Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy jest możliwość taka w kodowaniu aby oświetlenie bagażnika zapalało się razem z oświetleniem wnętrza kabiny? Wiem że to bez sensu ale potrzebuję to w innym celu wykorzystać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

durne pytanie -> @wrclaguna do Ciebie szczególnie, bo masz 3G HDD i na bank nie odpuściłeś tematu -> jak to durne zielone menu aktywować i jaka magiczna kombinacja klawiszy je włącza? Bo w żadnym z modułów dostępnych po wejściu w kodowanie MCE nie mam bitu siódmego dostępnego (przynajmniej w long coding helperze).

:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2017 o 22:36, Pelo31 napisał:

 

Ja nie mam takich wartości bajt/bit 6, natomiast open i close power windows jest w adaptacji, ale nie wiem czy to działa... po ustawieniu closing się nie zamykały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, was002 napisał:

durne pytanie -> @wrclaguna do Ciebie szczególnie, bo masz 3G HDD i na bank nie odpuściłeś tematu -> jak to durne zielone menu aktywować i jaka magiczna kombinacja klawiszy je włącza? Bo w żadnym z modułów dostępnych po wejściu w kodowanie MCE nie mam bitu siódmego dostępnego (przynajmniej w long coding helperze).

odpowiem sobie sam: ZIELONE MENU w 3G HDD włącza się tak:

v5.jpg

A w menu wchodzi się wciskając CAR + MENU na około 5 sekund:

v6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podbijam temat Montaz PDC PARKTRONIC POLIFT 2012-2015 bo jest niekompletny w zrób to sam i w dodatku zamkniety....

Podpowie ktos jak uruchomić czujniki parkowania na mmi w polifcie, aby działa wizualizacji - kodowanie, jaki sprzęt jest potrzebny?
Mam zainstalowane czujniki z przodu i z tylu ale brak wizualizacji

Edytowane przez lcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w menu car w mmi sprawdzales? Tam trzeba włączyć recznie wizualuzacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎26 o 11:06, lcu napisał:

Panowie podbijam temat Montaz PDC PARKTRONIC POLIFT 2012-2015 bo jest niekompletny w zrób to sam i w dodatku zamkniety....

Podpowie ktos jak uruchomić czujniki parkowania na mmi w polifcie, aby działa wizualizacji - kodowanie, jaki sprzęt jest potrzebny?
Mam zainstalowane czujniki z przodu i z tylu ale brak wizualizacji

u mnie działa wczoraj zrobiłem kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dorzuciłem czujniki parkowania do polifta które ruszyły - pokazuje się na mmi grafika, reaguja na ruch, ale brakuje dzwieku w buzerach (glosniki sa sprawne bo podkrecilem glosnosc i reaguja)

 

nieaktualne....

Edytowane przez lcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktoś z was wie jak wyłączyć całkowicie neon w polifcie przy włączonym kierunku.Ustawiony mam przełącznik w  trybie Auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, marian2007 napisał:

Witam może ktoś z was wie jak wyłączyć całkowicie neon w polifcie przy włączonym kierunku.Ustawiony mam przełącznik w  trybie Auto?

MCE 09 ---> LongCodingHelper--->

Bajt 2 i tam pokombinuj w bitach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam już odznaczyłem

MCE 09 ---> LongCodingHelper--->

Bajt 2 i tam pokombinuj w bitach

, nie mogę przyciemnić neona w adaptacji w kanale 03 poniżej wartości 23 (domyślnie było 26 a w przedlifcie do 9 schodziłem), jak próbuje zejść niżej to neon gaśnie przy włączonym kierunku ale wywala mi błąd o spalonej żarówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, w moim audi z 2008r posiadam radio mmi basic plus? takie z czerwonym wyswietlaczem i navi :P

Czy jest możliwość aby zakodować wizualizacje sensorów podczas cofania?:)

I czy w ogóle można coś zakodować w moim audi z tym czerwonym radiem? Czy to nie ma większego znaczenia  kolor czy czerwony wyświetlacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kajrol napisał:

Siema, w moim audi z 2008r posiadam radio mmi basic plus? takie z czerwonym wyswietlaczem i navi :P

Czy jest możliwość aby zakodować wizualizacje sensorów podczas cofania?:)

I czy w ogóle można coś zakodować w moim audi z tym czerwonym radiem? Czy to nie ma większego znaczenia  kolor czy czerwony wyświetlacz?

Da się w b8 dużo zakodować np nr vin stan akumulatora doświetlanie zakrętów sygnał przy otwieraniu i zamykaniu auta test zegarów na liczniku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z  tego co kiedyś doczytałem to aby doświetlanie zakrętów działało to trzeba mieć czujnik deszczu, a ja tego nie mam :P najbardziej to by mi zależało na wizualizacji pdc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kajrol napisał:

z  tego co kiedyś doczytałem to aby doświetlanie zakrętów działało to trzeba mieć czujnik deszczu, a ja tego nie mam :P najbardziej to by mi zależało na wizualizacji pdc :D

Nie, nie musisz mieć czujnika aby działało doświetlaniem zakrętów - robiłem aktywacje Iu siebie bez cZujnika zmierzchu

IMG_0633.PNG

 

KODOWANIE WIZUALIZACJI STEROWNIKA 4 KANAŁOWEGO
CONCERT/SYMPHONY MMI 2G ,3G HIGH , LOW:

10 PARK ASSIST ---> SECURITY ACCESS 16 ( 71679)
CODING 07 ---> BYTE 0 BIT 4 zmiana z 0 na 1 .

Edytowane przez Joel52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4/18/2017 o 22:14, marian2007 napisał:

, nie mogę przyciemnić neona w adaptacji w kanale 03 poniżej wartości 23 (domyślnie było 26 a w przedlifcie do 9 schodziłem), jak próbuje zejść niżej to neon gaśnie przy włączonym kierunku ale wywala mi błąd o spalonej żarówce.

tak niestety jest w polifcie... może gdyby wywalić obsługę błędu spalonej żarówki to by to miało ręce i nogi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od kilku dni próbuje ustawić otwieranie zamykanie okien z pilota i nic prubowałem tez kodowania znalezionego w necie i bez rezultatu audi a4 2013r z usa z kluczyka manualnie idzie ale z pilota już nie . i drugi temat ostatnio kodowałem auto hold audi drive select i coś odfajkowałem niepotrzebnego i wyskakuje mi błąd asystent świateł drogowych i w kodowaniach znikneły mi opcje odnośnie okien otwórz zamknij otwórz automatycznie itp , ktoś ma jakieś pomysły 

IMG_20170422_161224.jpg

audi ok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że miałem wcześniej takie opcje odnośnie szyb a teraz ich nie ma a sa takie jak na zdjęciach poniżej

dobre.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...