostaniesz pismo ze wyplaty w tym miesiacu nie bedzie :wink: takze w szoku nie bedziesz :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wczesniej dostaniesz pismo ze wyplaty w tym miesiacu nie bedzie :wink: takze w szoku nie bedziesz :shock:

Szoku nie będzie i kaski nie będzie.

Potwierdzam wsio co koledzy powyżej opisali - przetestowane (niestety w wiekszości na sobie :???: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najnowsze informacja poparte własnym doświadczeniem :twisted:

avizo w skrzynce :arrow: zasuwam na poczte i odbieram list miłosny z US :arrow: otwieram i czytam ze komornik siadl mi na konto :arrow: tego samego dnia gnojki zabrali mi z kąta 454zł (400zł za mandaty + 54 koszty egzekucyjne)

jeden mandat byl z kwiernia (200zł) i drugi z lutego (200zł)

nie było wcześniej ani jednego powiadomieni/zaproszenia do US jak to mialem kiedys

gnojki siedli od razu na konto :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jakim prawem bank mogl udzielic info o Twoim koncie :?:

Czy to przypadkiem nie jest bezprawne :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jakim prawem bank mogl udzielic info o Twoim koncie :?:

Czy to przypadkiem nie jest bezprawne :?:

a nie zapłacenie mandatów to nie bezprawie ? ;)

To jest ustawa o postępowaniu egzekucyjnym, może znajdę jakieś szczególy

http://www.salamandra.org.pl/prawo/u_postepowanie_wykroczenia.html

rozdział 17

i jeszcze

Niezapłacony mandat staje się zobowiązaniem finansowym wobec budżetu państwa, a egzekucje takich zobowiązań pozostają w kompetencjach urzędów skarbowych właściwych w odniesieniu do miejsca zamieszkania delikwenta. Zgodnie z obowiązującym prawem, zobowiązania podatnika wobec budżetu państwa mają najwyższy priorytet w egzekucji, podobnie jak np. zaległe składki na ZUS, VAT oraz mają pierwszeństwo w egzekucji przed innymi wierzytelnościami (np. na skutek powództwa cywilnego i prawomocnego wyroku sądowego). W związku z tym urząd skarbowy ma pełne prawo zajęcia środków finansowych podatnika (zablokowanie konta w banku, zajęcie mienia itp.). Najłatwiej dla urzędu skarbowego zająć środki będące w dyspozycji tego urzędu - tzn. np. nadpłata podatku dochowego - z czego urzędy skwapliwie korzystają. Czynią to jednak jak najbardziej zgodnie zgodnie z prawem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku US znał moj nr konta bo zwracali mi na nie nadplate podatku

ale nawet jak nie znaja to tzw. organy egzekucyjne mogą wystosowac do banku list z prośbą o informachje o tym czy Kowalski ma u nich konto

i banki udzielają bez problemu takich informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdeniu to ładnie Cię pociągneli za te koszty egzekucyjne. Mi po 6 miesiącach za mandat 400zł doliczyli 16zł. I dlatego dalej nie płace od razu tylko czekam aż przyjdzie "list miłosny" z US :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanio zapłaciłem mandat po 4 tygodniach i nikt się nie przyczepił ze nie było zapłacone w ciągu 7 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdeniu to ładnie Cię pociągneli za te koszty egzekucyjne. Mi po 6 miesiącach za mandat 400zł doliczyli 16zł. I dlatego dalej nie płace od razu tylko czekam aż przyjdzie "list miłosny" z US

tez tak zawsze robilem

ale od tego nr juz będę płacił na bieżąco :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem zaległe mandaciki i potrącili mi z zwrotu nadpłaconego podatku ehhh te mandaty :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...